„Mokslo sriuba“: kaip veikia mūsų smegenys? (video) (1)

Bandymai su ziurkemis_mokslosriuba.lt

Bandymai su žiurkėmis | mokslootr.sriuba.lt nuotr.

Ateis diena, kai mašinas galėsime valdyti vien tik mintimis, o paralyžiuoti žmonės galės valdyti mechanines rankas ir kojas. Tai yra ateitis, kuri kuriama šiandien daugelyje pasaulio universitetų ir laboratorijų įskaitant ir Vilniaus universitetą. Apie tai ir dar daugiau sužinosite naujoje „Mokslo sriubos“ laidoje.

„Labai intensyviai dirbama toje srity, kad nuskaitytume biologinius signalus iš paralyžuotų žmonių. Yra labai nemažai nukentėjusių asmenų, kurių galvos smegenys puikiai veikia, protavimas vyksta, tik paprasčiausiai nevaldomas kūnas nuo tam tikro lygmens. Tokių technologijų taikymas teikia labai daug vilčių.“ – sako profesorius Osvaldas Rukšėnas.

Tačiau galvos smegenys yra tiriamos ir kitais tikslais. Pavyzdžiui, VU Neurobiologijos ir biofizikos katedroje yra tiriamas alkoholio poveikis. Žiurkės gali rinktis – jos turi du buteliukus, viename yra grynas vanduo, kitame – alkoholio tirpalas. Jos labai protingos, greitai išmoksta kur yra kas, ir valingai, jeigu taip galima kalbėti, renkasi alkoholį. Žiurkės pripranta prie alkoholio ir mokslininkai tiria jų smegenų signalus.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 9.30 val. per LRT Kultūrą.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
alko-2-proc

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Tada man geriau patinka kiaulės.
    Anais laikais buvo toks čekų dok. filmas apie bandymus su gyvūnais.
    Kiaulėms į jovalą įpila alkoholio, visa banda skuba prie lovio, puola su malonumu čepsėti… Paėdusios, po akimirkos visos „eilinės” kiaulės ir bandos vadas išvirto ir girtos užmigo čia pat prie lovio. Pirmas atsigavo vadas. Atėjus kitam šėrimo laikui bandymas vėl pakartotas – į jovalą vėl pripilta alkoholio. Iš tolo jį užuodusios „eilinės” kiaulės puolė prie lovio, tačiau kelią joms pastojo „kuopos vadas” – jis taip grėsmingai atkišo iltis ir taip nedviprasmiškai grasino, kad damos nedrįso jam prieštarauti. O po to balsas už kadro tarė – net kiaulės supranta, kad gerti bjauru. Paskui dar pridėjo rūkymą, o pabaigai paskaičiavo, kokias sumas prageriame ir prarūkome per metus, kiek automobilių per gyvenimą paleidžiame dūmais ar kitų brangių pirkinių….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *