Siūloma mažinti PVM tarifą vaisiams, uogoms ir daržovėms (0)

atlasupstairs.com nuotr.

atlasupstairs.com nuotr.

Lietuvos ūkininkams šiemet smarkiai nukentėjus dėl gausaus lietaus, Seime registruota pataisa, kuria siūloma trejus metus vaisiams ir daržovėms taikyti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM). Tokią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą Seime įregistravo Kaimo reikalų komiteto narys Vytautas Kamblevičius. Jo teigimu, priėmus pataisą, atpigtų vaisiai, uogos ir daržovės, jas galėtų įpirkti irmažas pajamas gaunantys gyventojai, todėl sumažėtų dėl liūčių ūkininkų patirti nuostoliai.

V. Kamblevičius siūlo lengvatinį tarifą taikyti ir ūkininkų užaugintoms vynuogėms, šermukšniams, šeivamedžių, sausmedžių, citrinvyčių, putinų uogoms, daugeliui prieskoninių augalų, taip pat mėlynėms, bruknėms, spanguolėms.

Tuo metu Biudžeto ir finansų komiteto narys Andrius Palionis sako, jog toks pasiūlymas negalėtų būti įgyvendintas, nes būtų diskriminacinis. Pasako jo, negalima taikyti lengvatos tik lietuviškiems produktams, nes Lietuva yra ES narė. Jis suabejojo, ar vaisiai, uogos ir daržovės yra svarbiau nei pieno produktai ar mėsa.

Šiemet šalies ūkininkai dėl liūčių patyrė apie 40 mln. eurų nuostolių, o Žemės ūkio rūmų duomenimis, grūdų augintojai galėjo patirti iki 125,2 mln. eurų, o daržovių – iki 55,2 mln. eurų nuostolių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: