Visuomenininkai kviečia rinktis į Vilniaus Lukiškių aikštę ir apginti Vyčio paminklą (video) (51)

Vytis | Alkas.lt koliažas

Vytis | Alkas.lt koliažas

Spalio 24 d., antradienį, Visuomeninis judėjimas „TALKA Kalbai ir Tautai“ išplatino viešą pareiškimą-reikalavimą vykdyti Seimo sprendimą dėl Vyčio monumento statybų Lukiškių aikštėje ir paragino šį sprendimą palaikančią bei Kultūros ministerijos kuriamas kliūtis smerkiančią visuomenę rinktis į protesto akciją Vilniaus Lukiškių aikštėje lapkričio 17 d. 12 val.

Vyčio gynimo mitingą TALKA rengia kartu su Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga (LLKS).

TALKOS pareiškime teigiama, kad paminklo statybos Vilniaus Lukiškių aikštėje jau tapo ne vien konkretaus paminklo pavidalo pasirinkimo problema, o tautinio sąmoningumo ir valstybinės savigarbos klausimu.

TALKA primena, kad šių metų gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai“ (dok. Nr. XIIIP-600). Ja nurodoma galutinai sutvarkyti Lukiškių aikštę ir pastatyti visų laikų kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimo įamžinimo memorialą. Primenama, kad Seimas palaiko „Vyčio paramos fondo“ iniciatyvą minėtoje aikštėje pastatyti memorialą su Vyčio skulptūra.  Šį nutarimą palaikė 91 iš 92 balsavusių Seimo narių. Seimas pabrėžė, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais, ir nurodė, kad joje turi būti pastatytas ir atidengtas paminklas, kuriame yra numatyta vieta tautos ir valstybės simboliui Vyčiui.

Tačiau Kultūros ministerija ir Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) nepaisydami minėtos Seimo rezoliucijos paskelbė naują konkursą memorialui įgyvendinti ir taip savavališkai paneigė Lietuvos Respublikos Seimo, o kartu ir visuomenės apklausose išreikštą daugumos Lietuvos piliečių valią, taip pat nepaisė jau dvidešimt metų galiojančių ankstesnių Vyriausybės ir Seimo sprendimų, kurie aiškiai apibrėžė, jog Lukiškių aikštė turi būti sutvarkyta kaip „pagrindinė reprezentacinė valstybės aikštė“.

TALKOS teigimu visuomenė yra priversta reaguoti ir ginti savo teisę į politinių sprendimų priėmimo kontrolę bei reikalauti juos neatsakingai priimančių politikų atsakomybės. Kultūros ministrės veiksmus jau pasmerkė visuomeninis Vilniaus forumas, įvairios patriotinės organizacijos, iškilūs menininkai ir visuomenės veikėjai. Elektroninę peticiją dėl Vyčio monumento statybų Lukiškių aikštėje per savaitę pasirašė pusantro tūkstančio žmonių, tarp jų daug žinomų mokslininkų, menininkų, signatarų.

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Pareiškime išdėstyti reikalavimai nutraukti mėginimus trukdyti Laisvės memorialo Lukiškių aikštėje statybas, vykdyti Seimo ir tautos daugumos siekį čia pastatyti Vyčio monumentą žuvusiems už Lietuvos laisvę, į memorialo projekto tobulinimą įtraukti „Vyčio paramos fondo“ konkursą laimėjusio projekto autorius ir kitus monumentalios skulptūros žanrą išmanančius ir pripažįstančius kūrėjus, bei griežtai laikantis šio žanro reikalavimų, monumentą statyti aikštės centre and Aukų gatvės ašies, ir vengiant nereikalingos skubos, memorialą užbaigti jubiliejiniais 2018 metais, bet nebūtinai susiejant su 2018 m. vasario 16 d.

Spalio 12 d. į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį kreipėsi ir šeši Seimo nariai klausdami, kodėl Kultūros minsiterija ignoruoja pavasarį Seimo išreikštą valią aikštėje įamžinti Vytį ir paragino Seimo Pirmininką imtis veiksmų, kad ji būtų išgirsta. Kreipimąsi pasirašė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Arvydas Anušauskas, Laurynas Kasčiūnas, Stasys Šedbaras, Žygimantas Pavilionis ir Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas, Švietimo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

Seimo nariai priminė, kad tiek visuomenė, tiek Seimas yra aiškiai pasisakę už Vyčio paminklą Lukiškių aikštėje. Šių metų kovą „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 76 proc. respondentų pritaria Vyčio paminklui Lukiškių aikštėje.

Plakatas melsvas-K300

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

51 komentaras

 1. Carolus Martellus:

  Brendžio dėžučių ir ištampytų tiesiųjų žarnų partija po truputį praranda įtaką, tai gal dabar bus lengviau pastatyti tą Lietuvos simbolį…

 2. Lušys:

  lenkiškų paminklų neginame

 3. >Lušys:

  Pasiklydai, patekai į lietuvišką svetainę.Tamstos vieta- ,,Kurier Wilenski”. O gal susapnavai?

  • Lušys:

   Gal lenkiškai-lietuviška??? Kur lenkiški simboliai Vyčiai yra garbinami. Aš tai pats iš Žemaitijos-Latvijos pasienio tai nieko keista, kad su vilnianskais istorija prasilenkia. Vytis tautos simbolis… tik pamanyk.

 4. Stefa:

  Uz Kalba…? Nei gimiau, nei augau Lietuvoj, bet dziaugiuos kad moku anglu kalba siaip nesuprasciau daug ko girdziu ar skaitau. Negaliu atsistebeti kiek anglicizmu! Mes kalbejom lietuviskai namuose ir mama sakydavo, “vaikai, jei nekalbesit lietuviskai, uzmirsit, pradesit kalbeti kaip tie senieji lietuviai kurie cia (Amerika) atvyko 19-tam simtmeti. Jie nebezino lietuvisko zodzio, tai naudoja anlgiska, bet atsimena kad turi buti galune, tai prideda. Sakysit “kukina cikina kicine” ( cooking a chicken in the kitchen – kepa vista virtuveje.Deja, neturiu lietuvisko srifto bet galvoju suprantat). Atrodo kad atvykau i senuju lietuviu krasta!
  Kada atsirado mitingai (meeting) o ne susirinkimai (amerikoj nebuvau nei viename lietuviskam mitinge, bet daug susirinkimu, mazu ir dideliu), specialus (special)o ne ipatingas, ignoruoja (ignore)-nekreipia demesio, monumentas (monument)-paminklas, lyderis (leader)-vadas? Tik pradzia…
  Kai apie ta uzsiminau, jau senokai, man sake “cia ne anglcizmas, cia tarptautinis zodis”. Yra tarptautiniu zodziu, pvdz. kompupteris, kurie yra nauja teknologija, bet ne sie kazdieninei. Na gerai, sakykim kad tarptautinis, kodel jei yra savas, nenaudoti to?
  Kalba yra kultura! As jau pati pradedu uzmirsti lietuviskus zodzius nebegirdedama ar skaitydama ju, ka besakyti apie jaunima kurie visai ju negirdi. Gaila. Didziavomes kad musu tokia sena, turtinga kalba, o dabar?
  Zinot, gal statykim Amerikos Laisves paminkla, tai jau tarptautinis ( sukurtas prancuzo ir pirmas Prancuzijoj). Stovi ir viena Vasingtone parinkta buti Komonizmo auku paminklu nes kinieciai pastate Tienemen skvere (aiksteje)????Kam Vytis? Visai pasiduokim Amerikos itakai.

  • Lušys:

   Juokiasi puodas, kad katinas juodas. Neįsižeiskite, bet kam jau kam tik ne emigrantam apie tautiškumą dejuoti. Emigrantai turi perimti kultūrą tą į kurią patenka ir visokie “amnerikos lietuviai” tolygu “lietuvos lenkams”. Kurie įsibrauna į svetimus kraštus ir darko svetimas kultūras. Tokių patriotų gyvenančių už 10 000km. nuo tėvynės, gal nereikia, tada mažiau problemų bus po saule ir rasinių konfliktų kaip antai Vilniaus krašte, kibirais semk lenkijos patriotus, ačiū nereikia Lietuvai “amerikos lietuvių” dėmesio, mokinkitės indėnų kalbos, bus teisingiausia.

   • Tvankstas:

    ‘Juokiasi puodas, kad katinas juodas.’
    Tegul tavo politrukas išmoksta skirti katiną nuo katilo.

   • Stefa:

    Labai svaistot zodzius nieko nezinant. Mano tevai pabego bomboms krentant-aa mama turejo randus ant koju nuo skeveldru kai myne ant dviracio kai bombos krito aplink . Kodel pasitrauke-gal kad ju tevai bijojo del ju likimo kai vel ateis sovietai nes geriausias draugas nukankintas Rainiuose ir jie buvo uzsieme ta pacia veikla.. Tecio tolimas giminaitis irgi buvo nukankintas ten. Jie vieni pabejo,ju tevai ir kiti gimines pasiliko. Veliau, vienas dede buvo partizanas ir nusautas, kiti gimines irgi misko broliai bet isliko gyvi. Mano aa tetis 1992 metais vaziavo i Sibira jieskoti istremptu seimos kapu parvesti i Lietuva bet nerado.
    Visi galvojo kad po karo taikos pasirasimo grys i namus. Taip nebuvo nes Amerikos prezidentas atidave musu sali Stalinui (pridesiu-tai ir dabar nepasitikiu Amerikos valdzios).
    Tevu ir kitu kurie pasitrauke tais laikais, vienintele svaijone buvo grysti i namus. Musu visas gyvenimas sukosi lietuviu veikloj. Net kai buvo atgimimas-nezinot mano istoriijos. Nezinot kiek as daviau pinigu nes daviau anonimiskai kai manes prase. Nezinot kiek valandu paaukojau vaziuodama is namu amerikos siauriai i Vasingtona savanoriauti LT Bendriomenei. Mano tevai atvykdavo (9 val. kelio) priziureti seima kad galeciau isvaziuori, norejo kaip galejo prisideti. Kiek “pabegeliu”, ne “emigrantu”, musem galvas i Baltuosius Rumus (mes nebuvom “immigrants” bet “displaced persons”-DP, is to dipukai) kad tik pripazintu LT nepriklausomybe.
    Nezinot kad jau 22 metus praleidziu dali laiko Lietuvoj ir esu issitraukus i visuomenine veikla-gal net daugiau nei Jus.
    Tai prasyciau susivaldyti ir mandagiai ir protingai savo nuomone isreiksti.

    • Lušys:

     Deja gerbiama Stefa, tokių garbingų pabėgėlių yra tik vienetai, o didžioji dauguma yra pareigos ir savigarbos jausmo neturintys ekonominiai emigrantai, kurie steikia išveiviu bendruomenes tik tam, kad patiems būtų lengviau svetimoj šaly įsigyventi. Tautiškumo čia nulis.

     • Stefa:

      Nesakyciau kad tokiu kaip mano seima, vienetai. Gal nevisu gimines buvo nukankinti ar partizanai, bet kad rimtai prisidejo pries islaikymo lietuvybes JAV, ir kovojima uz Lietuvos nepriklausomybe, daug.
      Ar ne suprantama kad zmones nori pagerinti savo gyvenima? Gaila kad tokios salygos savo tevyneje kad turi isvaziuoti.
      As nesu nei vieno emigranto susitukus kuris nera pasiilges namu. Vistiek, kur be busi, nors ekonomiskai geriau, nera namai. Gal esu susidarius toki ispudi nes tie emigrantai su kurias bendrauju yra tie kurie steigia sestadienines mokyklas, buresi chorose ir tautiniu sokiu bureliuose. Nors vienas tevas ne lietuvis, vaikai lanko lietuviskas mokyklas, moka lietuviskai, net ir tas tevas kuris ne lietuvis lanko suaugusiu Lietuviu kalbos pamokas. Jei ne tie emigrantai, kiek mokyklu jau butu dingusos, kiek maziau lietuviskos veiklos butu!
      Sutinku, labai noreciau ir as kad Lietuvoj butu salygos visiem gyventi be tokiu dideliu ekonomiu rupesciu kur dabar yra ir kad nejaustu kad turi isvaziuoti.
      Ka Jus pasiulitumet kad zmones ne emigruotu?

      • taigid:

       o ka Lietuvoj nera salygu??? tu dziaugiesi emigrantu sestadieninem mokyklelem, folkloro, kalbos pamokelem. Tad pasidziauk ir rusu mokyklelem Lietuvoje ir ju patriotizmu. Zmones tikrai yra buki ir silpni ir dar vienas to irodymas kad mes nesugebame gerbti kitu kulturu i svecius atvaziave. Silpnumas ir egoizmas visur. Dziaukis ir melskis uz tokius kulturingus patriotus arabus Prancuzijoje, rusus Lietuvoje ir Latvijoje, lenkus Europoje. Jeigu tau taip sviecia. ir spyga jus prie tos nepriklausomybes atkurimo prisidejot cia tiks jums taip atrodo, kad prisidejot. Grizta i tevyne senatvej atsiprasant kai visa jaunyste atitarnavo kitur, ar reik tai tevynei tokiu.

       • Stefa:

        Tikrai negalvojau kai parasiau pirma pastaba (lietuviskai -“komentara” ang.-comment) raginant kad zmones Lietuvoj kalbetu lietuviskai kad mane puls. Gal nemokant anglu/amerikonu kalbos nesupranta is kur tie zodziai kurie nesenai pradeti naudoti, tai tik norejau isaiskinkti ju kilme. Nebuvau galvojus seimos ir mano istorija viesinti.
        Kazkaip galvojau kad zmones kurie “Uz Kalba” ..ty, Alkos skaitytojai pritars. Matau kad suklydau, gailiuos kad be reikalo laika praleidau.
        Bet ar reikia saipytis?Tarp inteligentu, mandagumas turi daugiau reiksmes.
        Ir kad ginu tuos emigrantus kurie galetu taupyti savo laika ir pinigus ne prisideja prie lietuviskos veiklos bet leisti tik sau, irgi mane puola.
        Paliksiu Jus tarp saves saipytis ir pyktis. Man uztenka.
        P.S. Gal ir Jus, taigid, turite laiska is URM’o atstoves dekojant uz pagalba, ar gavot pasiulima nesenai dirbti URM’e, ar turite rasta is LT muziejaus dekojant uz parama, ar yra LT labdaros organizacija padekojus uz savanoriavima (ir ne viena karta), ar prase JAV kongresmenas pasikviesti pas save ir iskepti kugeli (turbut ir Jus suprantat kokie svarbus yra asmeniniai rysiai politikoj), ar esat buve pakviestas i Prezindentura, ar Baltuosius Rumus, tt? Jei galite sakyti kad esat tiek prisidejas prie veiklos Lietuvoj kad buvo pastebeta….
        Jau baigiau, daugiau neberasysiu, pasimokiau, bet gal ir Jus pasimoket kad kai nezinai is ko saipais gali buti veliau nemalonu. Is viso, saipytis nerodo jokio gudrumo, atvirksciai. Sita pastaba ne tik Jums, esu pastebejus kad nevienintelis taip elgies.

      • taigid:

       Lietuvoj salygos gyventi bus kol bus degonies, vandens ir zemes po koju. O tie kuriems ner salygu… Tokie nera net verti demesio ar kazko

 5. Bronius:

  Toks Vytis su amazonės džiuglių lopeta rankoje bus nuverstas per kelis akimirksniu, su tokiu kuinų nenujosi 20 km., turi būti žemaitukas arba tarpanas, rankoje kalavijas (ašmens ilgis uolektis+delno ilgis, rankenos ilgis nuo peties iki alkūnės, pentino aukštis ties žirgo kelienomis, tada raitelis nebus traumuotas net ir nuvertus, skydas neteisingas ne raitelio, turi būti išilginis umbas, umbe pritvirtinti laikikliai, paminklo autarbaorius kvailokai vaizduoja raitelį visiškai neišsiaikines viduramžių karybos, galų gale tokiose šarvuose raitelis sušaltu arba sušustu.

 6. Lušys:

  Tai turbūt daug lenkų susirinks į mitinga???????

 7. Lušys:

  Lietuviams dar reikėtų susiprasti kokios tautos atstovai yra, latviams čia ir žemiačiams kažko sekasi geriau susiprasti. Susiprasti ir gaivinti tautą, o ne užsimti maisto pakaitalais ir visokiu naftalinu kaip, kad Vytautas ir dar kažkokie LDK ir Džečskospolitos nuokrypiai, ar Mindaugo nuopoliai. Tokie kaip Vytautas ar Mindaugas gniuždė tautą švelniai tariant, perdaug čia nesigilinkim kaip ir kodėl, bet jeigu Lietuva ieško savo gryno identiteto ir siekia išlikti kaip tauta tai turėtų biški rimčiau atsirinkinėti savo simbolius, jeigu nori išlikti kaip valstybė be tautos, “europinė viziją”, tada gal tiks ir tokie naftalinai kaip Mindaugas ir Vytautas.

  • Bartas:

   Žemaiti nuo Latvijos pasienio. Kokie Tamstos siūlymai. Na , kad stiprinti ryšius su tikrais broliais latviukais , palaikau. Ką darom su Lukiškių aikšte? Vytis “liankiškas”, tai gal žinai, kaip atrodo lietuviškas, oi atsiprašau , žemaitiškas? Gal tikrai . Žemaitiškas bus įdomesnis ir man patiks . Kaip ne kaip, turiu 5 ltr. kraujo iš Laukuvos.
   Taigi. Pasigyriau , kad žemaitis, tai gavau dvieilį: žemaitis kukutis, po šikna skambutis.

 8. Tvankstas:

  Kiek moka už komentarą ? O už viršvalandžius ?

 9. Pikc:

  Įdomu, ar tas “lušys” čia piktybiškai atrepečkojo (ar atsiųstas), ar šiaip “nučiuožęs”? Ir, beje, jo kliedesiai tiesiog 1:1 atitinka tokio “Atsipeikėkit” pezalus po A. Lapinsko straipsniu “Keiksmai Lietuvai diskusijoje prieš Kremliaus propagandą” – nors IP ir kitas. Vertas dėmesio faktas. 😉

  • Lušys:

   O gal gali pasvarstyti kam naudingi “Lušys kliedesiai” ?? Tikrai ne Lenkijai, tikrai ne globalistam, nes Lušys skatina ieškoti tautos veido, tikrai ne Grybauskaite ir ES ir ne Kremliui naudingi nes Kremliui nereikia stiprios Lietuvos ar Latvijos Pabaltyje ir nereikia čia stiprių tautų, Kremliui reikia, kad čia būtų visokie arabai, azijatai ir šiaip visokie maišyti be identiteto, nes tokie nekovos už Lietuvą tik išsilakstys. Tai kam naudingi “Lušys kliedesiai” apie tautos grynumo paieškas?? ir visokio naftalino atsikratimą. Kaip žinia tokie pigūs naftalinai kaip Vytis ir Mindaugas prie tautos stiprybės neprisidės. Reikia kažko rimčiau ir rimtesnių simbolių nei Kažkoks su kalaviju ir lenkišku skydu ant žirgo.

   • Tvankstas:

    Šviesos nešėjau Lušy, gana čia reklamuoti progresyvų narkosifilitinį modernizmą (Ch. Baudelaire), čia renkasi atgyvenę naftalininiai retrogradai nepataisomi jokiems progresams, tiesiog beviltiški perauklėti jau blankstančia liberal-marksistine eurohomunizmo šviesa.

    • Lušys:

     nieko nuostabaus jog rimtesni latviai traukia lietuvius per dantį, kad lenkai yra

     • Tvankstas:

      Rimtesni latviai ? Jų ekonomika gerokai atsilieka nuo Lietuvos, be to ir daug Lietuvos įmonių yra sukūrę darbo vietas Latvijoje. Latviai tegali iš pavydo traukti per dantį savo padėtyje ‘juokiasi puodas, kad katilas juodas’.
      Lenkijos ekonomika yra beveik dešimtadaliu prastesnė nei Lietuvos ( Lietuvos -19500 eur/žm., Lenkijos 17700 eur./žm, Latvijos tokia pati kaip Lenkijos).
      Kaip Kremliaus troliui galiu patarti sekančiais kartais kalbėti Eurostat ar panašių šaltinių skaičiais, neužmiršk sulyginti su Rusijos.

 10. vaidotas:

  Vytis simbolikos požiūriu. Dainius Razauskas

 11. jo:

  Šitas siūlomas Vytis, aišku, geriau už valdžios pasiūlytas vamzdžio variacijas. Bet jis ne toks kaip herbinis Vytis. Tikras normalus paminklas turi būti toks kaip pavaizduota straipsnyje „Lukiškių aikštėje trūksta Vyčio paminklo“ (politologas.lt).

 12. pagarba:

  p. Stefai už tiesų, šiltą žodį. Be jokio drabstymosi paaiškino savo emigrantės dalią.

 13. Lušys:

  Pripažinkim įdomu, tai kodėl kaikurie nedrysta Vyčio vaizduoti su Jogailaičių kryžiais tad vaizduoja su Gediminaičių štulpais? Kažkoks naujadaras ir istorijos kraipymas? Bijomasi pripažinti istorinės tiesos, kad Vytautas svetimšaliams klaupėsi ir maskuojama jau Gediminaičių štulpais??? Ar gi ne cirkas dedasi? Tai kaip ten su tuo Vytautu? Ar ne jis svetima kultūra atvilko ir pamatus Džečskospolitai padėjo? Kelis kartus nusispjovęs ant žemaičių, prūsų, latvių? Tai ko jūs aukštinate jį? Už Žalgirio mūšį?? Veikti neturit kas? Geriau paieškokit rimtesnių asmenybių baltų tautos. Antai gali išgirsti jog baltai nebuvo viena tauta, tik neaišku kam tokie rėkautojai dirba ar išvis sveiko proto turi… Nes dar ir šiandien latvis su lietuviu susišnekėti gali, o tais laikais tarp prūsų, lietuvių ir latvių skiros didelės ir nebuvo kaip kad šiandien tarp dzuko, aukštaičio, žemaičio. Tad kyla naturalus klausimas ar asmenys garbinantys visokius kontraversiškus Vytautus ir Mindaugus ir šiaip sintetizuotą istoriją kaip antai Bumblauskas, nesiekia dirbtinai iškraipyti baltų istorijos ir paversti ją į nevalgomą ir ateities neturintį dalyką.

 14. Carolus Martellus:

  Skaitau Lu(o)šio pirmą sakinį ir štai – “kaikurie nedrysta”. Viskas aišku.
  Žmonės, nepasiduokite provokacijoms čia rašančio ubago, pasivadinusio Lu(o)šys.
  Tai yra kiršinti ir trolinti atšliaužęs Kremliaus vatnykas arba tolerantiškojo jaunimo išangistas.
  Būkite budrūs.

 15. KLONIS GARLIAVA.:

  Aš už paminklą partizanams ir visiems kovotojams už laisvę.

 16. JUOZAS:

  deja, tas Klonis labai jau naftalinu kvepia. Vytis yra išties stiprus simbolis, ir kada nors tikrai nugalės. Mūsų pareiga padėti jam, o jis tikrai padės mums. Deja, runkeliečiams to nesuprasti. O liberastai jo bijo kaip velnias kryžiaus. Tai dar viena priežastis rinktis energetiškai stiprų į ateitį lekiantį simbolį

  • Krikščionybės simbolį pabaltyje???? Na nežinau ar tai yra lietuvių ir latvių tautų ateitis su tokiais simboliais… Kaip bebūtų lietuvių ir latvių pirmapradė kultūra nėra krikščionybė, netgi priešingai…. engėjas. Neaišku ką jūs čia kuriat.

   • KLONIS GARLIAVA.:

    Na aš apsiuoščiau ,bet neužuodžiau jokio naftalino, kaip tamsta per kompą tą sugebi padaryti ,super menas turbūt esi.Bet aš noriu pasakyti,kad aš nieko prieš vytį neturiu,tiesiog ant paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę gali būti ir vytis.Jie vienas kitam tikrai netrukdo.

 17. JUOZAS:

  pasitaisiau : deja, tas taigid labai jau naftalinu kvepia. Vytis yra išties stiprus simbolis, ir kada nors tikrai nugalės. Mūsų pareiga padėti jam, o jis tikrai padės mums. Deja, runkeliečiams to nesuprasti. O liberastai jo bijo kaip velnias kryžiaus. Tai dar viena priežastis rinktis energetiškai stiprų į ateitį lekiantį simbolį

 18. Žemyna:

  Kai kur kai kas siūlė pastatyti paminklą Korupcijai… O tai mintis!
  Tik reikia atitinkamos vietos… Arba kilnojamą statyti – kas nusipelnė, prie to įėjimo į įstaigą ar jo kabinetą nuveža ir pastato – kaip anais laikais„pereinamąją raudonąją vėliavą”. Bet taip pastatyti, kad negalėtų į savo darbą stačias įeiti, o trilinkas ar ropom. Tik reikia nustatyti sąlygas, kuriomis bus galima pašalinti.

 19. Petras:

  Kavaliausko ideja, vietoj valdovo pastatyti kumele. Vytis tik valdovo zenklas. Kavaliauskas siekia nuasmeninti musu istorija,- bolsevikas, Butkeviciaus tarnas…

 20. Kiemsargis:

  Prasidėjo Ebalsavimas! Aš dukart balsavau ! Ir Putinas ir Bin Ladenas balsavo! Tegyvuoja laisvas ir nepriklausomas balsavimas del Lukiškių aikštės! Pabandykit !

 21. Skalvis:

  Dabartinei Lietuvos valdžiai viskas perkama viskas parduodama. Kaip įforminti pirkimo – pardavimo sandorį : lenkų problema.

 22. Fungicidas:

  Tikrai norisi statyti paminklą ant masonų pentagramos (penkiakampės žvaigždės)?
  Takelių (baltų) išdėstymas jau yra paminklas virš visuomenės esančiai įtakai.
  Mums žeme vaikštantiems to nesimato, bet raskite niuotraukas iš aukščiau ir viską suprasite.
  Kas šypsosis, kai bendro vaizdo nematantys savo stabukus Masonų Aikštėje šventins?

 23. tiek:

  irgi visuomeninkas,tik kitaip galvojantis. Nereikia to arklio pagrindinėje šalies aikštėje.Lietuviškumui ,kurio jau praktiškai neliko sostinėje ,čia privalom pastatyti monumentą. Pavyzdžiui : šiuolaikinės lietuviškos abėcėlės be jokių bandomų mums primesti qwx raidžių autoriui J.Jablonskiui. Kažkaip tie “visuomenininkai” visiškai pamiršo kas yra Lietuva,kas yra Vilnius ,galiausiai kas yra lietuviškos žemės tikrieji šeimininkai ir kokie jų nors minimalūs interesai gali būti savo žemėje. Paaiškinimas : Vytis LDK vėliavoje yra visiškai kitas dalykas ,lyginant su atskirai paimtu raiteliu.Raitelis gali simbolizuot bet kokios valdžią uzurpavusios valdžios “patriotizmą”.

  • atsipekėit gal:

   Sutinku, bet ne visi supranta čia, nes yra bandos jausmas, garbinti Džeškospolitos iškeltą vyčio simbolį, nors jis neaišku kokias sąsajas turi su lietuvybe ir tautiškumu, netgi buvo žalingas baltų tautoms (tautai) ir baltiškos valstybės kūrimui, kodėl dabar visi ir kenčiame, kad nėra vienybės tautinės ir sąmojo. Vytautas nebuvo tautiška asmenybė, jis buvo “mafija”, jeigu taip išsireiškus paprasta kalba. Galima sakyti tai negyvas simbolis ir nieko neduosiantis mūsų stiprybei jau, ta proga gal būtų galima paieškoti rimtesnių simbolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: