VU kalbininkės straipsnis paskelbtas aukščiausio lygio moksliniame žurnale (0)

Laura Vilkaitė | asmeninė nuotr.

Laura Vilkaitė | Asmeninė nuotr.

Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto Taikomosios kalbotyros instituto asistentė dr. Laura Vilkaitė bendradarbiaudama su Notingamo universiteto (JK) profesoriumi NorbertuŠmitu (Schmitt) tarptautiniame kalbotyros žurnale „Applied Linguistics“ paskelbė straipsnį „Reading Collocations in an L2: Do Collocation Processing Benefits Extend to Non-Adjacent Collocations?“.

„Šis tyrimas – psichokalbotyros eksperimentas, naudojant akių judesių įrašymo metodą. Tyrimas kelia klausimą, kaip apdorojame kolokacijas– žodžius, kurie labai dažnai mūsų kalboje vartojami drauge kaip junginiai, pavyzdžiui, „mesti iššūkį“, „daryti įtaką“. Psichokalbotyrininkams jau žinoma, kad tokie junginiai suvokiami greičiau nei naujai sudaryti junginiai net tada, kai į junginį įsiterpia kitų žodžių (pvz., „mesti sau didelį iššūkį“). Mes žiūrėjome, kaip tokius junginius skaito negimtakalbiai ir ar jie jaučia kolokacijų efektą, t. y. skaito tokius junginius greičiau“, – pasakojo L. Vilkaitė.

Šis straipsnis yra ankstesnių VU mokslininkės eksperimentinių tyrimų tęsinys. Tokio pobūdžio tyrimą, atliktą su gimtakalbiais, L. Vilkaitė jau yra paskelbusi 2016 m. žurnale „Eksperimentinės psichologijos žurnalas: mokymas, atmintis ir pažinimas” (Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory and Cognition). Šiuo metu mokslininkė toliau dirba su pastoviųjų žodžių junginių ir kolokacijų nustatymu, mokymu ir apdorojimu.

Žurnalas „Applied Linguistics“ yra reitinguojamas kaip geriausias kalbotyros srities žurnalas pasaulyje (pagal citavimo reitingus, „Clarivate Analytics 2017“ duomenimis).

 Visą straipsnį galima rasti čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Psichologija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: