Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje (video) (0)

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Spalio 20 d., Keistuolių teatre, Vilniuje, spalio 21 d., klube „Ramybė“, Palangoje ir spalio 22 d., Renginių Oazėje, Kaune, pasirodymus surengs atvira ir nuoširdžia kūryba besidalijančios, išskirtinės muzikos atlikėjos – Ana Roberts-Gevalta (Anna Roberts-Gevalt) ir Elizabeta Laprelė (Elizabeth LaPrelle)

Daugeliui žinomi garsūs muzikantai Bobas Dylanas (Bob Dylan), Džeris Garsija (Jerry Garcia), Briusas Springstenas (Bruce Springsteen) grojo bei perrašinėjo būtent senas Apalačų dainas. Taip baladės išsiveržė į laisvę ir tapo tautine JAV vertybe, kurią puoselėjant išgirsite Anos (Anna) ir Elizabetos (Elizabeth) duetą.

Nuo 2011 m. kartu pasirodančios Ana Roberts-Gevalta (Anna Roberts-Gevalt) ir Elizabeta Laprelė (Elizabeth LaPrelle) pasižymi naujovišku požiūriu bei bendru talentų kvartetu: abi yra istorikės, pasakotojos, vaizdo menininkės ir gabios muzikantės. Įkvėptos Apalačų papročių turtingumo, jos renka dainas ir pasakojimus iš Vermonto ir Virdžinijos valstijų archyvų bei lankydamosi pas vyresniosios kartos atstovus. Šias dainas atgaivina ir paleidžia į gyvenimą, naudodamos tik gitarą, bandžą, smuiką, sujungia su pažangiais ieškojimais, vaidyba ir vaizdiniu menu.

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Merginos praleidžia šimtus valandų tyliai klausydamosi ketvirtojo – penktojo praeito amžiaus dešimtmečių įrašų, kuriuose dainuojamos šeimos dainos savo namų virtuvėse. Šios senos baladės yra išlaikiusios gyvybę bei vibruojančius, skambančius pasaulius – atlikėjos džiaugiasi galėdamos tyrinėti ir dalintis jų raminančiomis spalvomis.

Pasirodymuose Ana ir Elizabeta kūrinius palydi pasakojimais, kuriuos iliustruoja išskirtiniu būdu – atgaivindamos seną slenkančių piešinių rodymo techniką, pramintą – „crankies“. Šias iliustracijas jos gaminasi naudodamos karpinius, šešėlių teatro lėles, spaudinius ir išsiuvinėtus audinius.

Anos  ir Elizabetos paprastumas, nuoširdumas bei gebėjimas balsu perteikti istoriją, sukuria ypatingą, pagarbą keliantį poveikį. Nenuostabu, kad jų albumai sulaukė pačių geriausių atsiliepimų. „Folk Radio UK“ apie vieną jų rašė, kad „Tai retas albumas, kuris yra tiek intymus, tiek užsispyręs, išskirtinis ir vertas pagarbos.“ „Albumai kaip šis – nepasirodo kiekvieną dieną ar net kiekvienais metais, ar dešimtmečiais. Tai keičiantys albumai, kuriais remsis ateities įrašai. Tai vienas iš jų.“ – apie merginas atsiliepia KDHX radijas.

Elizabeta Laprelė, gyvenanti Virdžinijoje, vos 16-os metų išleido pirmą albumą ir buvo įvertinta kaip viena labiausiai pasišventusių savo kartos studenčių paprotinės muzikos srityje. Mokydamasi pas Džinę Hoker (Ginny Hawker) ir Šeilą Kei Adams (Sheila Kay Adams), Elizabeta tapo pirmąja „Library of Congress“ apdovanojimo „Henry Reed Award“ laimėtoja. 2012 m. pelnė „Folk Alliance International“ įsteigtą „Mike Seeger Award“ apdovanojimą. Ji išleido tris solinius baladžių albumus ir buvo praminta geriausia jaunosios kartos Apalačų baladžių atlikėja.

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Ana Roberts-Gevalta yra multiinstrumentalistė, kilusi iš Vermonto, Meredith Monk praminta „spindinčia būtybe“. Ji mokėsi pas muzikos meistrus Kentukyje, Virdžinijoje, Šiaurės Karolinoje, pelnė apdovanojimų kaip smuikininkė ir bandžos atlikėja („WV State Folk Fest“, „Kentucky Fiddle Contest“). Ana ) buvo „Berea College Archive“ bendradarbe, 2014 m. tarptautinės muzikos rezidencijos „OneBeat“ dalyve, režisiere Kentukio tradicinės muzikos institute, „Cowan Creek Mountain Music School“, „Baltimore’s Crankie Festival“ prižiūrėtoja.

Ana  ir Elizabeta yra rengusios pasirodymus visoje JAV ir Europoje, apimant „Newport Folk Festival“, „NPR Tiny Desk Concert“, „National Sawdust“, „The Chicago Folk Festival“, „The High Museum of Modern Art“, „Cambridge Folk Festival“, „Pickathon“. Jos rezidavo „The MacDowell Colony“, „Montalvo Arts Center“, „The Virginia Center for Creative Arts“, „AIR Serenbe“, „Warren Wilson College“, „Hamilton College“, „Bucknell University“ ir „Richmond University“. Jų darbai buvo viešinami „BBC Radio 2“ ir „BBC3 Late Junction“, „Vice Noisey“, „Huffington Post“, „No Depression“ žurnaluose. Duetas scena dalinosi su „Grammy“ nominante ir legendine folk dainininke Alicija Džerarda (Alice Gerrard), Miku Moloniu (Mick Moloney), Semu Ly (Sam Lee), Railiu Baugusu (Riley Baugus), Briusu Grynu (Bruce Greene), Ebigaile Vošburn (Abigail Washburn), Veinu Hendersonu (Wayne Henderson), „National Heritage Award“ laimėtoja Šeila Kei Adams (Sheila Kay Adams) bei Biliu Makomskiu (Billy McComiskey). 2016 m. bendradarbiavo su Javos kūrėja ir dainininke Pene Kandra Rine (Peni Candra Rini), kurdamos išskirtinį teatro kūrinį, apimantį Indonezijos bei Apalačų muziką ir pasakojimus.

Bendrai Ana  ir Elizabeta rodo neįtikėtinas vokalines galimybes, sutviska kvapą gniaužiančiais harmonijos momentais bei meistriškai įvaldytais instrumentais. Jų muzika tiek pažadina, tiek nuteikia kontempliatyviai. Tai atvira ir nuoširdi kūryba, besidalijanti gilia empatija gimtojo regiono muzikai bei viena kitai.

Rengėjas – GM Gyvai: www.gmgyvai.lt

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Muziką, kuria domėjosi pats Bobas Dylanas, išgirsime Lietuvoje | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: