Verkių rūmuose Vilniuje skambės protėviams paminėti skirtos giesmės (video) (0)

velines.zvake.vaza_Raminta Berzanskytes nuotr.

R. Beržanskytės nuotr.

Spalio 30 dieną, 18 val. Verkių rūmuose Vilniuje įvyks protėviams paminėti skirtas Vėlinių koncertas. Senąsias autentiškas mirusiųjų pagerbimo, laidotuvių ir karines giesmes atliks Romuvos apeigų folkloro grupė Kūlgrinda, vėlių balsai aidės Žemynos Trinkūnaitės kanklių skambesyje.

Protėvių atminimas ir pagerbimas – svarbi senojo baltų tikėjimo dalis. Tikima, kad mirusiųjų vėlės nepalieka gyvųjų, juk taip gera žinoti, kad mylimi žmonės neapleidžia, o saugo, kiekviename žingsnyje lydi ir globoja gyvuosius. Buvo tikima, kad protėvių vėlių kariauna net lydi karius į mūšį plazdėdama kariaunos vėliavose.

Už globą ir pagalbą vėlėms atsidėkojame giesmėmis ir vaišėmis. Per Vėlines buvo paprotys ne tik lankyti protėvių kapus, bet ir kelti jiems skirtas puotas.

Apeigų folkloro grupė Kūlgrinda kviečia prisiminti protėvių papročius ir pagerbti sau brangių žmonių atminimą giedant Vėlinių meto giesmes.

Mūsų protėviai paliko nuostabų tikėjimą, kad kanklėse skamba protėvių balsai. Seniau gimusiam žmogui sodindavo medį, jam mirus – medį nukirsdavo ir iš jo padarydavo kankles, kad mirusiojo balsas visada skambėtų jomis grojant. Žemynos Trinkūnaitės kanklių muzika sukurta taip, kad padėtų bendrauti su protėvių vėlėmis, atvertų slapčiausias anapusybės gelmes.

22532117_1702192693147643_1743213798_o

Kategorijos: Kultūra, Mes baltai, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: