Tautos Santalka rengia konferenciją (14)

Vilniaus igulos karininku ramove_Gabijos J nuotr

Karininkų Ramovė | alkas.lt. nuotr.

Spalio 28 d., 10 val.  Karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13, Vilniuje) rengiama konferencija „Lietuvos išlikimas: geopolitiniai aspektai“. Konferenciją rengia š.m. spalio 7 d. įsteigta asociacija Tautos Santalka.

Pranešimus skaitys Seimo narys, dr. Laurynas Kasčiūnas (apie Europos Sąjungos viziją Lietuvos interesų kontekste), Marius Kundrotas (apie Tarpjūrio projektą ir jo galimybes), Julius Panka (apie Lietuvos santykius su Rusija), Vitalijus Balkus (apie migraciją) ir Gintaras Songaila (apie energetinį saugumą). Renginį ves Tomas Baranauskas, taip pat ketina pasisakyti prof. Krescencijus Stoškus, Algis Avižienis ir kiti intelektualai. Po pranešimų vyks diskusijos.

„Numatyta ir kitos konferencijos tema „Lietuvos išlikimas: vertybės ir demografija“, jei pirmoji konferencija susilauks didelio susidomėjimo“, – praneša Santalkos informacijos centras.

Išrinktasis Tautos Santalkos pirmininkas Marius Kundrotas teigia, kad ši organizacija įkurta ilgalaikiam šviečiamajam ir visuomeniniam darbui. Prisiminti Antano Smetonos žodžiai 1907 m. „Vilties“ laikraščio vedamajame straipsnyje, kad politikos gyvenimas labai varžomas, be to daugeliui atrodo per siauras ir per ankštas. „Naudokimės visuomenės gyvenimu. Jis priruoš mus politikos gyvenimui“, – cituojamas tautininkų patriarchas.

Į klausimą, kam reikalinga dar viena visuomeninė organizacija, atsakyta, jog daugelis veikiančių tautinių organizacijų yra arba nišinės, besidominčios tik vienu arba keliais tautos gyvenimo klausimais, arba angažuotos kurios nors religijos linkme, arba susijusios su kuria nors politine organizacija, arba atsiriboja nuo partinės politikos. Santalka pretenduoja vienyti įvairių tikėjimų, įvairių partijų, taip pat ir neutralius tautiškai orientuotus Lietuvos piliečius.

Apie santykius su kitomis organizacijomis teigiama, kad Santalka kuriasi bendrystei, o ne priešinimuisi ar beprasmėms varžyboms. Taip pat pabrėžiama, kad Santalka atmeta žlugusias kai kurių ankstesnių organizacijų pretenzijas kurti formalų skėtį kitoms organizacijoms: kadangi daugelis organizacijų brangina savo tapatybę ir suverenumą, šios pretenzijos įvardytos beviltiškomis savaime. „Vienintelis būdas sutelkti skirtingas organizacijas ir paskirus žmones –  tai dalyvavimas bendruose darbuose“, – teigia Santalkos vadovas.

Santalkos Deklaracijoje aukščiausiu žmogaus gyvenimo matu įvardijama dora, asmens vertės matu pripažįstamas indėlis į bendrojo gėrio kūrybą, tauta vadinama kultūros kalve ir valstybės pagrindu. Atskiri punktai skiriami šeimai, kaip tautos gyvasties sąlygai, tautos suverenumui, demokratijai ir socialiniam teisingumui. Tarptautinėje politikoje pasisakoma už NATO, prieš Rusijos imperializmą, prieš Europos Sąjungos centralizaciją, už glaudesnį Vidurio ir Rytų Europos šalių bendradarbiavimą.

Santalkos Etikos kodekse rašoma, kad Santalkos nariai rinkimuose balsuoja tik už tautines partijas arba atskirus tautiškus politikus iš kitų partijų, taip pat ir bepartinius. Santalka griežtai atsiriboja nuo šovinizmo, totalitarizmo, Kremliaus agentūrų ir libertarizmo, pasak vadovo, jau pasiekusių kai kurias tautines organizacijas.

Tautos Santalka įsteigta š.m. spalio 7 d. Valdybos nariais išrinkti: Tomas Baranauskas, Ramūnas Kazakevičius,  Julius Panka, Eugenijus Pukėnas, Marius Kundrotas, Mindaugas Sidaravičius ir Gintaras Songaila.

Santalkos Deklaraciją iki oficialios svetainės užpildymo galima rasti Veidaknygėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Sveikinimai ryžto valandoje, šiam pirmūnų veiksmui naujojo šimtmečio angoje, Šimtmečio kuris u ž d a r i n ė t
  baisiausiųjų pasaulio sandaros padarinių (žmogiškosios savinaikos) 1917–11-07 – 2017-11-07 LAIKMETĮ NUO PAT lapkričio 8-osios privalės. Bent pradėti, bent ruoštis jam, bent apmąstyt būsimą pradžios ruošimąsi, bent…

  Tuo paskui Alką (t.y alkas.lt) lauksime šiai, šių metų, šios kartos, šio tūkstantmečio Lapkričio 8-ai d. ir atradimų
  tokių, kaip šviesesniu žodžiu Cukerbergerio SVETainei (svetimų, bet naudą taikiančiai) surasto įrašo, besitęsiančio
  a t g i m i m o Lietuvių Kalbos laike (kultūros mete 🙂 ) atliepiant jau be SVETimybinių “komentarų”, kaip ir beje be
  “konferencijų” “aspektų” “deklaracijų” na ir …aso-ciacijų sutelkiant, telkiantis ir telkiant Santalką.

  Tai darbinė pastaba ir palinkėjimas ryžto palaikymui, kad bent po spalio 28 d., o jau NUO LAPKRIČIO 8 d
  judėt, veikt ir nestrigt, neklūpčiopt bei nekrūpčiot nuo naštos ant savęs “koMENTariškos-aSPEKtakliškos-dėk-
  laRACiškai-asot/asoticiatyvios”; taip ir tikti – taip – jau be s v e t i m y b i n ė s naštos, be žodžių antstatų-nuostatų iš svetur “pagautų-prisigaudytų” ant mandrumos, kad … kilt, kelt, telkt … o ne tūnot, kaip aš tu, ir visos JOS
  (mat nėr VALDyboj nei vienos moteriškos galios veikos atstovės) už-:kulisy” nuo Kodekso iki pat pradžių
  (2017-10-28/2017-11-08).

  Pasveikinkim vieni kitus – ir holodomoro siaubą, ir budelio-prižiūrėtojo, Sausio 13-osios istrebitelių vado
  (vis nenuteisiamo, net neapklausiamo dėl tokios kaip visi mes, aš ir visas visas Valdybos sąstatas bejėgystės),
  ginkluotųjų pakalikų savivalę čia, jau mūsų tautos būste, – po Kovo 11-osios išgyvenus.

 2. Kaip galima manyti, tai Talka bus ginanti lietuvybę Lietuvoje, o Santalka – telkianti žečposlitinę lenkybę Lietuvoje ir regione. Songaila priklauso ir vienai ir kitai, taigi, matyt, avės ir skirtingus batus – ant vienos kojos – lietuvišką, ant kitos – lenkišką…

  • !!!:

   Nieko nesupratau,jei galite prašyčiau plačiau…

   • Kaip Alkas.lt skaitytojui turėtų būti žinoma, kad neseniai įsikūrė asociacija “TALKA kalbai ir tautai”. G. Songaila yra išrinktas jos taryboje. Šiuo atveju rašoma, kad G. Songaila yra išrinktas ir į šios “Tautos Santalka” valdybą. Tačiau galima įžvelgti, kad vienų ir kitų numatomoje veikloje Lenkijos politikos atžvilgiu visgi yra prieštaringumo. Dėl to atitinkamai ir pašposauta…

 3. Tvankstas:

  Tai visi jie R. Pakso sąjunginkai 2016 m. Seimo rinkimuose ?

 4. Preobraženskis:

  Vargu. Juk parašyta, kad tik už tautines partijas balsuos. Greičiau bandys sukurti trūkstamą elektoratą tautininkams. Arba jaunalietuviams. Klausimas, su kuriais greičiau susitars.

 5. Kemblys:

  ,,…ir kiti intelektualai…………….” 🙂 🙂 🙂

 6. SOCIOLOGAS:

  Tai ne konferencija, o kažkoks radikalų šou 🙂

  Save gerbiantis mokslininkas tokiose organizacijose ir tokiuose jų rengiamuose renginiuose tikrai nedalyvaus.

 7. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Laikykitės ir LIETUVAI padėkite. Aš remiu iš savo kaimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *