„Suklegose“ nuskambėjo pirmasis naujai susibūrusios muzikinės grupės pasirodymas (0)

Zemyna ir Donis_rengeju nuotr

Žemyna ir Donis | rengėjų nuotr.

Kasmet rudenį Kaune vyksta tarptautinė folkloro šventė „Suklegos“. Šventės rengėjų pagrindinį tikslą būtų galima išsakyti trumpai, tai – šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą.

Po šios folkloro šventės pastoge rengėjai stengiasi sutelkti įvairius muzikinius stilius, naujas gimstančias grupes, kurių atraminis taškas – etninė kultūra. Įvairiais metais kviečiami dalyvauti muzikantai iš skirtingų šalių, Kauno scenose pasirodė svečiai iš Vengrijos, Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Turkijos, Bulgarijos, JAV, Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Belgijos ir kt.Šventės dalyvių muzika apibūdinama labai įvairiai: intelektualusis folkloras, postfolkloras, folkdžiazas, modernusis folkloras, pasaulio muzika (world music), naujas požiūris (newage). Dalyvauti muzikinėje šventėje kviečiami ir jau dirbantys šioje srityje muzikantai, kompozitoriai, ir nauji atlikėjai, jaunimo grupės.

Tai renginys, ypatingai skirtas jaunimui, kviečiantis jį atsigręžti į savo tautos kultūrą ir iš naujo atrasti folklorą. Kiekvienais metais „Suklegose“ kviečiamos dalyvauti populiarios jaunimo tarpe grupės, kurios klausytojams atskleidžia savitą požiūrį į liaudies muziką.

Šventės rengėjai tikisi, kad šiuolaikinio folkloro šventė „Suklegos“ paskatins jaunimą bei vyresniąją kartą nepamiršti etninės muzikos, atrasti savo šaknis, o Lietuvos muzikantus – dažniau atsigręžti į savo tautos lobynus.

Šiemet rugsėjo 21–23 d. Kaune vykusioje folkloro šventėje „Suklegos“ pirmą kartą prisistatė nauja, nepaprastai darniai suskambėjusi muzikinė grupė. Su kanklėmis nesiskirianti Žemyna Trinkūnaitė (Žemyna) susijungė bendrai kūrybai su dukra Jorige Jurgutyte (vokalas) – ilgamete lietuvių apeiginės folkloro grupės „Kūlgrindos“ dalyve, šiuo metu gyvenančia ir kuriančia Londone, olandų kilmės gitaristu Nilsas Baksas (Niels Bakx), taip pat gyvenančiu ir kuriančiu Londone bei Donatu Bielkausku (Donis).

Susibūrę muzikantai yra savarankiški kūrėjai, kiekvieno jų muzika savito skambesio ir formos, tačiau jiems visiems artimas meditacinis, improvizacinis grojimo būdas.

„Jau kuris laikas sklandžiusios bendros mintys pagaliau materializavosi tarsi mandala, begalybės, vientisumo, pilnatvės ir vienio simbolis. Susijungus gimsta toli nešančios etnokosminės vibracijos. “ – dalinasi pojūčiais naujai susikūrusios muzikantų grupės nariai.

Susibūrę atlikėjai planuoja įrašyti bendros kūrybos plokštelę.

Žemyna groja kartu su Doniu (Donatu Bielkausku):

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: