Siūloma aiškintis kodėl Lietuvoje parduodami galimai prastesnės kokybės gaminiai (1)

zum.lt nuotr.

zum.lt nuotr.

Seime siūloma sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuriai būtų pavesta ištirti, kodėl Lietuvos vartotojams siūlomi produktai galimai yra prastesnės kokybės, kai sudedamosios medžiagos yra arba kokybiškų originalių medžiagų pakaitalai, arba apskritai kelia grėsmę piliečių sveikatai.

„Laikinoji tyrimo komisija tirs ir nagrinės Lietuvos tarnybų nustatytus faktus, kai įtariama, jog Lietuvos rinkoje parduodami produktai pagal sudedamąsias dalis buvo prastesnės kokybės. Būtina ištirti tokio reiškinio priežastis, įvertinti teisėkūros ir administracines priemones, kuriomis užtikrinama, kad nebūtų pažeidžiamos vartotojų teisės ir nebūtų piktnaudžiaujama vartotojų patiklumu“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Kęstutis Mažeika.

Laikinosios komisijos tyrimo pagrindas – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenys, pagal kuriuos buvo nustatyta, kad maisto produktų sudėtinės dalys skyrėsi net 23 ir 33 tirtų maisto produktų, parduodamų Lietuvoje ir Vakarų Europos valstybėse.

Tyrimo metu bus vertinama informacija iš įvairių nacionalinių ir tarptautinių organizacijų – Europos Komisijos, vartotojų teisių gynimo organizacijų, sveikatos apsaugos institucijų, pramonės atstovų, mažmeninės prekybos organizacijų ir kitų.

Pasak K. Mažeikos, tyrimo metu siekiama išsiaiškinti produktų skirtumų priežastis – ar jos yra atsitiktinės, ar sisteminės ir atsiradusios dėl galimai neatsakingo pramonės veikimo, galimai ydingo teisinio reguliavimo ir neefektyvaus vartotojų informavimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Žemyna:

  Gal reiktų aiškintis, kodėl tokiose atsakingose tarnybose kėdes užima galimai prastesnės „specialistai”? Tie, kas visą ketvirtį amžiaus algų ėmimo, bet pareigų neatlikimo teisina tuo, kad vartotojai nesikreipė (!!!).
  Gali jie visi parduotuvėse nesilanko? Gal jie, kaip ir „senais gerais laikais”, atskirose parduotuvėse apsiperka (na, nebent spec. užsakymų stalas viską dovanai į namus pristato…)? Arba koks dronas pro langelį visko įmeta, lyg senelis Kalėdų naktį?
  Mergytės ir berniukai, atidžiai apžiūrėti apatinę kūno dalį – ten yra kojytės! Žinote, kam skirtos – po objektus vaikščioti, nuolat ir be pranešimų lankytis ten, už ko kokybę atsakai (kaip suprantu, nė velnio nieko neatsakai…) . Bent jau taip prieškariu dirbo mūsų tėtukai ir seneliai – viską savo kojytėm apeina, viską asmeniškai smulkmeniškai tikrina. Todėl slėpkite į spinteles savo kavutės puodelius, įsispirkite į „purvabridžius”, ir pirmyn!
  Na, nebent visi reumatikai esate, Lietuvos klimatas jums tinka tik ant šilto pečiaus sėdėti, o ne pažliugusiomis gatvėmis per objektus vaikščioti…
  Dar juokingai samprotauja apie tai, kad gaminys atitinka aprašą ant etiketės 🙂
  Na, specialistas juokingiau „argumentuoti” negali!
  O jums nekyla klausimas, kodėl reklamoje apie tai neužsiminta, jog gaminys neatitinka reklamos? – juk reklama leidžiama vaizdas į vaizdą, žodis žodin ta pati, kur ir senose Vakarų valstybėse leidžiama. Tik išversta! Tai ir gaminio turinys privalo atitikti tą, kur TEN reklamuojamas!
  O pagal senosios Europos už tokias neatitiktis baudžiama! Bent jau pirmieji vakariečiai labai jaudinosi, ar vertėjas tikrai profesionalus, kad tik reklamos vertime nebūtų kas perdėta, per daug pažadėta, nes pas juos už niuansų netikslumą baudos didžiulės!
  Kaip algą jums mokantys mok. mokėtojai gali pasitikėti tokiais, kurie praleidžia tai, ko nė pro šalies vartus įleisti neturėtų? VELTĖDŽIAI.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *