J. Augutis: Galimo plagijavimo skandalas KTU kenkia visai aukštojo mokslo sistemai (3)

Juozas Augutis | VDU nuotr.

Juozas Augutis | VDU nuotr.

Galimo plagijavimo skandalas dėl Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko habilitacinio darbo kenkia visam aukštajam mokslui, po susitikimo su Seimo pirmininku sakė Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

„Toks skandalas kenkia ne tik vienai aukštajai mokyklai, bet visam aukštojo mokslo sektoriui“, – kalbėjo J.Augutis.

Aukštojo mokslo situaciją su Rektorių konferencijos vadovu aptaręs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasisakė dar griežčiau – jie pareiškė, kad P. Baršausko vietoje jau būtų atsistatydinęs.

„Bendra opinija tokia, kad tik vienas ponas P. Baršauskas turbūt ir tiki, kad tas darbas yra geras ir skaidrus“, – pažymėjo parlamento vadovas.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius šiuo metu tiria skundą dėl galimų plagijavimo atvejų KTU rektoriaus habilitaciniame darbe.

P.Baršauskas jam metamus kaltinimus neigia ir tikina, kad jo darbe būta techninių klaidų.

Skundą dėl P.Baršausko Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai pateikė buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Algirdas Avižienis. Jo teigimu, P.Baršausko monografijoje yra daugybė plagijavimo atvejų.

KTU Akademinės etikos kolegija po automatinio P.Baršausko publikacijos patikrinimo paskelbė, kad monografijoje esama citavimo problemų, tačiau plagiato nėra. Kartu taryba pareiškė nerekomenduojanti rektoriui atsistatydinti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “J. Augutis: galimo plagijavimo skandalas KTU kenkia visai aukštojo mokslo sistemai”

  Tai ponui J.Augučiui vis dar tik galimas plagijavimas? Tai gal ir rektorius J.Augutis nesusigaudo kada yra plagiavimas? Plagijavimas yra tada, kai po citata nėra nurodytas autorius arba šaltinis. Paprasčiausiai, kai nėra nurodyta iš kur ta mintis paimta, tai ir yra plagiajavimas – vogimas.
  Ponas J.Augutis buvo VDU žemgrobių gaujoje, kai “atsiriekė” gabalą Kauno Botanikos sodo žemės savo sklypams. Tai taip pat yra VOGIMAS, nes žemę galima įsigyti perkant ten kur parduodama. Sena istorija? Ne, ji dar gyva. Už tai buvo susidorota su mokslininkais…. tuo laiku 14-os knygų autoriumi, 200 publikacijų autoriumi ir 11 knygų autoriumi, profsąjungos pirmininku. Tuo laiku VDU rektoriumi buvo komunistų partijos sekretorius prof. Vytautas Kaminskas – VAGIS. VDU, kada atiduosite tai ką išplėšę duris IŠVOGĖTE?

 2. Žemyna:

  Situacija: po didinamuoju stiklu atsidūrė bent jau tie, kas savo daktarinę rašė tuo pat metu, esant tos sudėties komisijai. Taip pat ir vis komisijos nariai. Visų jų tarptautinę reputaciją užgulė įtarimų šešėlis, lėtins apsukas jų tolesnė karjera, galimybė dalyvauti ir uždirbti iš tarptautinių projektų, mokslo darbų, būti pakviestiems darbuotis užsieniuose…
  Galimos dvi išeitys:
  – sąžiningai laipsnį gavusieji paviešina savo principingą požiūrį į karjerą siekimą negarbingais keliais, arba
  – visi kartu slapstosi, stengiasi viską užgniaužti, naiviai tikintis, jog pavyks viską viduje užglaistyti, ir „niekas nieko nesužinos”, jei tik visi tylėsime.
  Deja, pasirinkusių antrąjį kelią laukia šantažas iki gyvos galvos ne tik mokslinio darbo, bet dar ir vis naujomis kitomis darbo ir gyvenimo detalėmis pagražintas. Gal net ir jų palikuonių – bent jau tą pačią pavardę turinčių. Taip tik savo pačių rankomis savo gyvenimą sau pragaru pavers.
  Gal tie, sąžiningieji, turėtų nesileisti klaidinami ir įviliojami į „ranka ranką plauna” gretas, nes, kelis nuklydusius gindami, užsitraukia įtarimų ne tik ant savo galvos. Nepatikimi pasaulio akyse taps visi LT specialistai, mokslininkai, mokslas ir visa valstybė. Ar tikrai protinga ir garbinga tylėti? Gal tai būtų vertinga pamoka visiems, besirenkantiems tikslo siekimo būdą, kad galiausia yla išlįs iš maišo.

 3. O tai, kad mokytojai būtų rengiami ne sostinėje, o VDU – Kaune, ar nėra kenkimas visai jų rengimo sistemai Lietuvos valstybėje, rektoriau J.Auguti… Apskritai koks tikslas turėti dar ir humanitarinio profilio VDU netoli Vilniaus eančiame Kaune, kai Vilniuje turime europinio lygio universitetą. VDU vieta galėtų būti Klaipėdoje, Šiauliuose, o ne Kaune…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *