Globalumui skirtoje konferencijoje mokslininkai aptars ir D. Trampą (programa) (3)

Donaldas Trampas | Konferencijos rengėjų nuotr.

Donaldas Trampas | Konferencijos rengėjų nuotr.

Spalio 6–7 dienomis Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) žmogų tyrinėjantys mokslininkai, antropologai, aptars naują tyrimų sritį – trampologiją, kurios dėmesio centre atsidūrė beveik prieš metus išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trampas.

Tai – viena iš daugelio temų, kurias  aptars pasaulyje žinomi antropologai iš JAV, D. Britanijos, Šveicarijos, Vengrijos ir kitų šalių, dalyvausiantys Baltijos šalių doktorantų mokyklos tarptautinėje konferencijoje-seminare. Konferencijoje-seminare „Globalumo fragmentacija: politinė priklausomybė, kultūra ir žmogaus teisės“ pranešimus skaitys ne tik žinomi antropologai, bet ir tyrimus vykdantys doktorantai iš Talino, Latvijos, Stradinio (Ryga), Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetų bei Maksas Plankas (Max Planck) Socialinės antropologijos instituto Vokietijoje.

Pranešimuose mokslininkai pasakos apie lyginamąją trampologiją Europoje, populizmo paplitimą Vengrijoje, socialinį nepasitikėjimą tarp valstybės ir piliečių, prieglobsčio ieškančių žmonių tapatybes Estijoje, budizmo paplitimą Sibire, Baltijos šalių indėlį tarptautinėse karo operacijose ir įvairius kitus klausimus. Tarp pranešėjų – mokslininkai iš Pietų Ilinojaus (JAV), Oksfordo, Mančesterio (D. Britanija), Lundo (Švedija), Miškolco (Vengrija) ir kitų universitetų.

Programą rasite čia.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: