Aptarta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo projekto naują redakcija (3)

Genocido aukų muziejus | muziejai.lt nuotr.

Genocido aukų muziejus | muziejai.lt nuotr.

Spalio 4 d. Laisvės kovų komisija svarstė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo projektą (nauja redakcija), kuris bus registruotas Seime, atlikus redakcinio pobūdžio pakeitimus.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo projektą parengti paskatino siekis įamžinti Lietuvos žmonių pasiaukojimą ginant Lietuvos laisvę ne tik okupacijų metais, bet ir aktyvų žmonių pasipriešinimą SSRS vykdomai agresijai atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Šiuo metu šio laikotarpio tyrinėjimo, įamžinimo, sklaidos darbai nevyksta kryptingai ir neapima visumos. Nėra atsakingos valstybės institucijos, kuriai būtų priskirta koordinuojanti funkcija renkant, kaupiant, tiriant istorinę dokumentinę medžiagą apie SSRS vykdytą agresiją iki Rusijos (buvusios SSRS okupacinės) kariuomenės išvedimo, įamžinant žmonių pasiaukojimus ginant Lietuvos laisvę.

Reikalinga koordinuojanti valstybės institucija, kuri kartu su kitomis institucijomis, asociacijomis užtikrintų šio laikotarpio visapusišką ir deramą įamžinimą. Šią funkciją vykdytų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Jis užtikrintų koordinavimą tiriant, renkant, sisteminant ir įamžinant Lietuvos gyventojų įvairiomis formomis vykusį pasipriešinimą prieš agresyvius SSRS vykdomus ekonominius bei karinius veiksmus atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę laikotarpiu.

Projekte numatyta keisti Genocido aukų muziejaus pavadinimą. Siūloma jį pavadinti Okupacijų ir laisvės kovų muziejumi.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. KUR DINGO ŽODIS GENOCIDAS? Ar 41-jų tremtis nebuvo Lietuvos genocidas?! Štai 41-jų birželio 14 d, į “Altajaus” krašto “Ongudajaus” rajono “Tenjgos” avinininkystės tarybinį ūkį buvo atgabenta – 90 moterų lietuvių su 150 vaikų bei 20 senelių!? Pramonės, apart avių ganymo, – jokios! Aplink kalnai! Kai rudeniop mus atgabeno į kalnus, mes ir avių nematėme! Mat, jos buvo išvarytos į kalnus! Darbo jokio! Nei maisto, nei vandens! Būsto jokio! Eik, MAMYTĖ, su trimis mažyliais į kalnus ir ieškokis vandens, maisto! Ar tai ne genocidas?! Prasidėjo žiema! O netrūkus ir Ligos bei mirtys! Ir štai 42-jų pavasaris! Paskebta – veža į Rusijai draugišką KANADĄ! Pasirodo, Altajaus krašte, visos šeimos, kuriuose žiemos metu vaikai nesususirgo, buvo pakrautos vėl į mašinas o vėliau ir į baržas, ir nugabentos prie LAPTEVŲ JŪROS!? AR TAI NEBUVO KREMLIAUS SUMANYTAS IR ĮVYKDYTAS GENOCIDAS?!
  Išbraukti žodį GENOCIDAS būvusiems tremtiniams, kaip man ir, juo lab, LAPTEVIEČIAMS, reikštų dar kartą patirti GENOCIDĄ, tačiau – dabar jau nuo savų!

 2. KODĖL MES NEŽINOME SAVO PRAEITIES?
  “Štai J.Švaistas, kaip vienas dalyvių, pasakoja įdomų nevykusios Vytauto apoteozės (priskyrimas prie šventųjų) anekdotą, kai buvo sušauktas (Lietuvos) kultūros srities aukščiausių veiksnių posėdis aptarti būdus jam (Vytautą) sudievinti. Bet, išklausius istoriko Jonyno blaiviai pateiktą Vytauto visos veiklos aprašymą, skubiausiai buvo nuo tos minties atsisakyta.”(Česlovas Gedgaudas “Mūsų praeities beieškant” psl. 5).
  Tad ką gi tokio baisaus šiame posėdyje galėjo pranešti istorikas Jonynas apie Vytautą? Apie tai kitame straipsnyje.

 3. Adomlu:

  As nebuvau nei spliukas,nei pionierius,nei komjaunuolis.As dezertyravau is sovietines armijos.Siandien man 68m.ir oficialiai turiu išgyventi uz 1,50€ dienai.aciu GINTARUI SIDLAUSKUI,sovietiniu represijų apologetui,

  šiandieninės telefoninės teises subjektui,įslaptintu kagebistus kuratoriui!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *