Lietuvos Užsienio reikalų ministerija palaikė Ispanijos vientisumą (6)

Linas Antanas Linkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Linas Antanas Linkevičius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gerokai atsilikdama nuo kitų Katalonijos referendumo vertintojų, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienio popietę paskelbė pareiškimą „dėl referendumo Katalonijoje“, kuriame trumpai pasisakė dėl sekmadienį įvykusio referendumo.

Anot jokios partijos neatstovaujančio ministro Lino Linkevičiaus vadovaujamos ministerijos, „2017 metų spalio 1 dieną įvykęs referendumas Katalonijoje neatitiko Ispanijos Konstitucijos nuostatų“.Pareiškime taip pat pažymima, kad „Lietuva tvirtai remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Turi galioti įstatymo viršenybė“.

Tačiau Lietuvos Užsienio reikalų ministerija niekaip nereagavo į sekmadienį Ispanijos policijos vykdytą smurtą prieš referendumo dalyvius, o pareiškimo pabaigoje įrašė dviprasmišką sakinį: „Abi pusės yra raginamos pradėti konstruktyvų dialogą ir sumažinti įtampą“, iš kurio galima suprasti, kad smurtininkus bei smurto aukas traktuoja kaip vienodai atsakingus už „įtampą“.

Užsienio reikalų ministerijai vadovaujantis buvęs socialdemokratas ir sovietmečio komjaunimo funkcionierius Linas Linkevičius buvo paskirtas ministru pagal Lietuvos Socialdemokratų partijos kvotą, tačiau šiai partijai paskelbus apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, išstojo iš LSDP ir šiuo metu Vyriausybėje atstovauja tik pats save.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. VILNIETIS - UŽ NEPRIKLAUSOMĄ KATALONIJĄ:

  LABAI BLOGAI. Konformizmas, ir tiek…

  Mes, piliečiai, reikalaukime, kad Lietuva paremtų Katalonijos Respublikos Nepriklausomybę!

  Kuri po to galėtų tapti pilnateise ES ir NATO nare.
  O Ispanijai jau pats metas taikyti sankcijas.

 2. tikras lietuvis:

  Straipsnio autorius ar nesupranta, kad ES išsidraskymas Lietuvai būtų pavojingas, ar dirba maskoliams, kuriems tai yra naudinga?
  Jonai, nebesislėpk – parodyk savo tikrąjį veidą.

 3. Daiva:

  Nuo to palaikymo katalonai nepasijus ispanais. Matyt ir vėl Islandija bus pirmoji, palaikiusi teisėtą katalonų norą.

 4. Aulas:

  O Alaunis rašo, kad ES, kaip tik nori pridaryti daug valstybėlių pagal principą “skaldyk ir valdyk”:) Kažkaip praktika nesueina su Alaunio išvedžiojimais. Mūsų homjanuolio klapčiuko ministerija juk pasisakė prieš Katalojiną. Daug pasimetimo eurosojūze. Tikras Lietuvis iš VDU Bernaras Ivanovas irgi užsipuolė Kataloniją. Dvaras išleidžia savo propogandistus apdirbti viešosios nuomonės, o patys tuo metu labai atsargiai pamekena apie konstituciją, kuri tų pačių parašyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: