Vidaus reikalų ministras raginamas stiprinti migracijos politiką (3)

Audronis Ažubalis | urm.lt nuotr.

Audronis Ažubalis | urm.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipiasi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, ragindami neskubinti neapgalvotos ir nepasvertos Migracijos departamento reformos, galinčios atnešti neigiamų pasekmių valstybės nacionaliniam saugumui. Parlamentarai pažymi, kad migracijos keliami iššūkiai tiek globaliu, tiek Europos mastu šiandien yra vieni aktualiausių ir reikalaujantys išskirtinio dėmesio.

Visose Europos Sąjungos valstybėse migracijos politiką kuruojančios struktūros veikia kaip atskiros institucijos, o dalyje jų veikia net atskiros migracijos politikos ministerijos. Nors Lietuva ilgai tiesiogiai nebuvo paliesta migracijos keliamų iššūkių, pastaruoju metu net ir nedideli pokyčiai parodė dabartinius valstybės politikos migracijos srityje trūkumus.

Pastarasis skandalas, susijęs su Migracijos departamento veikla, parodė, jog struktūra neveikia tinkamai: didėjant užsieniečių srautui nebespėjama išduoti vizų, o ypač – nuosekliai ir išsamiai peržiūrėti ir įvertinti prašymus.

Svarbu pažymėti, kad leidimų judėjimo ir gyvenimo teisėms suteikimas darosi ne vien techninis veiksmas, bet reikalauja ir politinių pasekmių įvertinimo, todėl kaip tik ši situacija turėtų tapti paskata iš esmės sustiprinti migracijos politikos Lietuvoje organizavimą.

„Migracijos bei užsieniečių teisinės padėties vertinimas ir analizavimas privalo būti stiprinamas, nes tai diktuoja objektyvūs veiksniai – iššūkių masto Europoje didėjimas ir Lietuvos migracijos politikos sistemos trūkumai. Todėl niekaip nepaaiškinama, kodėl kitose ES narėse prioritetinę ir nacionalinio saugumo aspektu svarbią instituciją Lietuvoje nuspręsta siūlyti naikinti, o jos funkcijas perduoti Policijai bei Pasienio apsaugos tarnybai ir iš principo panaikinti galimybes Lietuvai formuluoti savo migracijos politiką, apsiribojant techniniais procesais“, – vidaus reikalų ministro E. Misiūno siūlymą komentavo Seimo narys A. Ažubalis.

„Pažymėtina, kad politinis ir techninis veiksmas migracijos srityje yra neatsiejami, todėl siūlomas padalijimas neišspręstų šiandien esančios situacijos, o tiesiog problemas perkeltų į kitas institucijas. Todėl manome, kad nereikėtų skubėti vykdyti Migracijos departamento reformos neapsvarsčius visų alternatyvų ir neradus geriausio sprendimo šioje valstybei itin jautrioje srityje“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

Seimo narių teigimu, reforma turėtų stiprinti migracijos politikos formavimą ir kontrolę pačioje ministerijoje, taip pat siekti atlaisvinti departamentą nuo einamųjų migracijos klausimų (techninius aspektus galėtų perimti Policijos departamentas ar Pasienio apsaugos tarnyba), tačiau kartu didinti jo analitinius pajėgumus. Tačiau šiandien pasiūlyta reforma imasi tik dalies veiksmų: naikinama struktūra, jos funkcijos perduodamos kitoms institucijoms, tačiau apie migracijos politikos koordinavimą kalbama tik abstrakčiai.

Seimo nariai A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas kviečia vidaus reikalų ministrą E. Misiūną neskubėti imtis Migracijos departamento panaikinimo, o verčiau apsvarstyti tokią jo pertvarką, kuri atitiktų šiandieninius jo trūkumus bei atitiktų šiandieninės tarptautinės situacijos keliamus iššūkius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Iš to, ką girdime ir skaitome, ar net iš būrelio „erelių”, besiskeryčiojančių gatvėje kalbų, jau seniai aišku, kad įvažiavimo ir leidimo gyventi, o net ir pasų biznis klesti!
  Kad ir istorija su a la studentais, turėjusiais net ir po kelis pasus, ir jų veikla ne ties studijomis buvo sutelkta… (Beje, o kas rektorius mokyklos, kurią tokie sėkmingai baigia?)
  Tik kažkodėl retai kas įkliūna su padirbtais pasais – ar ne todėl, kad kažkas suinteresuotas trukdyti iškilti į viešumą tokio pobūdžio nusikaltimams?
  O ir mūsų įstatymai taip keistai „tolerantiški” nusikaltimams, o ypač tiems, su kuriais kažkas iš pareigūnų, tarnautojų ar politikų gali būti susijęs, nes be šių įtraukimo ji tiesiog būtų neįmanoma… 🙁
  Perfrazuojant pareigūną, atsakiusį į klausimą, kodėl užsieniečiai tiesiog neišmetami lauk, – būtent ĮSTATYMAI pasirūpina, kad mūsų draugiškos kaimynės „pasiuntiniai” ir jų vietiniai liokajai jaustųsi čia mylimi ir rūpestingai globojami ne tik nuo atsakomybės, bet net ir nuo išvarymo lauk. Žodžiu, įstatymai rūpinasi, kad jie galėtų netrukdomi ramiai čia darbuotis. 🙁
  Tam pasitarnauja ir mūsų atrankos į atsakingas tarnybas tvarka, kai „konkursus” laimi „giaras žmOgus”, „bičas”, „savas”, giminaitis – ar ne todėl jiems pirmenybė ir į MD, į KAM, ryšių ir kt. tarnybas. Čia laisvai įsidarbina tie, kas seniai turėjo būti maloniai palydėti pro valstybės vartus, užuot jiems iš LT biudžeto mokėjus neblogas algas už tarnybą… kaimynei.
  Dar gražiau nuskambėsime, kai išaiškės, kad ir EP darbuojasi mūsų siųstieji „darbštuoliai”, spėjantys visais frontais pasitarnauti, ir nesigirdi tų, kas Lietuvai išsijuosęs darbuotųsi…

 2. Pikc:

  Na, problema čia akivaizdi: kadangi mūsų “elitas” Lietuvą laiko ne savarankiška valstybe, bet pusiau Lenkijos “kresais”, pusiau eurosajūzo provincija, tai visiškai logiška, kad tokiam dariniui nereikia nei migracijos politikos, nei užsienio politikos apskritai – kaip lieps “ponai”, taip ir darysim, tad kam čia dar visokius departamentus be reikalo išlaikyti?

  • Žemyna:

   Bus juokinga, jei jie tuo savo QWaXėjimu iš pasų tikėjosi išmelsią ponų malonės, ir jiems bus dovanota bauda už geležinkelį… O tie ponai nieko neatsisakys, tik reikalavimai dar įžūliau augs, nes… „tie durneliai be mūšio pasiduoda, o jei spyriojasi, tai pasirenka patį kvailiausią kelią”.
   Juokingiausia, jei Dailydka tikėjosi taip pamokyti lenkus už jų sabotažą – delsimą sujungti el. linijas arba tą plentą… (Neprisimenu jau datų, bet ta tema irgi gera trintis buvo, jos kažkaip sutapo laike. Anie elgėsi mandrai, kaip su nepatyrusiais, įstatymų nelabai išmanančiais. Deja, su tokiais reikia eiti iš karto per ES instancijas – kad jie ne mus kaltintų, o patys stebėtų, kas čia reikalus vilkina ir brangina)
   Na, o kad Kubilius su LG taip entuziastingai puolė pritarti paso kvaksėjimui, tai rodo, kad abu prie to pirštelius prikišo ir dabar stengiasi uodegas išsukti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: