Tradicijas puoselėjančios seniūnijos kviečiamos dalyvauti konkurse (0)

Skelbiamas geriausiai tradicijas puoselėjusios etnografinio regiono seniūnijos konkursas | llbm.lt, R. Žaltausko nuotr.

Skelbiamas geriausiai tradicijas puoselėjusios etnografinio regiono seniūnijos konkursas | llbm.lt, R. Žaltausko nuotr.

Iki šių metų spalio 15 dienos visos Lietuvos seniūnijos gali dalyvauti Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos paskelbtame konkurse. Aktyvios ir prasminga veikla užsiimančios seniūnijos turi progą laimėti geriausiai tradicijas puoselėjusios etnografinio regiono seniūnijos konkursą.

Šiai metais konkursas skiriamas Tautinių drabužių ir Piliakalnių atmintinų metų  bei ateinančių Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio paminėjimo įprasminimui.

Šio konkurso tikslas − skatinti seniūnijas prisidėti prie etnografinių regionų tradicijų išsaugojimo, sklaidos ir populiarinimo. Taip pat konkurso rengėjai siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tokias vertybes kaip žmonių bendruomenės darnus sugyvenimas, harmoningas ryšys su gamta ir visa supančia aplinka.

Konkurse dalyvauti kviečiamos visos Lietuvos − Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Mažosios Lietuvos, Suvalkijos (Sūduvos) ir Žemaitijos − seniūnijos. Organizatoriai ragina aktyvius seniūnijų atstovus iki šių metų spalio 15 dienos užpildyti dalyvio anketą, kurią galima rasti Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos tinklapyje arba Etninės kultūros globos tarybos veidaknygėje.

Šiais metais konkurse dalyvaujančios seniūnijos bus vertinamos atsižvelgiant į šiuo kriterijus:

  • kiek ir kokių seniūnijoje organizuota tradicinių (etnokultūrinių) renginių;
  • ar skirta dėmesio tautinių drabužių puoselėjimui;
  • ar atkreiptas žvilgsnis į seniūnijos teritorijoje dunksančius piliakalnius – ar švęstos ant (prie) jų kalendorinės ir valstybinės šventės, ar rūpintasi jų priežiūra, ar stengtasi skleisti apie juos informaciją;
  • kiek dėmesio skirta istorinių vietovardžių saugojimui ir įpaminklinimui;
  • kokiomis kitomis formomis puoselėta etninė kultūra (galbūt seniūnija gali pasigirti etnokultūrines tradicijas tęsiančiomis sodybomis, galbūt vyksta tradicinių amatų mokymai ir t.t.)
  • ar tradicijos puoselėtos kūrybiškai;
  • ar etnokultūriniame gyvenime dalyvavo didelė seniūnijoje gyvenančių žmonių dalis, ar šis gyvenimas buvo įdomus jaunimui;
  • ar darni buvo seniūnijoje gyvenančių šeimų ir veikiančių bendruomenių, visuomeninių organizacijų, klubų, mokyklų, kultūros centrų, parapijų veikla;
  • ar seniūnija bendradarbiavo su kitomis etnografinio regiono seniūnijomis.

2015 metais vykęs geriausiai tradicijas puoselėjusios seniūnijos konkursas susilaukė didelio pasisekimo. Konkursą laimėjusių seniūnijų atstovai, 2016 metų gruodžio 14 d. susirinkę į Rumšiškėse vykusį baigiamąjį konkurso renginį, labai džiaugėsi įvertinimais už tradicijų, žmogaus gyvenimą pripildančių ypatingu prasmės jausmu, puoselėjimą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: