Lietuvoje nufilmuotam filmui siūloma suteikti JAV televizijos apdovanojimą „Emmy“ (video) (0)

„Tokijo teismas“ – premjera Tarptautinėje Olandijos kino šventėje | R. Mangoldo nuotr.

„Tokijo teismas“ – premjera Tarptautinėje Olandijos kino šventėje | R. Mangoldo nuotr.

Tarptautinė TV akademija (International Academy of Television Arts & Sciences) paskelbė filmų sieksiančių gauti tarptautinius „Emmy“ apdovanojimus sąrašą. „Emmy“ – tai kasmetiniai JAV televizijos apdovanojimai, lyginami su Oskaro apdovanojimais kinui. Šiais metais 11-oje kategorijų varžosi 44  filmai iš 18 šalių.

Tarp jų ir Lietuvoje nufilmuotas bendros Japonijos, Kanados ir Olandijos gamybos televizinis filmas „Tokijo teismas“. Jis geriausio televizinio filmo/mini serialo kategorijoje varžosi su dar trimis šiam apdovanojimui pasiūlytais filmais.

„Tokijo teismas“ | Rengėjų nuotr.

„Tokijo teismas“ | Rengėjų nuotr.

Kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, kurio dėka šis istorinis filmas buvo filmuojamas ne kur kitur, bet mūsų šalyje sakė: „Be kino dailininkų, kostiumininkų ir kitų Lietuvos profesionalų, šis filmas nebūtų patekęs į „Emmy“ apdovanojimams siūlomų filmų sąrašą. Gal net nebūtų nufilmuotas! О aš turiu pagrindo tai sakyti. Tai – labai aukštas įvertinimas. Sunku net nuspėti, kiek per metus visame pasaulyje išleidžiama šios kategorijos filmų – 1000? 3000? Būti tarp keturių geriausių – nenusakomas jausmas“, – įspūdžiais dalinosi kompanijos „Artbox“ įkūrėjas.

„Tokijo teismas“ | Rengėjų nuotr.

„Tokijo teismas“ | Rengėjų nuotr.

„Tokijo teismas“ („Tokyo Trial“, rež. Robas V. Kingas (Rob W. King) ir Peteris Verhiofas (Pieter Verhoeff) ) – istorinė drama apie 1946 m., iškart po Antrojo pasaulinio karo, prasidėjusį teismo procesą Japonijoje. 11 teisėjų iš viso pasaulio Tokijuje praleido du su puse metų, spręsdami istorinę bylą, nulėmusią 28-ių Japonijos Imperijos pareigūnų, kaltintų karo nusikaltimais, likimus.

2015 m. Lietuvoje ir Japonijoje filmuotame TV filme galima išvysti garsius lietuvių aktorius, kuriems buvo patikėti vieni iš pagrindinių vaidmenų. Filme įsimintiną Sovietų Sąjungos teisėjo vaidmenį sukūrė aktorius Kęstutis Jakštas, o šiemet „Sidabrinę  gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi aktorė Gabija Jaraminaitė atliko vertėjos, vienintelės moters teismo procese, vaidmenį.

Filme taip pat nusifilmavo tokios pasaulinio garso kino žvaigždės kaip Džonatanas  Haidas (Jonathan Hyde, „Titanikas“, „Džiumandži“), Paulas Frimenas (Paul Freeman, „Indiana Džounsas“), Maiklas Aironsaidas (Michael Ironside, „Top Gun“), Irfan Chanas (Irrfan Khan, „Juros periodo pasaulis“, „Pi gyvenimas“, „Lūšnyno milijonierius“) ir kiti.

Šių metų rugsėjo 25 d. Olandijos kino šventėje įvyko pilnametražio kino filmo versijos tarptautinė premjera, tačiau „Tokijo teismą“, kaip keturių dalių televizijos filmą, 2016 m. pabaigoje pirmieji išvysti galėjo internetinės televizijos platformos „Netflix“ vartotojai iš 190 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos. Paminėtina, kad tai pirmasis istorijoje tokio dydžio bendras projektas tarp televizinio turinio milžinų – NHK (Nacionalinis Japonijos transliuotojas) ir „Netflix“.

Tarptautinių „Emmy“ apdovanojimų statulėlių laimėtojai bus paskelbti šių metų lapkričio 20 d.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *