Katalonijoje prieš policijos smurtą protestavo dešimtys tūkstančių žmonių (video) (0)

Katalonijoje prieš policijos smurtą protestavo dešimtys tūkstančių žmonių | Twitter.com, P. Rares nuotr

Katalonijoje prieš policijos smurtą protestavo dešimtys tūkstančių žmonių | Twitter.com, P. Rares nuotr

Po savaitgalį įvykusio Katalonijos referendumo dėl nepriklausomybės  šimtai tūkstančių katalonų spalio 3 d.  išėjo į Katalonijos miestų gatves protestuoti prieš Ispanijos policijos smurtą prieš taikius referendumo dalyvius kai buvo sužeista bemaž 900 žmonių. Minios skandavo: „Okupantai! Lauk iš mūsų šalies!“, „Gatvės visad bus mūsų“. Demonstrantų minios užtvindė miesto centrą, blokavo gatves ir greitkelius. Dešimtys profsąjungų ir kitų organizacijų pasklebė visuotinį streiką.

Katalonijos premjeras Karlesas Pučdemonas (Carles Puigdemont) ragino demonstrantus protestuoti taikiai.

Ispanijos karalius Pilypas VI (Felipe VI) paragino pareigūnus ginti „konstitucinę tvarką“: „Savo neatsakingu elgesiu jie gali sukelti pavojų Katalonijos ir visos Ispanijos ekonominiam bei socialiniam stabilumui.  Legitimios šalies valdžios atsakomybė – užtikrinti konstitucinę tvarką “, – sakė karalius.

Katalonijos gyventojai spalio 1 d. balsavo referendume dėl nepriklausomybės. Išankstiniais duomenimis, 90 nuošimčių referendumo dalyvių pasisakė už Katalonijos nepriklausomybę. Iš viso balsavime dalyvavo 2,26 milijono rinkėjų iš 5,3 milijono.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: