J. Vaiškūnas. Atėjo metas pasakyti NE! visokiems kirkilams, kubiliams, skverneliams ir pranckiečiams (33)

Judėjimo „TALKA už Kalbą ir Tautą“ tarybos narys Jonas Vaiškūnas | J. Česnavičiaus nuotr.

Judėjimo „TALKA už Kalbą ir Tautą“ tarybos narys Jonas Vaiškūnas | J. Česnavičiaus nuotr.

Kalba pasakyta 2017 09 22 d. mitinge „Už baltų tautų  vienybę ir valstybinės lietuvių kalbos išsaugojimą“ prie Vinco Kudirkos paminklo.

Šiandien – istorinė diena, mes, gimtosios protėvių kalbos puoselėtojai, susibūrėme į visuomeninį judėjimą „TALKA Kalbai ir Tautai“ tam, kad neleistumėme neatsakingiems politikieriams prekiauti ir spekuliuoti mūsų brangiausiomis tautinėmis vertybėmis politiniuose susitarimuose ir sandėriuose.

„TALKA Kalbai ir Tautai“ imsis visų būtinų veiksmų, siekdama apginti konstitucinį valstybinės kalbos statusą Lietuvoje, ragins, spaus ir vers Seimo narius gerbti, konstitucinį lietuvių valstybinės kalbos statusą. TALKA tvirtai stovi ant bemaž 70 000 piliečių pečių, kurie pasinaudodami konstitucine įstatymų leidybos iniciatyva, Seimui pateikė Lietuvos suvereno – Tautos valią išreiškiantį asmenvardžių rašybos dokumentuose įstatymo projektą pagrįstą latviška užsienietiškų asmenvardžių rašybos patirtimi, nediskriminuojančia Lietuvos piliečių nei pagal jų kilmę, nei šeimyninę padėtį ir užtikrinančią visų piliečių lygybę prieš valstybinę kalbą.

Vincas Kudirka, būdamas jautrus lietuvių kalbos norminimo reikalui, 1890 m sudarytoje instrukcijoje „Statrašos ramščiai“ vieną skirsnį skyrė ir nelietuviškiems tikriniams vardams, rašė: „Svetimus vardus ir pavardes rašome taip, kaip ištariama, o kabėse (skliausteliuose) pridedame kaip rašoma tam tikroje kalboje…“

Tuo metu kai jau ir naujieji Lietuvos valdžios atstovai – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis piktybiškai nepaisydami Lietuvos Respublikos Konstitucijos nei Lietuvos piliečių nuomonės vis garsiau kalba apie tariamų Lietuvos įsipareigojimų Lenkijai vykdymą ir siekia kuo greičiau įteisinti nelietuviškus rašmenis oficialiuose Lietuvos Respublikos dokumentuose, mes Lietuvos piliečiai vienijamės, kad apgintumėme savo kalbą ir tautą nuo į valdžią papuolusių lietuvių kalbos išdavikų. Atėjo metas suvienijus mūsų jėgas pasakyti ryžtingą NE! visokiems kirkilams, kubiliams, skverneliams ir pranckiečiams!

Ne – Jūs neturite teisės, tauta jūsų neįgaliojo spekuliuoti pačia brangiausia mūsų tautinės tapatybės vertybe – lietuvių kalba!

1988 m. Sąjūdžiu pradėję vaduotis iš rusiškosios sovietinės priespaudos susigrąžinome savo gimtajai lietuvių kalbai valstybinės kalbos teises.

Dabar šias teises vėl  privalome apginti.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: