Klaipėda paminės Vokietijos vienybę (2)

Klaipėda. Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Klaipėda. Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 3 d., antradienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje jau ketverius metus iš eilės asociacijos „Vokietuva“ iniciatyva rengiama Vokietijos vienybės diena.

Prieš dvidešimt septynerius metus, 1990 m. spalio 3 d. naktį, griuvus geležinei uždangai, buvusi komunistinė Rytų Vokietija liovėsi egzistavusi ir įsiliejo į Vokietijos Federacinę Respubliką. Šie svarbūs ir nepamirštami įvykiai suteikė vilties ne tik Vokietijos, bet ir Lietuvos, piliečiams siekti savo nepriklausomybę.„Labai džiaugiamės, kad Klaipėdos miesto savivaldybės ir rėmėjų dėka jau tradicija tampantis renginys kiekvienais metais sulaukia daugybės valdžios institucijų atstovų, užsienio verslininkų, diplomatų bei vietinių gyventojų dėmesio.  Juk ir šiai dienai matome ir jaučiame dviejų šių valstybių, Lietuvos ir Vokietijos, tvirtus diplomatinius ryšius bei plėtojamą ir stiprinamą glaudų abipusį naudingą bendradarbiavimą“ – kalbėjo asociacijos „Vokietuva“ pirmininkas ir vienas iš šventės rengėjų Manfredas Ernstas Vageris (Manfred Ernst Wagener).

Vokietijos vienybės dienos paminėjimo šventė – atvira visiems Klaipėdos miesto piliečiams ir svečiams. Įėjimas – su pakvietimais, juos galima atsiimti Klaipėdos koncertų salės kasose (vietų skaičius – ribotas. Organizatoriai pasilieka teisę pirmumo tvarka pakviesti senuosius Klaipėdos miesto ir rajono, Šilutės ir Neringos gyventojus).

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Žibai:

    Lietuva 1990 m. kovo 11d. paskelbė atstatanti Nepriklausomybę. Berlyno siena nuversta tik spalio 3d. tų pačių metų. Klausimas kas pirmiau pasiekė Nepriklausomybės. Ar vokiečių šovinistai subtiliai siekia priminti klaipėdiečiams apie okupuotos Lietuvos dalies istoriją. Vokietija siekia ir toliau kalti galvon apie šito krašto vokiškąją kilmę. Išžudę Prūsijos gyventojus nuo XVIIa. Vokietija apsukriai okupuotas žemės pavadina Prusija, nes nebėra kam prieštarauti ir imasi asimiliacijos politikos. XXa. pradžioje didelis dalis šio krašto gyventojų jau save tapatina su vokiškąjæ kultūra.

  2. -.-.-:

    na na, kaip ten ten toje dainoje – Vokietijos himne: “Von der Maas bis an die Memel…Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!”? Pirma mintis tokia buvo, perskaičius antraštę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *