90 nuošimčių balsavusiųjų pasisakė už Katalonijos nepriklausomybę (tiesioginė transliacija, video) (16)

Helpcatalonia.cat nuotr.

Helpcatalonia.cat nuotr.

Spalio 1 d. 21 val. Lietuvos laiku Katalonijoje baigėsi referendumas dėl nepriklausomybės.  90 nuošimčių referendume dalyvavusių Katalonijos gyventojų balsavo už Katalonijos nepriklausomybę.

Katalonijos vyriausybės atstovas Jordi Turulas (Jordi Turull) spaudos konferencijoje sakė, kad į klausimą „Ar norite, kad Katalonija taptų nepriklausoma valstybe respublikos pavidalu?“ 2,02 mln. katalonų atsakė „Taip“. Balsavime dalyvavo 2,26 mln. žmonių.

Prieš Katalonijos  nepriklausomybę pasisakė tik apie 8 nuošimčiai balsuotojų, likę balsavimo biuleteniai buvo tušti arba sugadinti. Rinkimų aktyvumas siekė 42 nuošimčius, mat Katalonijoje iš viso yra 5,3 mln. registruotų rinkėjų.

Katalonijos prezidentas Karlesas Pučdemonas (Carles Puigdemont) po referendumo paskelbė, kad Katalonija iškovojo teisę į nepriklausomybę.

Ispanijos premjeras Mariano Rachoi (Mariano Rajoy) vakar įvykusioje spaudos konferencijoje pareiškė, kad jokio referendumo dėl Katalonijos atsiskyrimo nuo Ispanijos sekmadienį nebuvo ir dėkojo Ispanijos policijai už esą profesionalų darbą.

Katalonijos referendumas sulaukė rūsčių ir žiaurių Ispanijos jėgos struktūrų išpuolių per kuriuos nukentėjo mažiausiai 844 referendumo dalyviai ir 33 pareigūnai (Alkas.lt duomenimis vienas žmogus žuvo). Policija panaudojo perteklinę jėgą prieš bandančius balsuoti referendume taikius Katalonijos nepriklausomybės šalininklus. Balsavimo dalyviai protestavę prieš policijos prievartą buvo apšaudyti guminėmis kulkomis.

Ispanų policininkai Barselonoje balsavimo metu guminėmis lazdomis mušė ir spardė žmones, tampė juos už plaukų mėgindami sustabdyti referendumo vyksmą.

Tiesiogines transliacijas iš Katalonijos sostinės Barselonoje kaip buvo laukiama  referendumo rezultatų paskelbimo:

Apie Kataloniją:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: