Visuomenininkai viešins politikus, išdavusius gimtąją kalbą (10)

Jonas Vaiškūnas judėjimo „Talka už kalbą ir tautą“ mitinge prie V. Kudirkos paminklo Vilniuje 2017-09-22 d. | J. Česnavičiaus nuotr.

Jonas Vaiškūnas judėjimo „Talka už kalbą ir tautą“ mitinge prie V. Kudirkos paminklo Vilniuje 2017-09-22 d. | J. Česnavičiaus nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas rugsėjo 28 d. priėmė nutartį, įpareigojančią Migracijos departamentą išduoti Lietuvos ir užsienio piliečiui pasą, kurio pirmajame puslapyje pavardė būtų įrašyta nelietuviškais rašmenimis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą teismo nutartimi įpareigota pagrindiniame paso puslapyje pavardę įrašyti lietuviškais  rašmenimis ir nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma („Jacquet“) ir išsaugant originalią formą Registrų centre „pavardės“ lauke.

Sutapimas, kad nutartis priimta tuo metu, kai Vilniuje buvo įkurta asociacija „Talka Kalbai ir Tautai“.  Ji pasiryžusi įvairiais būdais ginti lietuvių kalbą, o ne apsiriboti vien rūpesčiu dėl vardų ir pavardžių rašymo.

Šį teismo sprendimą asociacijos tarybos narys etnokosmologas Jonas Vaiškūnas įvertino šitaip: „Bandoma sukurti chaosą teisinėje praktikoje. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas prieštarauja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) dviem sprendimams, kurie jau suformulavo teisinę praktiką dėl galimybės rašyti originalo kalba tik kitų įrašų skyriuje. Tokiais vietinių teismų sprendimais bandoma sukurti chaosą valstybėje, kuriuo pasinaudoti norėtų žmonės, bandantys suklaidinti visuomenę ir politikus.“

J. Vaiškūno manymu, šią nutartį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba turėtų apskųsti kaip neatitinkančią Vyriausiojo administracinio teismo sprendimų. Jeigu tai nebus padaryta, tada skųs „Talka“.

Savo deklaracijoje asociacija „Talka Kalbai ir Tautai“ užsibrėžusi demaskuoti Seimo narius, neva dėl gerų santykių su Lenkija siūlančius laužyti Lietuvos Konstituciją. J.Vaiškūnas sako tvirtai tikintis, kad tokių politikų pavardžių viešinimas bus veiksmingas, nes rinkėjai daug ko nežino.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: