Šeimų romuva kviečia tėvus ir vaikus kartu dalyvauti pamokose (0)

Apeigine duona_Jonkus photography. nuotr

Apeiginė duona | Jonkus photography nuotr.

Nuo spalio 17 d. vaikų darželyje Baltų šalelė (Antakalnio g. 22B, Vilniuje) Šeimų romuva pradės eilę užsiėmimų „Pamokėlės šeimai: Pasaulio medis“. Pasaulio medis baltų (ir daugelio kitų indoeuropiečių) mitologijoje yra vaizdinys, kuris išreiškia mūsų visatą. Tai simbolinis visatos paveikslas, o kartu ir vienas svarbiausių mitologinių vaizdinių, kuriuos turėjo mūsų protėviai. Šeimų romuva kviečia tėvus ir vaikus kartu dalyvauti pamokose ir geriau pažinti šį mitologinį vaizdinį.

„Pamokėlės šeimai: Pasaulio medis“ – tai penki užsiėmimai, skirti ir vaikams, ir suaugusiems, kuriems įdomi ir svarbi senovės baltų kultūra ir mitologija. Gilindamiesi į Pasaulio medžio vaizdinį išmoksime ir amatų, ir lietuvių liaudies dainų bei žaidimų, ir apeiginių veiksmų. Paskutinis užsiėmimas – tai šventinis Kalėdų vakaras, susipažįstant su Kalėdų tradicijomis ir jų prasmėmis.

Planuojamos pamokėlės:

  1. Spalio 17 d., 18.00-19.30 val. Kas yra Pasaulio medis? (Šio užsiėmimo metu bus mokoma Šeimų romuvos pasisveikinimo apeigos, mokomasi dainos apie Pasaulio medį, bus kuriamas savo šeimos pasaulio medis ir požemio pasaulis, o atsisveikinimui rengėjai žada išmokyti naują lopšinę).
  2. Spalio 31 d. 00- 19. 30 val. Vėlinės (Užsiėmimo metu bus pagerbiamos protėvių Vėles, visi atėjusieji į renginį kartu sudalyvaus Žemyneliavimo apeigoje, bus mokoma Vėlinių dainų ir žaidimų, kartu bus kuriami namai Vėlėms – šiaudiniai sodai, ir išmokta dar viena lopšinė atsisveikinimui).
  3. Lapkričio 14 d. 18.00- 19. 30 val. Dangaus mitologija (Kartu bus ruošiamasi Kalėdoms, rengėjai pamokys užsikurti ugnį senoviniu būdu, papasakos apie ugnies atsiradimą baltų mitologijoje, kartu visi dainuos kalėdinę dainą, o savo pasaulio medžiui bus mokoma nupint dangųi ir žemę jungiančią Vaivos juostą ir atsisveikinimui bus kartu mokomasi naujos trečios lopšinės).
  4. Lapkričio 28 d. 00 – 19. 30 val. Saulės kelionė (Pamokėlės rengėjai papasakos apie Saulėgrįžą, bus žaidžiami Kalėdų laikotarpio smagieji žaidimai, kartu bus žaidinami kūdikiai ir vaikai, einami rateliai, sekamas mitas apie Saulę ir Mėnulį, o savo Pasaulio medžiui ir savo namams bus mokomi kurti svarbiausi papuošimai – Saulė ir Mėnulis. Be to visi kartu išmokę dainuos visą lopšinę aaa pupa, o ne tik tris eilutes, kurias visi žino).
  5. Gruodžio 12 d. 18.00 – 19. 30 val. Kalėdų vakaras (Bus pasakojama apie pagrindines Kalėdų tradicijas ir būrimus, visi renginio dalyviai atliks Kalėdų apeigą, žais kalėdinius žaidimus, dainuos dainas, vaišinsis suneštinėmis vaišėmis).

Norinčius dalyvauti užsiėmimuose Šeimos romuva kviečia užregistruoti savo šeimą el. paštu: valaiciusvirnas@gmail.com

Renginys savanoriškai remiamas.

Kategorijos: Kultūra, Mes baltai, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: