Kas vadovauja komisijai, turinčiai rūpintis Vilniaus senamiesčio išsaugojimu? (1)

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Rugsėjo 27 d. Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Lietuvos Respublikos kultūros ministeriją, prašydamas paaiškinti, kodėl ministerija skleidžia prieštaringą informaciją apie kultūros ministro įsakymais sudaromos Vilniaus istorinio centro, įrašyto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, išskirtinės visuotinės vertės išsaugojimo ir tausojamojo naudojimo priežiūros komisijos pirmininką, kodėl ši komisija nesirenka į posėdžius ir nevykdo jos nuostatuose numatytos veiklos.

Kaip nurodo N. Puteikis, kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius, Lietuvos Respublikos Seime įvykusio pokalbio metu paprašytas paaiškinti minėtos komisijos neveikimo priežastis, teigė, jog šios komisijos pirmininkas yra Romas Jarockis,buvęs kultūros viceministras, kuriam ir tenkanti atsakomybė už komisijos neveikimą. Tačiau, kaip pažymi Seimo narys, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos interneto svetainėje paskelbti kitokie duomenys apie komisijos sudėtį – nėra nurodyta, kad R. Jarockis yra jos pirmininkas ar narys (www.lrkm.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kulturos-ministerijos-ekspertu-komisijos-1)

Todėl N. Puteikis raštu paprašė ministerijos paaiškinti, kas yra šios komisijos pirmininkas, kodėl viceministro R. Augustinavičiaus teikiama informacija prieštarauja tai, kuri paskelbta ministerijos interneto svetainėje, kodėl ši komisija nesirenka į posėdžius ir nevykdo jai patikėtų uždavinių bei pareigų, kam tenka atsakomybė dėl jos neveikimo ir kokių veiksmų ministerija ėmėsi, kad užtikrintų tinkamą komisijos veiklą.

Seimo narys primena, kad Vilniaus istorinio centro, įrašyto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, išskirtinės visuotinės vertės išsaugojimo ir tausojamojo naudojimo priežiūros komisija, kaip nurodyta jos nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2016 m. lapkričio 18 d. įsakymu, yra tarpinstitucinė kolegiali institucija, koordinuojanti Vilniaus istorinio centro išskirtinės visuotinės vertės išsaugojimo ir tausojamo naudojimo priežiūros planavimą, stebėsenos organizavimą, tarpinstitucinio integruoto veiksmų plano parengimą ir jo įgyvendinimą. Taip pat minėtuose nuostatuose yra konkrečiai apibrėžti šiai komisijai patikėti svarbūs uždaviniai ir pareigos.

Todėl N. Puteikis paprašė ministerijos pateikti ir daugiau konkrečios informaciją apie komisijos veiklą: kada ji paskutinį kartą rinkosi į posėdį; kada paskutinį kartą buvo surengtas Vilniaus istorinio centro išskirtinės visuotinės vertės požymių stebėsenos rezultatų įvertinimo posėdis, kuris pagal Komisijos nuostatus turi būti rengiamas ne rečiau kaip kartą per trejus metus, ir kokie sprendimai jame buvo priimti; pateikti dvi pastarąsias, 2015 ir 2016 metų, ataskaitas apie Veiksmų plano priemonių įgyvendinimą ir stebėsenos rezultatų įvertinimą už praeitus kalendorinius metus, kurią ši komisija turi pateikti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai kasmet iki sausio 25 d.; informuoti, kokius pasiūlymus, susijusius su Veiksmų plano įgyvendinimu ateinančiais kalendoriniais metais, ši komisija pateikė 2017-tiems metams; jei, kaip nurodyta šios komisijos nuostatuose, jos sprendimai, išvados ir pasiūlymai yra skelbiami Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos interneto svetainėje – pateikti nuorodą, kur visa tai paskelbta; informuoti, kas atsakingas už šios komisijos veiklos organizavimą; pateikti komisijos posėdžių, kuriuose buvo užsiminta apie klausimus, susijusius su Misionierių ansamblyje šiuo metu vykstančiomis statybomis, protokolų kopijas (prašymas taip suformuluotas, nes, Seimo nario žiniomis, šie klausimai nebuvo svarstyti, apie tai tik užsiminta).

Taip pat Seimo narys paprašė užtikrinti, kad ši komisija pradėtų veikti ir apsvarstytų statybų, vykstančių Misionierių ansamblyje ir planuojamų Konstitucijos prospekte bei Žygimantų gatvėje, o taip pat Gedimino kalno gelbėjimo klausimus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: