Pasižvalgykime po Anykščių regioninio parko piliakalnius (0)

R. Lančicko nuotr.

R. Lančicko nuotr.

Anykščių regioninio parko direkcija palaiko Piliakalnių metų iniciatyvą ir šiais metais nusimatė daug renginių, skirtų parko piliakalnių sklaidai, skatinant žmones pažinti savo krašto gamtines ir kultūrines vertybes keliaujant. 

Pirmoji pažintis su Anykščių regioninio parko piliakalniais vyko jau žiemą,  vasario mėnesį kuomet buvo suorganizuoti 2 pėsčiųjų žygiai per užšalusį ežerą  „Rubikių ežero piliakalniai ir salos“, kuriuose sudalyvavo per 70 žygio dalyvių.Šių metų kovo mėnesį Anykščių regioninio parko direkcija parašė ir laimėjo projektą „Anykščių regioninio parko piliakalnių sklaida skatinant kultūrinį pažintinį turizmą“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros ministerija bei Lietuvos Kultūros taryba.

Regioninio parko teritorijoje stūkso  8 piliakalniai: Šeimyniškėlių-Vorutos, Palatavio, Liudiškių, Piliakalnio, Buivydų, Bijeikių, Rubikių, Vilkatėnų, išsidėstę Šventosios upės bei jos intakų Anykštos bei Latavos pakrantėse ir aplink Rubikių ežerą. Parko piliakalniai pasižymi savo įvairove, atsiradusia per ilgą piliakalnių Lietuvoje gyvavimo istoriją. Todėl, regioninio parko specialistai norėdami, kad vietiniai žmonės pažintų kultūros paveldą ir aplankytų kiekvieną savo krašto piliakalnį, nusprendė išleisti leidinį ir  suorganizuoti lauko seminarą. Įdomiausia yra tai, kad vienas piliakalnis yra Rubikių ežero saloje, o 2015 metais parko teritorijoje buvo atrastas naujas, jau 8 piliakalnis. „O kas gi geriau galėtų pristatyti mūsų piliakalnius, jei ne patys jų tyrinėtojai, archeologai, kurie daugiausiai ir dirbo Anykščių krašte – vienas iš jų dr. doc. Gintautas Zabiela, kuris šiandien yra kartu su mumis ir bus mūsų visos kelionės gidu“, – sakė Anykščių regioninio parko specialistė Rasa Gražienė.

Kad būtų lengviau keliauti, parko direkcija kartu su Gintautu Zabiela išleido leidinį, kuriame sudėti ne tik visų 8 piliakalnių aprašymai, nuotraukos, bet ir 2 maršrutai: jei nori keliauji pagal esamus kelius ir atstumus tarp piliakalnių optimizuotu maršrutu, kuriame kelionė pradedama nuo Šeimyniškėlių ir užbaigiama Vilkatėnų piliakalnio lankymu arba renkiesi „kelionę laike“ – keliauji chronologine tvarka pradedant nuo seniausių, o pastarieji daugumoje išsidėstę Rubikių ežero krantuose. „Bijeikių piliakalnis, dar vadinamas Papilio kalneliu, matyt yra seniausias Anykščių regioninio parko piliakalnis“, – teigia Gintautas Zabiela.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *