Muzikuojančios šeimos rinksis į šventines varžytuves „Gaidų pynė 2017“ (nuotraukos) (0)

Gaidu pynė | organizatorių nuotr.

Gaidu pynė | Rengėjų nuotr.

Dainuojančios mama ir dukra, kartu su anūkais grojantis senelis ar gausus giminės ansamblis – daugiau kaip 30 šeimyninių ansamblių iš visos Lietuvos varžosi muzikuojančių šeimų šventėje, kurios baigiamasis koncertas įvyks rugsėjo 24 d., sekmadienį, 11 val. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salėje (T. Kosciuškos g. 13, Vilnius).

Ši graži šventė skirta stiprinti šeimos reikšmės suvokimą asmens ir visuomenės gyvenime, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, atgaivinti Lietuvoje namų muzikavimo tradiciją ir paskatinti šeimos narius muzikuoti drauge. Festivalio dienotvarkėje – dalyviių pasirodymai trijose kategorijose – akademinės, liaudies ir pramoginės muzikos. Savo pasirodymais žiūrovus džiugins muzikuojančios šeimos iš visos Lietuvos – Jonavos, Klaipėdos, Šakių, Panevėžio, Kėdainių, Alytaus, Viduklės, Utenos, Kauno, Vilniaus. Šiemet dalyvauja ir svečiai iš užsienio – tai gausi muzikuojanti Asakavičių šeima iš Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono Pilkalnio (Dobrovolsko) miesto, atstovausianti Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę.

Pirmoji Muzikuojančių šeimų šventinių varžytuvių „Gaidų pynė 2017“ renginių banga per visą Lietuvą nuvilnijo dar gegužės mėnesį. Tai – dalyvių perklausų etapas, kuris įvyko Kaune,Panevėžyje, Palangoje ir Vilniuje. Perklausose pasirodė net 35 muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos. Tarptautinę šeimos dieną – gegužės 15-ją paminėjome koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje, kuriame dalyvavo praėjusių metų festivalio „Gaidų pynė“ laureatai ir profesionalios muzikuojančios šeimos.

Muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ organizuoja Šv. Kazimiero ordinas drauge su partneriais. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros ministerija ir Kultūros Taryba.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: