Į Palangą kviečia tarptautinis turizmo forumas „Baltų kelias“ (0)

Naisiai jau turi kultūrinio turizmo patirties | Siauliugidas.lt nuotr.

Naisiai jau turi kultūrinio turizmo patirties | Siauliugidas.lt nuotr.

Rugsėjo 23 d., šeštadienį, Palangoje visą dieną vyks įvairūs renginiai, skirti Baltų vienybės dienai paminėti. Tą pačią dieną, kaip viena iš sudedamųjų šventinės dienos dalių, viešbutyje „Gabija“ (Vytauto g. 40) vyks tarptautinis turizmo forumas „Baltų kelias“: kultūrinio turizmo perspektyvos. Rengėjai atkreipia dėmesį, kad forumas vyks nuo 11:30 iki 16:00 ir kad dalyvių skaičius yra ribotas, tad norintys dalyvauti privalo iki rugsėjo 21 d. užsiregistruoti per kvietime pateiktą aktyvią nuorodą.

Į forumą kviečiami turizmo, kultūros, meno, gamtos, paveldo, švietimo darbuotojai, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovai, renginių organizatoriai, amatininkai, tautodailininkai, maitinimo, apgyvendinimo, laisvalaikio ir kt. paslaugų teikėjai – visi, norintys sužinoti, įsitraukti į „Baltų kelią“, dalyvauti tolesniuose mokymuose, patekti į kuriamų maršrutų „žemėlapius“.

Pagrindinės forume aptariamos temos ir problemos bus Lietuvai ir Latvijai kylantys iššūkiai Europos turizmo kontekste; tarptautinio kultūrinio turizmo kelio „Baltų kelias“ išbandymai ir perspektyvos; kultūrinio turizmo sėkmės pavyzdžiai; kultūros kelių plėtros galimybės.

Palangoje savo patirtimi ir ateities planais dalinsis pranešėjai iš Lietuvos ir iš Latvijos, todėl renginys vyks lietuvių ir latvių kalbomis su sinchroniniu vertimu. Lietuvių pranešėjai klausytojams ruošia pranešimus „Kultūros keliai ir turistiniai maršrutai Lietuvoje“, „Palanga. Paviluostas: jūros padiktuota istorija“, „Lietuvos muziejų kelias“, „Baltų dievų skulptūrų parkas: Naisiai“, „Šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“, „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“. Latvių pranešimų bus mažiau, tačiau tikima, kad jie taip pat bus įdomūs šio forumo klasytojams. Iš Latvijos atvykusios pranešėjos pristatys „Gamtos ir kultūros istorijos sąveika turizmo raidai“ bei „Jelgavos miesto kultūrinio turizmo patirtis“.

Forumo klausytojams bus išduodami pažymėjimai, o pageidaujantiesiems dovanojamas kvietimas į Baltų vienybės dienos šventinį koncertą Palangos koncertų salėje: klasikinės muzikos atlikėjai „DaGamba“ (Latvija) ir naujų idėjų kamerinis orkestras „Niko“ (Lietuva).

Baltu vienybes dienos programa Palangoje 2017 m.

Baltų vienybės dienos programa Palangoje 2017 m.

 

 

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: