I. Bakėjus: Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos (0)

Ignas Bakėjus: Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos | Lietuvos sveikuolių sąjungos nuotr.

Ignas Bakėjus: Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 24 d., Pažaislyje, vyks – „Sveiko maisto šventė“, kurioje bus galima išgirsti naudingų žinomo Lietuvoje trenerio, „Mano Herojus!“ („MyHero!“) – sporto ir sveikos gyvensenos vieno iš įkūrėjų bei sumanymo vadovo, dėstytojo ir sveikos gyvensenos skatintojo patarimų apie mitybą, sportą ir sąmoningumą. Be sveikų užkandžių vaišinimosi, vaikų mokomosios programos, sveikatai palankių gaminių mugės, šventėje vyks ir įspūdingas sveiko maisto vakarėlis, kuriam maistą ruošia restoranas – „Monte Pacis“, o vakaro programą rengia – „Varom“ komanda.

Žinomas Lietuvoje treneris, „Mano Herojus!“ („MyHero!“) – sporto ir sveikos gyvensenos vienas iš įkūrėjų bei sumanymo vadovas, dėstytojas ir sveikos gyvensenos skatintojas,

sklaido plačiai paplitusius išsigalvojimus apie sportą ir mitybą. Anot jo, gali maitintis labai teisingai, pagal trenerio sudarytą dietą, ir ji vis tiek gali būti neveiksminga, nes žmogaus kūnui keistis neleidžia jo vidinė būsena, blogi santykiai su artimaisiais ar klaidingos nuostatos. Sportas kartais tampa tiesiog bėgimu nuo gilesnių bėdų.

„Manęs dažnai klausia, kada, kiek ir ką valgyti sportuojant, prašo suskaičiuoti kalorijas, nori priauginti raumenis. Bet visa tai yra ne taip svarbu. Žiūriu į žmogų, kaip į visumą. Manau, kad jo vidinės būsenos neretai yra kur kas svarbesnės nei tai, kuo užkimštas jo skrandis“, – dalijasi Ignas Bakėjus.

Žinomas treneris dažnai dalijasi savo žiniomis susitikęs su žmonėmis, skaitydamas paskaitas. Išgirsti jo patarimus, kaip maitintis sportuojant, galės ir Sveiko maisto šventės Pažaislyje dalyviai.

Ignas Bakėjus: „Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos“ | Lietuvos sveikuolių sąjungos nuotr.

Ignas Bakėjus: Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos | Rengėjų nuotr.

 Metant svorį nereikia valgyti mažai

Jis pats, daugiau kaip 5 metus yra augalinės mitybos šalininkas: „Bet esu matęs daug vegetarų ir veganų, turinčių viršsvorį. Ne maistas yra pagrindinis dalykas, kuris lemia svorį. Stresas ir įtampa lemia tai, kaip maitinasi žmogus: kiek jis patenkintas savo veikla, jos pasiekimais. Taip pat svarbu santykiais su aplinkiniais, ar gali būti laimingas be jokios priežasties, kiek nuoskaudų ir pagiežos, neapykantos likę iš vaikystės ir pan. Žmogus gali būti piktas ir nelaimingas nebūtinai dėl to, kad valgo mėsą“

Todėl Ignas tvirtina, kad plačiai žinomas sumanymas mesti svorį mažai valgant yra išgalvotas, kartais labai žalingas. Kiek daug nesėkmingų dietų laikymosi istorijų galima rasti aplink. „Viena mergina gavo mitybos planą, norėdama numesti svorį, o laikydamasi jo, priaugo papildomus 8 kg.  Tas pats mitybos planas pradėjo veikti tik tuomet, kai ji išsigydė kūne buvusius uždegimus. Negydomi susirgimai taip pat neleidžia pasiekti norimo tikslo..“.

„O kur dar įsitikinimai dėl raumenų augimo?  Neva raumenys gali vystytis tik tuo atveju, jeigu užtikrinsime reikiamą kiekį baltymų. Bet juk beveik niekas nevalgo tokių kiekių maisto, kokius paskaičiavo mokslas. Augindami savo norimus raumenis tokiu būdu, ima vienu metu valgyti didelį kiekį baltyminio maisto, pvz., sukerta visą vištą pietums“, – stebisi treneris. Anot jo, kūnas iš karto nepajėgus įsisavinti tiek baltymų. O žmogui atrodo, kad jis sugrūdo į save didžiulį baltymų kiekį ir raumenys dėl to augs. Baltymų kiekius reikia išskaidyti per visus dienos valgymus.“

Ignas Bakėjus: „Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos“ | Lietuvos sveikuolių sąjungos nuotr.

Ignas Bakėjus: „Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos“ | Rengėjų nuotr.

Raumeningas kūnas negarantuoja nuostabaus gyvenimo

Ignas stebisi, jog dažnai puikiai nusiteikę ir sportuoti nusprendę žmonės susiranda jį, kad imtų keisti savo gyvenimą, bet kai kurie jų, po treniruotės išeina parūkyti… Tada tampa aišku, kad kažkas jų gyvenime yra negerai: „99-i proc. mano sutiktų žmonių, kurie valios dėka susikūrė norimą formą, užsiaugino taip geidžiamus raumenis, netapo laimingesni ir nepasiekė savo tikslų, dėl kurių liejo prakaitą sporto salėse: aplinkinių pagarbos, gerų santykių, prabangos ir pan. Nuo niekur nedingusios įtampos, raumeningi ir puikios  kūno išvaizdos žmonės palūžta ir ima vartoti alkoholį, tabaką, narkotikus, pašlyja santykiai. Žmogus numeta svorį, o laimingesniu netampa. Kai sportas tampa bėgimu nuo savo bėdų, pasiekimai negali būti geri“.

Žmonės, kurie kas dieną dirba, turi šeimas, paskolas ir darbo vadovus, dėl puikios kūno išvaizdos dar siekia sukišti save į įvairių sporto programų rėmus, bandydami įgyvendinti viską 100 proc. Ir dėl to, jų niekada nepaleidžia įtampa, įvyksta emocinės iškrovos.

„Fizinio aktyvumo pagalba, aš padedu suprasti, kad beprotiškas sportavimas kilnojant svarmenis 7 kartus per savaitę turi pakaitalą, padedantį iš tiesų išspręsti gyvenimo bėdas. Vėliau, kai ima rūpėti mitybos ir sąmoningumo klausimai, mielai dalinuosi savo patirtimi. Smagu, kai žmonės randa ir kitokius įrankius, leidžiančius išlipti iš gyvenimo duobių.

„Supratau, kad treneris, žinantis daug teiginių, bet nei vienos iki galo neišbandęs, sėkmingų dalykų nepasieks. Nemokau žmonių mesti svorio ir augintis raumenų, tai yra neteisingo požiūrio pasekmė. Mano darbe sportas, mityba ir sąmoningumas yra vienas šalia kito.“

Ignas Bakėjus: „Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos“ | R. Šeškaičio nuotr.

Ignas Bakėjus: „Žmogaus svoris priklauso ne nuo maisto, o nuo jo vidinės būsenos“ | R. Šeškaičio nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: