Šiaurės Korėja paleido antrą raketą virš Japonijos (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 15 d. CNN pranešė, kad Šiaurės Korėja, nekreipdama dėmesio į tarptautinės bendruomenės reikalavimus, ką tik paleido antrą raketą virš Japonijos, kuri nukrito Ramiajame vandenyne. Pirmoji buvo paleista rugsėjo 3d. Akivaizdu, kad provokuojamas karas, nepaisant to, kad Kinija pagaliau ėmėsi prieš Š.Korėjos režimą rimtesnių sankcijų.

Tai atsitiko praėjus kelioms dienoms po to, kai Jungtinių Tautų Saugumo Taryba Šiaurės Korėjai paskelbė jau aštuntą sankcijų paketą.

Atsiliepdama į naujausią  Šiaurės Korėjos raketos bandymą, Pietų Korėjos kariuomenė surengė savo balistinių raketų paleidimo pratybas.

Japonijos premjeras  Šindzas Abė (Shinzo Abe) iš karto po Šiaurės Korėjos raketos paleidimo pareiškė, kad Japonija negali pakęsti Šiaurės Korėjos pavojingų provokacinių veiksmų, keliančių grėsmę įtakai visame pasaulyje. „Jei Šiaurės Korėja ir toliau eis šiuo keliu, jos nelaukia šviesi ateitis “, – perspėjo Š Abė.

JT Saugumo Taryba penktadienį Niujorke ketina sušaukti skubų posėdį už uždarų durų, kuriame JAV ir Japonijos iniciatyva bus aptartas šis ir kiti Šiaurės Korėjos išpuoliai.

Rugsėjo 13 d. Kinija, spaudžiama JAV prezidento Donaldo Trampo administracijos, pagaliau apribojo bankines transakcijas tarp Kinijos ir Šiaurės Korėjos, kol ši nepaklus JTO nutarimams. Prekyba su Kinija sudaro 90 proc. visos Š.Korėjos užsienio prekybos.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: