Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija ruošiasi svarstyti išeivijos lietuviams svarbius klausimus (0)

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdis | V. Jocio nuotr.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdis | V. Jocio nuotr.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija aptarė artėjančių Komisijos posėdžių, vyksiančių 2017 m. spalio 23–27 d., metu numatomus svarstyti klausimus. Seimo atstovai Komisijoje pritarė Komisijos pirmininko Rimvydo Baltaduonio pateiktoms Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) atstovų pasiūlytoms pokalbių temoms, tarp kurių svarbiausiu klausimu išlieka Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimas, kaip tvirto ryšio su Tėvyne užtikrinimas. PLB atstovų nuomone, Lietuvos ir išeivijos žmonėms taip pat labai svarbūs yra – universitetų pertvarkos, informacinio saugumo, prekybos žmonėmis, vaiko teisių apsaugos, socialinės atskirties

mažinimo bei pagalbos grįžtantiems gyventi į Lietuvą asmenims bei verslo plėtros regionuose, klausimai.

Vienas iš šios Komisijos tikslų – skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą. Todėl, artėjant Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui, numatoma aptarti pasirengimą šios sukakties minėjimui.

„Mes visi kartu kūrėme Lietuvą, todėl valstybės atkūrimo šimtmetis – visų pasaulio lietuvių šventė“, – kalbėjo Komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, pabrėždamas, kad „svarbu sujungti visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenių rengiamus Lietuvos valstybės jubiliejaus minėjimo renginius į vieną šventę, ją paskelbti, kad mūsų tautiečiai susirinkę savo bendruomenėse, galėtų didžiuotis Lietuva ir nešti žinią apie Tėvynę visoms pasaulio tautoms“.

Svarstant minėtus klausimus, Komisija į posėdžius numato kviesti Vyriausybės, ministerijų, įvairių įstaigų atstovus, mokslininkus ir žinovus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: