Kviečia pėsčiųjų žygis „Paveldo galia: piliakalniai“ Nėries parke (0)

Pesciuju zygis Neries parke_neriesparkas.ltRugsėjo 16 d., Europos paveldo dienų metu, Neries regioninis parkas kviečia į nemokamą pėsčiųjų žygį! Žygyje lauks ir platūs miško keliai, ir siauri nepraminti takeliai, ir laukinės gamtos iššūkiai, piliakalnių bei raguvų šlaitai, ir patogūs laipteliai pažintiniuose takuose. Žygeiviams bus nužymėtos net 3 trasos vaizdingame Neries slėnyje, kur jie galės įveikti 15 km (ir aplankys 4 piliakalnius), 22 km (5 piliakalniai!) ar 38 km (oho net 6 piliakalniai!). Prie Velniakampio, Naujosios Rėvos, Karmazinų ir Bradeliškių piliakalnių žygeivių lauks paveldo pristatymo specialistai, vyks užsiėmimai.

15 km trasa drieksis per Buivydų I ir Buivydų II (Vėjo), Bradeliškių ir Karmazinų piliakalnius. Žiedinis maršrutas apjungs Dūkštos ir Karmazinų pažintinius takus. Startas 12-13 val. Dūkštose, prie Kultūros centro (Pijorų g. 1). Registracija – 15 km trasa – http://bit.ly/2w1eBk5

22 km trasa drieksis per Buivydų I ir Buivydų II (Vėjo), Bradeliškių, Karmazinų  ir Velniakampio piliakalnius. Žiedinis maršrutas apjungs Dūkštos ir Karmazinų pažintinius takus bei laukinius Elniakampio ežero apylinkių miškų takelius. Startas 10-11 val. Dūkštose, prie Kultūros centro (Pijorų g. 1). Registracija – 22 km trasa – http://bit.ly/2u01O48

38 km trasa drieksis per Buivydų I ir Buivydų II (Vėjo), Bradeliškių, Karmazinų, Velniakampio ir Naujosios Rėvos piliakalnius. Žiedinis maršrutas apjungs Dūkštos ir Karmazinų pažintinius takus bei laukinius Elniakampio ežero apylinkių ir Sviliškių kraštovaizdžio draustinio miškų takelius. Startas 7-8 val. Dūkštose, prie Kultūros centro (Pijorų g. 1). Registracija – 38 km trasa – http://bit.ly/2w1rHhc

Žygio trasų žemėlapis:

Neries parke pesciuju zygio zemelapis-visu-trasu

Žygio pabaigoje, likus vos 1,5 km iki Dūkštų, prie Bradeliškių piliakalnio vyks žygio pabaigos renginys, kuriame veiks lauko kavinė ir bus galima išgirsti:

16:30-17:30 val. – mėsos, iškeptos duobėje, degustavimas ir proistorės kulinarijos pristatymas su archeologu, prof. dr. Rimvydu Laužiku.

17:30 – 18 val. – istoriko ir kultūros tyrinėtojo, prof. habil. dr. Egidijaus Aleksandravičiaus istorinės refleksijos apie mus ir piliakalnius.

18 – 18:30 val. aktorius Petras Venslovas skaitys rašytojo ir mokslininko G. Beresnevičiaus kūrybą.

Trumpa žygeivio atmintinė:

Su savimi siūloma turėti pakankamą kiekį maisto ir vandens (maršrute bus keletas vandens papildymo stotelių, o žygio pabaigoje prie Bradeliškių piliakalnio veiks lauko kavinė – žr. žemėlapį), siūloma avėti patogius žygio batus neslidžiu padu, dėvėti oro sąlygas atitinkančią aprangą, ir „jeigu atvyksite automobiliu – nepalikite jame jokių vertingų daiktų, akivaizdžiai matomų rankinukų, kuprinių ir pan.“ – pataria žygio rengėjai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: