Kviečia paroda apie pirmąją širdies transplantacija Lietuvoje (video) (0)

Širdies transplantacija | P. Katausko nuotr.

Širdies transplantacija | P. Katausko nuotr.

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7) busx atidaryta paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“. Parodos atidaryme bus parodytas Algirdo Tarvydo dokumentinis filmas „Gyventi“, veiks literatūros paroda apie širdies transplantacijas.  Paroda veiks iki spalio 13 d.

Šiemet rugsėjo 2 d. sukanka 30 metų, kai Lietuvoje buvo sėkmingai persodinta donoro širdis. Šį nepaprastą Lietuvos medicinos istorijos įvykį fiksavo fotografas Petras Katauskis, kuris jau nuo 1981 m. pradėjo fotografuoti širdies operacijas.

Tai progai prisiminti Lietuvos medicinos bibliotekoje ir rengiama P. Katauskio fotografijų paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“.

Fotomenininkas P. Katauskis ne tik įamžino žmones, įvykius, veiksmą, bet visa tai stengėsi „pagauti“ menininko žvilgsniu. Leidinyje „Širdis yra graži: knyga apie profesorių Algimantą Marcinkevičių“ atsispindi širdies chirurgo prof. Algimanto Marcinkevičiaus gyvenimas, mokslinė ir švietėjiška veikla, sudėta visa jo mokinių meilė ir širdies chirurgijos istorija. Devyniasdešimt devyniose Petro Katauskio nuotraukose  – dalelė šios didžios istorijos.

***

Dokumentinis filmas „Gyventi“ apie 1987 m. rugsėjį Lietuvoje vykusią pirmąją širdies persodinimo operaciją. Operacijai vadovavo profesorius A Marcinkevičius, širdies donore tapo motociklo avarijoje žuvusi jauna mergina, recipientas – muzikos mokytojas iš Ukmergės A. Penkauskas. Deja, pirmasis ligonis su persodinta širdimi neilgai gyveno. Filme užfiksuota jo priežiūra po operacijos, kiti organų donorų laukiantys ligoniai. Scenarijaus autorius ir operatorius A. Tarvydas. Lietuvos Kino Studija:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: