Grupė – „Garbanotas Bosistas“ pristatys naują dainą ir pirmąjį muzikinį vaizdo įrašą (video) (0)

Grupė – „Garbanotas Bosistas“ pristatys naują dainą ir pirmąjį muzikinį vaizdo įrašą | Rengėjų nuotr.

Grupė – „Garbanotas Bosistas“ pristatys naują dainą ir pirmąjį muzikinį vaizdo įrašą | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 15 d., Kauno jaunimo dienose, Kauno Rotušės aikštėje, vasarą lankiusi įvairius muzikinius renginius, o neseniai iš mažosios kelionės po Baltijos šalis grįžusi muzikinė grupė – „Garbanotas Bosistas“, rengia pasirodymą, kuriuo atsisveikins su vasara. „Paskutinė vasaros diena“ („Last Summer’s Day“) – taip pavadinta nauja „Garbanoto Bosisto“ daina, kurią grupė kartu su vaizdo įrašu, pristatys savo pasirodyme bei paleis į interneto platybes.

„Daina vartėsi galvoje ir ausyse kokius porą metų. Daug visokių mažų atsitikimų, susitikimų ir naktinių pašnekesių po truputį susidėjo į vieną krūvą. Gavosi daina apie vasarą, apie kalnų viršūnes, apie dienų viršūnes, apie draugus ir laukus, apie tiesas ir kasas“, – pasakoja grupės gitaristas Mantas Joneikis.

„Paskutinė vasaros diena“ („Last Summer’s Day“) dainos įrašas buvo patikėtas Snorui Bergerudui (Snorre Bergerud) iš „Ymir Audio“ studijos. Čia visas aiškus roko ketvertas – Mantas ir Šarūnas Joneikiai, Kipras Pugačiukas ir Mantas Augustaitis praleido 3 dienas. Jų metu įrašyta daina – pirmoji, po du metus trukusios pertraukos, nuo albumo „Virš mūsų“ („Above Us“) pasirodymo 2015 m.

Grupės muzikinis vaizdo įrašas – taip pat pirmasis. „Sugalvojom, kad dar niekada neturėjom muzikinio vaizdo įrašo, bet sumanymo jam, irgi neturėjom. Tegul tai bus ne įrašai, o draugų padaryti vaizdai, pagal tai, kaip jie girdi dainą. Martynas Valius – geras mūsų draugas, davėme jam pirmajam ir neprašovėme. Jis darė, ką norėjo, bet padarė ir tai, ko norėjome mes, tik nemokėjome pasakyti. Ten viskas sudėta. Ir žmogus, ir žmonės, ir kalnai, ir judesys, ir baimė judėti, ir nerimas, ir žvilgsnis iš viršaus“, – vaizdo įrašo sumanymo gimimą prisimena grupė.

 „Paskutinė vasaros diena“ („Last Summer's Day“) dainos muzikinis vaizdo įrašas | Rengėjų nuotr.

„Paskutinė vasaros diena“ („Last Summer’s Day“) dainos muzikinis vaizdo įrašas | Rengėjų nuotr.

Atrasti vaizdus ir sukurti įrašą dainai – „Paskutinė vasaros diena“ („Last Summer’s Day“), režisierius Martynas Valius apsiėmė, kaip sako pats, dėl dviejų priežasčių: „pirmoji – kadangi mokausi kino režisūros, man reikėjo sukurti vaizdo įrašą ir atsiskaityti muzikinio vaizdo įrašo pastatymo paskaitoms. Antroji – tuo metu labai stipriai pats išgyvenau dalykus, apie kuriuos pasakoja dainos žodžiai.“

Pasak vaizdo įrašo kūrėjo, įdomiausia buvo, kuriant surasti naują plotmę sumanymams, jungiančią vaizdą su daina ir jos pagrindine mintimi. Taip pat – ieškoti vaizdo medžiagos „Bendros kūrybos“ („Creative commons“) sąrašuose.

„Pavyzdžiui, buvau pats nufilmavęs Šveicarijos kalnų kaimelį iš priešingo šlaito, reikėjo to miestelio varpinės stambaus vaizdo, kurio neturėjau nusifilmavęs. Susiradau vyrą, kuris filmuoja visus Šveicarijos varpinių bokštus ir renka jų vaizdo medžiagą. Susirašėme, susipažinome, sutarėme kada gyvai susitikti“, – įspūdžiais dalinasi Martynas.

Savo kelionę „Paskutinė vasaros diena“ („Last Summer’s Day“) dainos vaizdo įrašas, pradėjo trečiadienio vakarą, Vilniuje. Čia, prieš patekdamas į kompiuterių ekranus, vaizdas keliavo po sostinės pastatų sienas bei barų televizorius. Krepšinio komentatorių balsus iškeisti į „Garbanoto Bosisto“ muziką ir sudalyvauti išankstiniame pristatyme, sutiko daugelis Vilniaus vietų: nuo barų – „Marsas“, „Peronas“, „Didžioji zylė“ („The Great Tit“) iki Šiuolaikinio Meno Centro.

Vaizdo įrašo pristatymo laisvu stiliumi mintis, grupei kilo atsitiktinai: „galvojom, kad nenorim kažkokio labai rimto pristatymo. Be to, barai gal visai tinka tai dainai – kai gerai pagalvoji, tai savotiško strigimo vietos, bet kartu – ir vietos, kur visi užsukame, susitinkame su draugais, kažką šnekame ir kažką sugalvojame. Einant namo iš baro, visai gerai galvojasi dainų tekstai. Toks trumpas, bet stiprus laikas atsipalaidavimui ir pamąstymui“.

Save

Kategorijos: Garsai, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: