Užsienyje gyvenantys lietuviai vienijasi Lietuvos šimtmečiui (nuotraukos) (0)

Parodos atidarymas Švedijoje | organizatorių nuotr.

Parodos atidarymas Švedijoje | organizatorių nuotr.

Šiaurės šalių lietuviai įsitikinę – išsibarsčiusiems ir gyvenimus svetur kuriantiems tautiečiams vienybė būtina. Susiėjimai, bendri renginiai, projektai – tai galimybė ne tik bendrauti ir palaikyti ryšį, kalbėti gimtąja kalba, tačiau ir įvairiomis veiklomis parodyti dėmesį Lietuvai, prisiminti jos istoriją, rūpintis dabartimi ir ateitimi. Tokie jausmai skatina užsienio lietuvius imtis bendrų projektų ir priminti išeivijoje gyvenantiems, tačiau nuo Lietuvos nutolusiems tautiečiams apie gimtinę bei kartu ją pristatyti užsienio šalims.

„Vis daugiau lietuvių jaunimo pasirenka mokslo ir darbo galimybes užsienyje, o čia buriasi į bendruomenes. Taip mes vieni iš kitų mokomės gyvenimo svetur ypatumų bei dalinamės patarimais rengiant visuomeninius renginius, tokiu būdu kuriant ir skleidžiant žinią apie Lietuvą bei jos piliečius. Glaudus bendradarbiavimas padeda mums suprasti, kad mus vienija ne tik mūsų šaknys, bet ir iššūkiai bei ambicijos gyvenant užsienyje. Bendruomenėje lietuvis nesijaučia vienišas svetimoje šalyje“, – sako Lietuvių jaunimo bendruomenės Švedijoje (LJB) pirmininkė Kristina Baronaitė.

Vedini tokių minčių Šiaurės šalių lietuviai susivienijo bendram projektui ir pristato Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą keliaujančią fotografijų parodą „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“. Parodai susivienijo Lietuvių jaunimo organizacijos Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje bei Suomijoje.

„Lietuvos šimtmečio proga mūsų komanda pasiryžo priimti geografiškai platų iššūkį ir „suteikė parodai sparnus“. Taip skleidžiama žinia apie veržlią ir pozityvią Lietuvą, primenama užsienio lietuviams, iš kur mes esame kilę, kokia kalba bendraujame. Viliuosi, kad tokių renginių, suvienijančių lietuvius skirtingose šalyse, tik daugės. Juk mes esame šeima, kad ir kur bebūtume! – sako LJB pirmininkė.

Fotografijas konkursui atsiuntė 11–59-erių metų amžiaus lietuviai, gyvenantys Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, JAV ir įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Profesionali komisija parodai atrinko 18 nuotraukų. Šis skaičius simbolizuoja Lietuvos istorijai svarbius 1918-uosius. Parodoje – veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva pasaulio lietuvių akimis.

Ekspozicija kelionę pradėjo rugsėjo 9 d. Stokholme. Pačiame miesto centre surengtas parodos atidarymas su lietuviškomis dainomis, šokiais, žaidimais, labiausiai patikusios fotografijos rinkimais ir Lietuvos 100-mečio atvirukų kūrybos dirbtuvėmis. Čia susirinko ne tik būrys Švedijos lietuvių, tačiau ir Stokholmo gyventojai bei svečiai, domėjęsi Lietuva, paroda, šokę ir žaidę kartu. Renginyje koncertavo lietuviai atlikėjai gyvenantys Švedijoje, tautinių šokių kolektyvas „Baltija“, nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavusi Greta Zazza.

„Šis projektas leidžia prisidėti prie 100-mečio Lietuvos identiteto kūrimo; Lietuvos,kurioje tiesiami tiltai į užsienio šalyse gyvenančias ir kuriančias lietuvių bendruomenes;Lietuvos, kurios žmonių meniniai žvilgsniai ir iniciatyvos kaip ši yra vertinami kaip svarbus indėlis pristatant Lietuvą užsienio šalyse; Lietuvos, kurioje pilietiškumas, bendrystė bei bendradarbiavimas nepaiso valstybės sienų, bei kuria globalią lietuvių bendruomenę“, – projektu džiaugiasi jo vadovė Ignė Stalmokaitė.

Po atidarymo paroda dvi savaites svečiuosis Stokholme, o vėliau keliaus maršrutu Stokholmas–Kopenhaga–Oslas–Helsinkis–Vilnius. Po parodos uždarymo Vilniuje fotografijos vyks į Lietuvos regionus, miestus bei miestelius, iš kurių kilę nuotraukų autoriai, ir bus įprasmintos viešose šių miestų erdvėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: