Šį savaitgalį Birštonas – pokalbių sostinė (3)

Šį savaitgalį Birštonas – pokalbių sostinė | Rengėjų nuotr.

Šį savaitgalį Birštonas – pokalbių sostinė | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 8 d., penktadienį, Birštone, prasidėjo pirmasis Lietuvoje pokalbių renginys – visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių įstaigų, politikos atstovų susitikimas. Atvirame visiems ir nemokamame renginyje, kiekvienas gali keistis nuomonėmis apie Lietuvą vietiniame ir pasauliniame kontekste, aptarti verslo aplinkos iššūkius, skirtingų visuomenės grupių bėdas, pasisemti įžvalgų iš nuomonės lyderių Lietuvoje ir tarptautinių pranešėjų.

„Renginio sumanymą mintyse nešiojamės jau seniai, o bendraminčius jai įgyvendinti, pradėjome burti beveik prieš metus. Šiandien pasiekėme keletą mėnesių trukusio spartaus pasirengimo pabaigos tiesiąją – jau šiandien visus pasiilgusius gilių pokalbių ir rimto turinio kviečiame atvykti į Birštoną. Siekiame, kad šis renginys taptų atvira pokalbių erdve, trinančia ribas tarp pareigų – įžvalgos, nuomonės bei noras išgirsti ir įsiklausyti į kitas nuomones bus visus lankytojus vienijantis svarbiausias dalykas“, –  sako vienas iš renginio sumanytojų ir viešosios įstaigos „Visos idėjos“ steigėjų – Antanas Bubnelis.

Savaitgalį vyksiančiame renginyje, dalyvaus maždaug 200 pranešėjų ir pokalbių dalyvių. Iš viso, per dvi renginio dienas, vyks apie 70 renginių. Temas renginiui ruošia daugiau nei 20 skirtingų įmonių.

Pirmąją renginio dieną – dėmesys verslui ir verslumui

Penktadienį, pagrindinėje renginio erdvėje, vyko 27 skirtingi pokalbiai. Verslininkai tė kalbėtis apie šalies verslo kultūrą, jos raidą ir visuomenėje vyraujančius įsitikinimus, „Klaipėdos naftos“ vadovas Mindaugas Jusius skaitė pranešimą apie lietuvišką lyderystę ir galimybes kurti bei dalintis išskirtinėmis lietuvių žiniomis su pasauliu, o „Infobalt“ sumanytame  įmonės „Deeper“ vykdomojo vadovo Vytauto Dobilo pranešime buvo kalbama apie Lietuvos tech įmonių žinomumą pasaulyje. Lietuvos pramoninkų konfederacija, penktadienį, renginio lankytojus įtraukė į diskusiją– „Kaip uždirbti milijoną – savininko ir vadovo akimis“.

Socialinio verslumo temai, buvo skirti du pokalbiai. „Versli Lietuva“ kvietė aptarti vis stipriau įsitvirtinančią ekonomikos sritį – socialinę ekonomiką –  bei su tuo susijusius verslumo klausimus. Tuo tarpu Britų taryba ir NVO „Avilys“, kvietė kalbėtis apie socialines naujoves bei socialinį verslumą.

Vieningos Lietuvos kūrimo būdų paieška

Penktadienį kalbėtasi ir apie jautrias šalies visuomenės gyvenimo temas. Atviros Lietuvos fondas skatino pokalbį, apie didėjančią regionų atskirtį ir kvietė kartu ieškoti būdo regionų atskirčiai mažinti. Tuo tarpu, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, kvietė kalbėtis apie tautines bendrijas Lietuvoje ir apie tai, kaip skirtingai su tautinėmis bendrijomis susijusios problemos, pristatomos nacionalinėje ir tautinių bendrijų žiniasklaidoje.

Menų ir mokymo namų aktoriai, kvietė pakalbėti apie tai, kad dažnai kalbėdami apie Lietuvos emigrantus užsienyje, retas susimąstome, kaip jaučiasi į Lietuvą atvykę užsieniečiai. Interaktyviame pokalbyje, buvo aptariama, kokios kasdienės bėdos laukia tarp mūsų gyvenančių pabėgėlių, kaip mes juos sutinkame.

Svečiuose – laimės ekonomikos tyrėjas

Tarp žymiausių penktadienio pokalbių dalyvių išsiskyrė garsus laimės tyrėjas Danijoje ir Šiaurės šalyse – Bentas Grevis (Bent Greve). Jo straipsniai apie laimės ekonomiką ir gerovės valstybės kūrimą, sulaukia didelio dėmesio tiek Skandinavijoje, tiek pritaikyti šį reiškinį norinčiose šalyse. B. Grevis (B. Greve) yra keleto knygų apie Danijos visuomenės laimės supratimą autorius, siekiantis išsklaidyti nesuprantamumo miglą, nuo skandinaviškų „laimės indeksų“ ir paaiškinti pavyzdžiais, ką valstybės raidai gali duoti ne piniginiai išsivystymo veiksniai.

 Atskira papildoma programa – partnerių erdvėje

Renginio rengėjai ir partneriai, rimtas temas aptarti pakvietė ne tik pranešimais ar nuomonių pasikeitimais, bet ir dalyvaujant protmūšiuose, kvizuose, žaidžiant šaradas ir įsitraukiant į daugelį kitų renginio partnerių siūlomų veiklų.

Partnerių erdvėje, dėmesys skiriamas ir moksliškai svarbioms temoms. Atviros Lietuvos fondas kviečia išsisakyti apie savo regiono bėdas – korupciją, antidemokratinius suvaržymus, socialinę atskirtį, – vėliau šios žinios bus perduotos Vidaus reikalų ministrui. „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia į pokalbį apie – „Rail Baltica“ projektą. Švietimo mainų paramos fondas, kartu su Jaunimo tarptautine bendradarbiavimo agentūra, atkreips dėmesį į karjeros vykdymo temą, taip pat kvies kalbėtis apie prieglobsčio, išvykimo iš šalies ir prisitaikymo naujoje šalyje klausimus.

Renginys šeimai

Į pokalbių renginį lankytojai buvo pakviesti atvykti su šeimomis – jauniesiems renginio lankytojams,  sudarytos sąlygos pramogauti vaikų erdvėje. Be to, vykstant pokalbiams, vaikus nuo trejų metų, tėvai gali palikti profesionalių vaikiškų filmukų kūrėjų priežiūrai.

Kiekvieną renginio vakarą, programą pabaigs vykstantys koncertai. Penktadienį koncertuos Laura Budreckytė su grupe „Mėlynojo tilto grupė“ („Blue Bridge Band“), šeštadienį, renginio pabaigos šventę užkurs Jurgis Didžiulis.

Pokalbių renginį remia ir skatina viešoji įstaiga – „Visos idėjos“, rengia neseniai veiklą atnaujinęs Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“, festivalio partneriai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA), bendrovė – „Lietuvos geležinkeliai“. Į pokalbių renginio rengimo eigą, taip pat įsitraukė strateginių santykių bendrovė – „OMConsulting“ bei renginių organizatoriai – „Propeller“.

Pokalbių dienų sumanytojai, įkvėpimo semiasi iš ilgamečius papročius turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen pokalbių forumo Švedijoje, taip pat sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje, kitose Skandinavijos šalyse ir kaimyninėse Estijoje bei Latvijoje.

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: