Šalia Gedimino kalno pastatyta Vytauto Didžiojo skulptūra (0)

Vytauto-Didziojo-skulptura.-Fot.-K.-Stoskus.-LNM

Vytauto Didžiojo skulptūra | K. Stoškaus nuotr., lnm.lt

Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo kiemelyje, kur rengiamos vieno eksponato ekspozicijos, lankytojai gali susipažinti su Vytauto Kašubos sukurta Vytauto Didžiojo skulptūra.

Toks eksponavimo būdas muziejuje yra pasirenkamas jau ne pirmą kartą. Tai yra daroma norint supažindinti visuomenę su išskirtiniais eksponatais.

Vienas iš ankstesnių tokios vieno eksponato ekspozicijos pavyzdžių – toje pačioje vietoje ilgą laiką eksponuota unikali stepių kultūros akmeninė moters skulptūra, kuri buvo dovanota Senienų muziejui 1867 metais. Šiam eksponatui sugrįžus į muziejaus saugyklą eksponuojama Vytauto Didžiojo skulptūra.

Skulptūra 1939 metų Niujorko pasaulinėje parodoje rodyta Lietuvos paviljone. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, Lietuvos paviljono eksponatai buvo saugomi Lietuvos atstovybėje Vašingtone, Putname, seserų kazimieriečių vienuolyne ir Lituanistikos centre Čikagoje. Muziejui per paskutinius penkerius metus 90-čia procentų pavyko dokumentaliai atkurti šios parodos ekspoziciją ir išlikusius eksponatus parsivežti į Lietuvą. Vytauto Didžiojo skulptūra buvo saugoma Amerikos lietuvių kultūros archyve Putname, kuriam reiškiame nuoširdžią padėką už išsaugotus ir dovanotus eksponatus. Visuomenė su jais susipažino 2014 metais muziejuje vykusioje parodoje, skirtoje Niujorko parodos 75-mečiui.

Vytauto Kašubos Niujorko parodai sukurtą gipsinę Vytauto Didžiojo skulptūrą išliejo meistras Rimantas Keturka, lėšas liejimui dovanojo Birutė Magdalena Kemežaitė.

Vytautas-Didysis-Lietuvos-paviljono-Garbės-salėje-pasaulinėje-parodoje-Niujorke.-1939-m

Vytautas Didysis Lietuvos paviljono Garbės salėje pasaulinėje parodoje Niujorke. 1939 m.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: