D. Byčienė. Afrikiečiai šokdina Europą, ir ji su tuo taikstosi (5)

Pabėgėliai iš Afrikos | Wikipedia.org nuotr.

Pabėgėliai iš Afrikos | Wikipedia.org nuotr.

Prieš metus po Vakarų Afrikos šalis keliavusi jauna lietuvių šeima „Vakaro žinioms“ pasakojo pirmus įstrigusius įspūdžius: dauguma kontinento jaunų vyrų tą pačią minutę iškeliautų ten, kur, jų manymu, gėrybės iš dangaus byra. Svajonių kraštas – Europa, kurios tikrasis pavadinimas, jų galva, yra Vokietija.

Per dienas miestelių aikštėse be menkiausio darbo besitrinantys tvirti vyrai, paaugliai sekiojo iš Europos atvažiavusią porą. Kokia tik kalba mokėjo, gerinosi susidraugauti, siūlėsi į svečius.

Keliautojai lankėsi ir Maroke bei Alžyre, kurios atstovai, kaip manoma, prieš pusantro mėnesio įsigavo į tarp Turkijos ir Ukrainos uostų plaukiojantį Lietuvos keltą ir nesiruošia išlipti. Ko lipti, jei čia sąlygos, apie kokias mąstė nuo gimimo, – nakvynė baltuose pataluose, maistas ant padėklo, aprengti, apskalbti, globojami.

Neaišku, kokia jėga dokumentų neturinčius įnamius gali iškraustyti. Bejėgė tarptautinė teisė neturi praktikos, ką tokiu atveju daryti. Turkija, kur jie, tikriausiai, įsiropštė, priimti nemano, Ukraina taip pat. Nežinia, ar juos įsileistų gimtųjų šalių imigracijos tarnybos, jei įsibrovėlių tapatybės būtų nustatytos. Ar neteks pasiaukoti Lietuvai? Nutiesti raudonąjį kilimą Černomorsko krantinėje, susodinti į limuziną ir parvežti į išnuomotus butus Kaune ar Klaipėdoje. Sutvarkyti dokumentus ir pavėžėti iki Vokietijos. Jeigu tik tiems dvylikai pasisektų, patikėkite, kitą dieną keltas knibždėtų naujų.

Įsivaizduokime 12 skarmaluotų mūsų bedarbių, sumaniusių pasibastyti po pasaulį ir prasmukusių į Afrikos laivą. Kas būtų su jais? Piratų laikais už čiupros būtų išmėtyti rykliams, o mūsų – susodinti į pirmą praplaukiančią baržą ir pargabenti į uostą, nuo kurio laivas atsišvartavo. Be jokių teisinių išvedžiojimų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. mociute:

  Afrika yra be galo turtinga istekliais salis. Taciau afrikieciu mentalitetas neleidzia jiems tvarkytis civilizuotai. Po kolonistu isejimo pazangos nepasiekta o ka sukure britai, prancuzai ir kiti tureje kolonijas Afrikoje, baigia sugriuti o ten, kur idejiniu “mokytoju” tapo Rusija vis dar tebekovojama pries 70 metu savo kolonijas laisvanoriskai palikusius “kolonistus”…….Kurstymas kraustytis i Europa irgi ne be rusu emisaru patarimu.
  Beje ,civilizuotas pasaulis labai trumparegiskai ziuri ir i kinieciu isigalejima Afrikos zemyne – site moka tik lupti o jokios pazangos nekuria.

 2. Tvankstas:

  Kas plūsta į Europą iš Afrikos ?
  Dėkoju iš karto tiems, kurie tuoj mane pavadins rasistu, tai atsakau jiems Kongo diplomato Serge Boret Bokwango, dirbančio SNO Ženevoje žodžiais, kad iš Afrikos į Europą plūsta Afrikos šiukšlės, dažniausiai iš perpildytų kalėjimų paleisti kaliniai, kurie lyg žiurkės plinta Europos miestuose.
  Tokiomis pat mintimis, beveik kaip bendraminčiai, kalbėjausi su smulkiu tarnautoju iš Ganos (gimtinėje kelis metus mokėsi misionierių mokykloje, gavo puikų išsilavinimą ir europinės kultūros pagrindus, jis tiesiog kultūringesnis už daugelį Europos inteligentų), mes labai daug kalbėjomės apie Afriką ir afrikiečius – praeitį, dabartį ir ateitį. Jis pats pasibaisėjęs plūstančiaisiais ir jų ‘integravimosi į visuomenę metodais’, jam asmeniškai daugybė bėdų dėl pastoviai užkabinėjančių ir grasinančių ‘brolių’.
  Po metų kitų atvažiuos į svečius, važiuosime su žmonomis (jo taip pat ganietė) per Baltijos šalis savaitėlei.
  Ką atplūdę į Europą veikia afrikiečiai ? Dirba kekšėmis ir kekšais, pardavinėja kvaišalus, dulkina jauni vyrai pensininkes (prisiminkime Ašaringąją superfeministinę intelektualę, kuriai bent iki 80 metų reikės kieto vyro, lakstančią panižus į Afriką), vagia, plėšia, vartoja kvaišalus, vienžo, labai retas dirba registruotą darbą (20 – 30 %), pašalpas gauna daugelis.
  Labai retas iš afrikiečių gali dirbti gamyboje -fabrike, statybose- įtemptu ritmu.
  Afrikiečiai įsivaizduoja, kad europiečiai pinigus šluojasi ar skinasi kaip lapus nuo medžių, ir tokį supratimą turi tarp 90 ir 99 %.

 3. Bartas:

  Tą pačia tema. Pasakoja orlaivio vadas, neseniai , grįžęs iš Afrikos. Dirbdami ten, vengdavo išėjimo į miestą. Laukiniai yra įsitikinę, kad dėl prasto gyvenimo kalti ” baltieji kolonizatoriai”. Kalti turi atsakyti. Kitaip ir negali būti. Rusai buvo perspėti, tačiau jie įsitikinę, “cccp nėra kalta” dėl afrikiečių bėdų. Na ir ką – dingo visi , kurie išėjo grožėtis vietiniais vaizdais. Manau buvo suvalgyti.

 4. Skalvis:

  Kiek pamenu, Lietuva pradėjo Afrikai skirtą projektą: Rinkis Lietuvą – kaži kaip sekasi ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: