Sudeginta partizanų žeminė atstatyta trečiąjį kartą (2)

Rietavo uredijos Girenu girininkijos Silu partizanu bunkeris _silale.lt

Rietavo urėdijos Girėnų girininkijos Šilų miške esantis partizanų bunkeris | silale.lt nuotr.

Šių metų rugsėjo 17 d. 14 val. Šilų-Girėnų miške bus atidengta trečią kartą atstatyta slėptuvė ir pagerbti už Lietuvos laisvę žuvę partizanai, aukojamos šv. Mišios. Iškilmėse laukiami visi, kuriems svarbi mūsų krašto ir Lietuvos istorija.

Kadaise Šilalės rajonui priklausiusios Šilų miško teritorijos, kuri vėliau priskirta Rietavui, eglynuose partizanai įsirengė erdvią, gana sausą ir jaukią žeminę. Jau trečią kartą atstatyta slėptuvė mena Šalnos tėvūnijos Lukšto būrio partizanus, žuvusius 1952 metais.Pirmą kartą Rietavo urėdijos Girėnų girininkijos Šilų miške esantis partizanų bunkeris buvo atkurtas 1996 m., tačiau laikui bėgant jis sunyko. Po 17 metų, 2013 m., Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės ir Rietavo filialų bei Šilalės ir Rietavo savivaldybių pastangomis žeminė buvo atstatyta.

Deja, šiemet savanorių atstatyta slėptuvė, kaip įtariama, buvo sudeginta. Vis tik šie du miestai vieningai sutarė – reikšminga Lietuvos ir žemaičių krašto istorija negali būti užmiršta, todėl žeminė ir vėl atstatyta.

planas iki Zemines_rengeju nuotr

 

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Skalvis:

    Labai šaunu, bet : čia tik pusė Lietuvos istorijos ! O kur antra pusė ? Ką mes žinom kaip ir nuo kieno būtent laisvės kovotojai žuvo ? Kokios stribų ir smogikų ( tų, kurie apsimetę patriotais įsitrindavo į kovotojų gretas ir jiems miegant susprogdindavo visą slėptuvę ) pavardės ? Kas ir ko čia bijo ? Kokia bent statistika: kiek buvo stribų ir kiek smogikų ?

  2. Artojas:

    Kol bus valdžioje tie kurie tuos smogikus ir stribus įslaptino nieko nesužinosim. Man net su savo byla neleidžia susipažnti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *