Siūloma kartu su Ukraina nedalyvauti Rusijoje vyksiančiame Tarpparlamentinės Sąjungos visuotiniame susirinkime (24)

Siūloma kartu su Ukraina atsisakyti dalyvauti Rusijoje vyksiančiame Tarpparlamentinės Sąjungos visuotiniame susirinkime | V. Skaraičio nuotr.

Siūloma kartu su Ukraina atsisakyti dalyvauti Rusijoje vyksiančiame Tarpparlamentinės Sąjungos visuotiniame susirinkime | V. Skaraičio nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į šiuo metu Ukrainoje viešintį Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, ragindami prisijungti prie Ukrainos Aukščiausiosios Rados sumanymo nedalyvauti Tarpparlamentinės Sąjungos visuotiniame susirinkime Sankt Peterburge, o sutaupytas lėšas skirti transatlantiniam bendradarbiavimui stiprinti.

2017 m. spalio 14–18 dienomis Sankt Peterburge, Rusijoje, vyks 137-oji Tarpparlamentinės Sąjungos (angl. Inter-Parliamentary Union (IPU)) visuotinis susirinkimas. Viena iš pagrindinių Tarpparlamentinės Sąjungos veiklos krypčių yra tarptautinės taikos ir saugumo skatinimas, tačiau visuotinis susirinkimas rengiamas valstybėje, kuri rodydama priešiškumą ir pyktį Ukrainos valstybei, užimdama dalį jos teritorijos, laužo tarptautines sutartis, pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės įstatymus ir tokiais savo veiksmais kelia grėsmę visuotinei taikai ir saugumui.

Ukraina apsisprendė nedalyvauti Sankt Peterburge vyksiančiame visuotiname susirinkime ir ragina tokį pat sprendimą priimti ir kitas šio tarptautinio susivienijimo nares. Ukrainos Aukščiausiosios Rados nario Aleksejaus Porošenko teigimu, sprendimas grindžiamas tuo, „kad nėra logikos ir nepriimtina, kai 137-oji visuotinis susirinkimas rengiamas šalyje, kuri pažeidžia Tarpparlamentinės Sąjungos ir Jungtinių Tautų įstatymus“.

„Lietuva tvirtai palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę ir kuriančius skaidrią ir atvirą valstybę, nuosekliai remia Ukrainos europinį pasirinkimą, padeda jai įgyvendinti svarbias struktūrines pertvarkas. Todėl būtų nuoseklu ir tikslinga prisijungti prie ukrainiečių sumanymo nedalyvauti tokio susivienijimo, kuris suteikia Rusijai galimybes vykdyti tarptautinę diplomatinę veiklą lyg įprastai, veikloje“, – teigia Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

„Įvertinant esamą geopolitinę prasmę regione, privalome kaimynams Vakaruose parodyti, kad dalyvauti tokiuose tarptautiniuose susirinkimuose, kurie skirti taikai ir saugumui skatinti, tačiau kuriuos rengia ir jiems vadovauja Rusija, mes negalime. Šiuo metu vykstantis Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio apsilankymas Ukrainoje yra puiki proga žengti šį žingsnį ir parodyti vieningumą tarpparlamentiniais klausimais“, – kalbėjo Seimo narys Audronius Ažubalis.

Seimo nariai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis rašte teigia, kad „Tarpparlamentinės Sąjungos veiklos veikimas apskritai kelia abejonių. Autoritariniai režimai dažnai naudoja ją kaip savęs pateisinimo šaltinį, bando primesti savąjį tarptautinių santykių aiškinimą, atmeta Vakarų valstybių sumanymus“. Todėl metinį 19 tūkst. eurų mokestį siūloma panaudoti stiprinimui transatlantinių tarpparlamentinių ryšių, kurie yra itin reikalingi Lietuvos saugumui užtikrinti.

Tarpparlamentinė Sąjunga yra viena seniausių tarpvalstybinių įstaigų, veikianti kaip parlamentinės diplomatijos dialogo centras, kuriame dalyvauja daugelio pasaulio valstybių atstovai.

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

24 komentarai

 1. Ir iš viso – su puolančia kaimynus valstybe bus galima normaliai bendrauti TIK TADA, kada ji pradės normaliai elgtis.

 2. Ženklas:

  Ponas -Rusai puola – siūlo nutraukti Lietuvos bendradarbiavimą su viena iš seniausių tarpvalstybinio bendradarbiavimo įstaigų, apimančia daugumą pasaulio valstybių – Tarpparlamentine Sąjunga. Abejoju ar yra protinga traukyti Lietuvos tarptautinius ryšius. Ponas – Rusai puola – galėtų apsiraminti, kitais metais Visuotinis šios organizacijos narių susirinkimas vyks kitoje valstybėje. Tada prašysimės iš naujo priimami? Hhhhhh

 3. Skalvis:

  Manau, jog Tarybų sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai – panikuoja. Žlunga Europos ir Rusijos kiršinimo politika ir visas auksinių šaukštų biznis. O kur dar auksinių naftos- dujų … Paskutinė viltis tarybų Lietuvos komjaunimo pagalbos šauksmas Izraelyje. Bet , ar išgirs ?

 4. Tvankstas:

  Kitaip negali būti – Lietuva turi nedalyvauti susirinkime S. Peterburge.

 5. Tomas:

  Tai jeigu Lietuva nedalyvaus, tai kas kitas pasakys tiesiai į akis ir prieš kitas valstybes, kad Rusija peržengė tam tikras ribas.

 6. Skalvis:

  O gal tiesiog viskas labai paprasta: už ką moka – tas ir apsimoka. Pakalikų politika. Dabartiniai Ukrainos valdžios oligarchai maudosi : 1. milijarduose 2. savo mėšle . Jų likimas kabo ant labai plono plauko. Bet koks pirstelėjimas į jų dūdą – aukso vertės. Kaip dabar gyveną Lit-Gruz patriotai ? Čia babkės nepalyginamos. Kaip manot ?

 7. Rusofobai:

  bijo i Rusija vaziuoti. Tai leiskit tiems kas nebijo.

 8. Žemyna:

  Tik ką išgirdau labai neblogą patarlę:
  Kuo stipresnės tvoros, tuo geresnis kaimynai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: