Švietimo sistemos laukia pokyčių mokslo metai (video) (2)

Švietimo sistemos laukia pokyčių mokslo metai | V. Petriko nuotr.

Švietimo sistemos laukia pokyčių mokslo metai | V. Petriko nuotr.

Rugsėjo 1 d., Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino sostinės Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleivius ir mokytojus, šiemet mininčius 20 metų sukaktį, kai mokyklai buvo suteiktas Tautos senbuvio vardas.

Prezidentė atkreipia dėmesį, kad pasitinkant atkurtos valstybės šimtmetį, visos švietimo sistemos laukia dideli pokyčiai, siekiant naujos ugdymo kokybės ir ugdant pažangios Lietuvos ateities visuomenę. J. Basanavičiaus progimnazijoje Prezidentė, įteikdama Lietuvos pirmokų pasus, pabrėžė, kad tai – ypatingas dokumentas. Jame šalies vadovė kreipiasi į kiekvieną pirmoką kaip šimtmečio mokinį ir kviečia didžiuotis Lietuvos istorija.

„Jūsų mokykla turi išskirtinį vardą. Jonas Basanavičius buvo vienas svarbiausių Lietuvos valstybės, kurios atkūrimo šimtmetį pasitinkame, kūrėjų. O jūs būsite svarbiausi naujos Lietuvos kūrėjai“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, kaip ir prieš šimtą metų švietimas buvo ir išlieka svarbiausiu klausimu, lemiančiu valstybės pažangą visais klausimais.

Progimnazijoje Prezindentė susipažino su J. Basanavičiui skirta paroda, kurią įrengė mokytoja Angelė Mičiūnienė, dirbanti šioje mokykloje jau 44 metus ir kiekvienų mokslo metų pradžioje su mokiniais aplankanti signataro tėviškę ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Šalies vadovė įteikė mokytojai padėką už ilgametį pedagoginį ir kūrybinį darbą, valstybės kūrėjų atminimo ir jų vertybių puoselėjimą.

Nuo šiandien, įsigalioja Prezidentės sumanytos Švietimo įstatymo pataisos, pagal kurias visose šalies mokyklose yra privalomos ilgalaikės programos, mažinančios smurtą ir patyčias bei užtikrinančios, kad vaikai augtų ir mokytųsi saugioje aplinkoje. Tai – vienas iš Prezidentės kampanijos  – „Už saugią Lietuvą“ svarbiausių klausimų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: