Profesinis mokymas įgauna pagreitį (0)

Profesinis mokymas įgauna pagreitį | pixabay.com nuotr.

Šiandien pristatytos profesinio ugdymo sistemos pertvarkos gairės. Pasak LPK prezidento Roberto Dargio, labai svarbu, kad profesinio rengimo pertvarkoje dalyvauja ne tik valstybė, bet ir verslas. Lietuvos Respublikos prezidentės dėmesys ir siūlymai profesinio mokymo sistemos pertvarkai liudija, kad, siekiant stiprinti ekonomikos lygį, profesinio rengimo klausimams skiriamas ypatingas dėmesys.

R. Dargio nuomone, būtinas spartesnis verslo dalyvavimas profesiniame mokyme ir įsijungimas į mokymo eigą dar mokykloje. Pasak jo, kuo anksčiau įmonė atpažins savo plėtrą ir prisidės ugdant būsimus darbuotojus, tuo pelningesnis bus verslas.

Ypatingai svarbu, kad profesinio rengimas atitiktų verslo poreikius ir atsižvelgtų į kiekvieno regiono išskirtinumą, įvertinant regione veikiančių įmonių savitumą ir jų poreikius. Verslo įmonių  dalyvavimas profesinių mokyklų valdyme, padės užtikrinti, kad profesinio rengimo sistema atitiktų rinkos poreikius, o mokiniai įgautų pakankamai tikrų darbo įgūdžių.

R. Dargio  nuomone, žengiant į ketvirtosios pramoninės perversmo amžių, reikia kalbėti apie kitokią pramonę – apie pažangią, aukštosiomis, skaitmeninėmis technologijomis grįstą, didelio našumo, didžiulę pridėtinę vertę kuriančią ir pasaulyje išsiskiriančią pramonę. Šios kryptys atneša iššūkius visai švietimo ir mokslo sistemai. LPK prezidento teigimu, technologijų išmanymas ir gebėjimas jas valdyti, atveria naujas galimybes šiuolaikiniam žmogui: „Šiandien įmonės nemažai lėšų skiria technologijoms, robotizacijai, taigi IT mokymas turėtų būti pagrindinis visose profesinio mokymo įstaigose, kad nauji specialistai greičiau prisitaikytų, mokėtų valdyti programinę įrangą.“

„Šalyje mažėjant darbingo amžiaus žmonių ir lėtėjant darbo našumo augimui, svarbu rūpintis, kad profesinio rengimas, būtų pajėgus suteikti tinkamus gebėjimus ir būtų pritaikytas prie artėjančių galingų pramonės pokyčių. Tam, kad sumanymai būtų įgyvendinti, reikia išsilavinusių žmonių, galinčių valdyti ir naudoti kuriamas technologijas. Skaitmeninis raštingumas tampa svarbus ir profesinėse mokyklose“, – teigia jis.

Ypač svarbu užtikrinti verslo bendradarbiavimą su profesinėmis įstaigomis, nes kuo anksčiau jaunas žmogus susipažįsta su reikiamo darbo pobūdžiu, tuo greičiau įsitvirtina darbo rinkoje. Todėl, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas dualiniam mokymui, kai žmogus kurį laiką semiasi profesinių žinių profesinėse mokyklose ir iškart tokį patį laiką atlieka praktiką įmonėje.

Verslumo skatinimas profesinėse mokyklose taip pat turėtų užimti daugiau vietos. Pasak R. Dargio, išmokius profesijos, svarbu papasakoti ir apie galimybes pilnai panaudoti ir parduoti savo gebėjimus.

R. Dargio nuomone, profesinio rengimo sėkmė, priklauso ir nuo mokinio parengimo mokykloje. Todėl labai svarbu, kad jau mokykloje mokiniams būtų suteikiamos finansinio ir IT raštinugumo žinios, verslumo pagrindai ir kiti pagrindiniai dalykai. Turi keistis profesinis supratimas šeimose ir mokyklose, jei norime, kad jauno žmogaus parengimas savarankiškam gyvenimui būtų teisingas.

Save

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: