Pėstieji raginami gatvėje ir kelyje vengti blaškančių veiksnių (1)

 healthline.com nuotr.

healthline.com nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 30 d., Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos išvadai, kad draudimas pėstiesiems gatvėje ir kelyje naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis būtų netikslingas. Kartu ministerija eisme dalyvaujančius pėsčiuosius ragina elgtis atsakingai bei vengti dėmesį blaškančių veiksnių.

Susisiekimo ministerija, konstatavo, kad Seime svarstomo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projekte siūlomas naujas draudimas pėstiesiems gatvėse ir keliuose nesinaudoti mobiliojo ryšio telefonais, jei jais naudojamasi rankomis, nėra pagrįstas eismo įvykių tyrimų analizės duomenimis.„Bet kokie planuojami visuomenės ribojimai, kuriuos norima įteisinti, privalo būti nuodugniai išanalizuoti ir pagrįsti. Susisiekimo ministerija rengia naują saugaus eismo strategiją, kurioje bus pateiktos saugaus eismo priemonės ir iniciatyvos, kurios bus paremtos eismo analize“, – sako susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.

Susisiekimo ministerija atkreipia dėmesį, kad pėsčiųjų dėmesį blaško daugiau, nei nurodyta įstatymo projekte, veiksnių, susijusių su naudojimusi mobiliojo ryšio telefonu. Tai ir kalbėjimas telefonu naudojant laisvų rankų įrangą, ir muzikos klausymasis, ir žaidimai. Be to, naujas draudimas negaliotų, jei pėstieji kirstų kelią ar gatvę eidami ne pėsčiųjų perėja.

Siekdama aiškumo ministerija numato papildyti Kelių eismo taisykles bendresne nuostata, kad pėstieji, kirsdami važiuojamąją kelio dalį, turėtų vengti naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, taip pat turėtų vengti bet kokių kitų veiksmų, kurie blaškytų jų dėmesį ir trukdytų įvertinti realią eismo situaciją.

Šiuo metu naudotis mobiliojo ryšio telefonais be laisvų rankų įrangos draudžiama vairuotojams.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Albinas Vaškevičius:

    Kaip gerai. Lietuviai protingesni už amerikonus. JAV pėstieji moka 100 dolerių baudą už kalbėjimą kišeniniu telefonu einant per gatvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: