Šalies vadovė Kaune susitiks su Portugalijos Prezidentu (1)

Šalies vadovė Kaune susitiks su Portugalijos Prezidentu | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Šalies vadovė Kaune susitiks su Portugalijos Prezidentu | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Antradienį, rugpjūčio 29 d., Kaune, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Portugalijos Prezidentu Marčelu Ribelu Di Soza  (Marcelo Rebelo de Sousa). Portugalijos vadovas atvyksta lankyti Lietuvoje išdėstytų savo šalies karių.

Valstybių vadovai aptars saugumo padėtį Europoje ir bendradarbiavimą NATO. Portugalija gerai supranta mūsų regionui kylančias grėsmes ir padeda jas atremti. Tauragėje išdėstoma jau 3-ioji Portugalijos karių kuopa, ši šalis taip pat

sparčiai dalyvauja Baltijos šalių oro policijos užduotyje, yra atsiuntusi karius į NATO vadavietę Vilniuje.

Susitikime bus aptariamas ES energetinis saugumas ir atsakas į hibridines grėsmes. Tarptautinėje „Espoo“ konferencijoje Portugalija išreiškė tvirtą paramą Lietuvos pozicijai dėl nesaugios Astravo AE keliamos grėsmės visai Europai. Kaip ir Lietuva, Portugalija taip pat vykdo SGD terminalo veiklą ir viena pirmųjų pradėjo įvežti suskystintas gamtines dujas iš JAV.

Šalių vadovai taip pat apsvarstys svarbiausius ES darbotvarkės klausimus: prasidėjusias derybas dėl „Brexit“, atsaką į piliečių masinio išvykimo gyventi į užsienį krizę, glaudesnį ES bendradarbiavimą saugumo bei gynybos klausimais.

Prezidentai daug dėmesio skirs ir dvišalių santykių plėtrai. Per pastaruosius metus Portugalijos skiriamos lėšos Lietuvai, išsaugo daugiau nei trečdaliu, tačiau yra dar daug neišnaudotų galimybių bendradarbiauti maisto ir chemijos pramonės, aukštųjų technologijų bei kitose srityse.

Save

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: