Dž. Miotis. Musulmonai sako Europai: „Vieną dieną visa tai bus mūsų“ (24)

Džiulio Meoti | Ilfoglio.it nuotr.

Džiulio Meoti | Ilfoglio.it nuotr.

Praeitą savaitę Ispanijos mieste Barselonoje įvyko dar vienas islamo teroristinis išpuolis. Kadangi ši šalis daugybę metų buvo valdoma musulmonų, ji, panašiai kaip Izraelis, yra žemė, į kurios atgavimą daugybė islamistų mano turintys teisę.

Tuo pat metu toli nuo Ispanijos pradinės mokyklos uždarinėjamos valstybės, nes vaikų skaičius populiacijoje krito iki mažiau nei 10 procentų. Vyriausybė mokyklų pastatus pavertinėja slaugos ligoninėmis, teikiančiomis pagalbą senyviems žmonėms, nes šioje šalyje 40 procentų populiacijos sudaro 65 metų ar vyresni asmenys. Tai ne mokslinės fantastikos novelė. Tai Japonija, seniausia ir nevaisingiausia šalis pasaulyje, dažnai vadinama „civilizacija-šmėkla“.

Pasak Japonijos nacionalinio populiacijos ir socialinės apsaugos instituto tyrimo, 2040 metais šalies mažesniuosiuose miestuose gyventojų skaičius sumažės trečdaliu ar net perpus. Dėl dramatiško demografinio nuosmukio daugybė Japonijos įstaigų nebegali veikti ir buvo uždarytos. Restoranų Japonijoje sumažėjo nuo 850 tūkst. 1990-aisiais iki 350 tūkst. mūsų dienomis. Tai žymi „gyvybingumo nykimą“. Prognozės taip pat rodo, kad po 15 metų Japonijoje bus 20 milijonų tuščių namų. Ar tokia yra ir Europos ateitis?

Tarp demografijos ekspertų įsigali tendencija vadinti Europą „naująja Japonija“. Tačiau Japonija su šia demografine katastrofa bando tvarkytis naudodamasi vien savo pačios resursais, drausdama musulmonų imigraciją į šalį.

„Europa atlieka demografinę savižudybę, sistematiškai mažindama savo gyventojų skaičių. Britų istorikas Nailas Fergusonas  (Niall Ferguson) tai pavadino „didžiausiu ilgalaikiu Europos populiacijos mažėjimu nuo Juodosios mirties keturioliktame amžiuje“, neseniai pastebėjo Džordžas Vaigelis (George Weigel).

Atrodo, kad Europos musulmonai svajoja užpildyti šį vakuumą. Strasbūro arkivyskupas Lukas Ravelis (Luck Ravel), sausį paskirtas popiežiaus Pranciškaus, neseniai pareiškė, jog „tikintys musulmonai labai gerai žino, kad šiandien jų gimstamumas yra toks, jog jie tai vadina Didžiuoju pakeitimu. Jie labai ramiai, labai pozityviai sako: „Vieną dieną visa tai, visa tai bus mūsų“.

Naujas Italijos smegenų centro „Centro Machiavelli“ tyrimas atskleidžia, kad jei dabartinės tendencijos tęsis, 2065 metais pirmos arba antros kartos imigrantų skaičius šioje šalyje perkops 22 milijonus, arba 40 proc. visos Italijos populiacijos. Vokietijoje taip pat 36 proc. visų vaikų iki penkerių metų amžiaus gimsta imigrantams tėvams. 13-oje iš 28-ių ES valstybių narių praeitais metais daugiau žmonių mirė nei gimė. Neįskaičiuojant imigracijos, Vokietijos ir Italijos gyventojų skaičius greitu metu turėtų sumažėti atitinkamai 18 ir 16 procentų.

Šio demografinio „laisvo kritimo“ poveikis labiausiai matomas regionui, anksčiau vadintam „naująja Europa“– buvusioms sovietinio bloko valstybėms, tokioms kaip Lenkija, Vengrija ir Slovakija – atskiriant jas nuo „senosios Europos“ – Prancūzijos ir Vokietijos. Šiose Rytų šalyse labiausiai jaučiama „depopuliacijos bomba“ – milžiniškas gimstamumo nuosmukis, kurį dabartinių įvykių analitikas ir rašytojas Markas Steynas (Mark Stein) pavadino „didžiausiu mūsų laikų rūpesčiu“.

New York Times klausia, kodėl „nepaisant mažėjančios populiacijos, Rytų Europa priešinasi migrantų priėmimui“. Besitraukianti populiacija kaip tik ir yra priežastis, kodėl šios šalys bijo būti pakeistos migrantais. Be to, nemaža dalis Rytų Europos jau patyrė, ką reiškia būti okupuotiems musulmonų šimtus metų, kai buvo po Osmanų imperijos jungu, ir tiesiog daugiau nei gerai žino, ko reikėtų laukti, jei šie vėl pasirodytų. Senstančios valstybės bijo svetimų vertybių, kurios atsirastų, jei šių valstybių gyventojai būtų pakeisti dabartine jauna užsieniečių populiacija.

„Europoje egzistuoja du požiūriai [į mažėjančią ir senstančią populiaciją]“, neseniai kalbėjo Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas. „Vieno požiūrio laikosi tie, kurie nori spręsti Europos demografines problemas imigracijos pagalba. Ir yra kitas požiūris, kurio laikosi Vidurio Europa – ir, būdama joje, Vengrija. Mes manome, kad turime spręsti savo demografines problemas remdamiesi savo pačių resursais ir mobilizuodami savo pačių rezervus; ir – pripažinkime tai – atsinaujindami dvasiškai.“ Orbanas perspėjo dėl „Europos islamizacijos“. Pasak jo, „ateinančių dešimtmečių klausimas bus, ar Europa vis dar priklausys europiečiams“.

Afrika taip pat spaudžia Europą demografine laiko bomba. Pasak olandų parlamentaro Gerto Viderso (Geert Wilders): „Per ateinančius 30 metų afrikiečių skaičius išaugs daugiau nei 1 milijardu. Tai yra dvigubai daugiau nei visos Europos Sąjungos populiacija. Demografinis spaudimas bus milžiniškas. Trečdalis afrikiečių nori išvykti svetur, ir daug jų nori vykti į Europą. Praeitais metais daugiau 180 tūkst. žmonių pasiekė Europą aptriušusiais laiveliais iš Libijos. Ir tai tik pradžia. Kaip teigiaES komisaras Dimitris Avramopoulos, šią akimirką 3 milijonai migrantų laukia, kol galės patekti į Europą.“

Rytų Europa retėja. Demografija net tapo Europos saugumo klausimu. Vis mažiau žmonių gali tarnauti Europos karinėje ir socialinėje tarnyboje. Bulgarijos prezidentas Georgis Parvanovas (Georgi Parvanov)  net pakvietė šalies lyderius į nacionalinio Konsultacinio komiteto susirinkimą, kuriame apie demografinį nuosmukį kalbėjo kaip apie nacionalinio saugumo grėsmę. Kažkada Rytų Europos šalys bijojo sovietų tankų, o dabar bijo tuščių lopšių.

Jungtinės Tautos paskaičiavo, jog praeitais metais Rytų Europoje gyveno apie 292 milijonai žmonių, tai yra 18 milijonų mažiau nei 1990-ųjų pradžioje. Šis skaičius prilygsta visos Nyderlandų populiacijos išnykimui.

Financial Times padėtį Rytų Europoje pavadino „didžiausiu populiacijos praradimu šiuolaikinėje istorijoje“. Regiono populiacija nyksta kaip niekad anksčiau. Net Antrasis pasaulinis karas, su savo skerdynėmis, deportacijomis ir emigracijomis, neprilygsta šiai prarajai.

V. Orbano būdas – kova su demografiniu nuosmukiu naudojantis tik pačios šalies resursais –Viktor yra vienintelis būdas Europai išvengti arkivyskupo Ravelio prognozės dėl „didžiojo pakeitimo“. Masinė imigracija tikriausiai užpildys tuos tuščius lopšius, bet Europa tuomet taps tik „civilizacija-šmėkla“. Juk tai ne išsigelbėjimas, o tik kitokia savižudybė.

Džiulio Meoti yra žurnalistas, rašytojas ir dienraščio „Il Foglio“ redaktorius.

PRIEDAS (duomenys iš Gatestoneinstitute.org)

Rumunija 2050 m. bus praradusi 22 proc. savo populiacijos; po jos rikiuojasi Moldova (20 proc.), Latvija (19 proc.), Lietuva (17 proc.), Kroatija (16 proc.) ir Vengrija (16 proc.). Rumunija, Bulgarija ir Ukraina yra šalys, kuriose populiacijos nuosmukis bus sunkiausias. Prognozuojama, kad Lenkijos populiacija 2050 m. sumažės iki 32 milijonų nuo dabartinių 38 milijonų. Užsidarė beveik 200 mokyklų, bet vis dar yra pakankamai vaikų užpildyti likusias.

Vidurio Europoje vyresnių nei 65 metų žmonių proporcija 1990-2010 metais padidėjo daugiau nei trečdaliu. Vengrijos populiacija pasiekė žemiausią tašką per pastaruosius 50 metų. Žmonių skaičius krito nuo 10,7 milijonų 1980 metais iki 9,99 milijonų dabar. 2050 metais Vengrijoje gyvens mažiau nei 8 milijonai; ir vienas iš trijų bus vyresnis nei 65 metų amžiaus. Šiandien Vengrijoje vienai moteriai tenka 1,5 vaiko. Jei neįskaičiuojame čigonų populiacijos, šis skaičius nukrenta iki 0,8 – prasčiausio rodiklio pasaulyje. Tai ir yra priežastis, kodėl premjeras V. Orbanas paskelbė apie naujas priemones spręsti demografinei krizei.

Bulgarija pasižymės greičiausiu populiacijos nuosmukiu 2015-2050 metais. Bulgarija priskiriama grupei šalių, kurių gyventojų skaičius šiuo laikotarpiu sumažės daugiau nei 15 procentų, kartu su Bosnija ir Hercegovina, Kroatina, Vengrija, Japonija, Latvija, Lietuva, Moldova, Rumunija, Serbija ir Ukraina. Prognozuojama, kad Bulgarijos gyventojų per 30 metų sumažės net 27,9 proc. – nuo 7,15 milijonų iki 5,15 milijonų.

Oficiali statistika rodo, kad Rumunijoje gimė 178 tūkst. kūdikių. 1990-aisiais, pirmaisiais pokomunistiniais metais, kūdikių gimė 315 tūkst. Kroatijoje praeitais metais gimė 32 tūkst. – tai net 20 proc. mažiau nei 2015 metais. Kroatijos gyventojų mažėjimas greitai gali siekti daugiau nei 50 tūkst. žmonių kasmet.

Kai Čekija buvo komunistinio bloko dalis (kaip dalis Čekoslovakijos), jos gimstamumo rodiklis buvo visai arti populiacijos tęstinumui reikalingos ribos (2,1). Šiandien ji yra penkta nuo galo pagal gimstamumą pasaulyje. Slovėnija turi didžiausią BVP vienam gyventojui Rytų Europoje, tačiau itin mažą gimstamumo rodiklį.

Versta iš Gatestoneinstitute.org

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

24 komentarai

 1. Skalvis:

  Musulmonai sako Europai: „Vieną dieną visa tai bus mūsų“ Kažkada taip sakė judai. Ir jų žodis buvo išgirstas. Bet ar verta Europiečiams kištis į judų – arabų konfliktą ? Bet kur mums dėtis ? Kur mūsų pažadėtoji žemė ? Europa nebe mūsų 1000 metų.

  • Skalvis:

   Gal geriau – 2000 metų, nuo tada kada romėnai sunaikino apie 1000 keltų miestų ir išžudė milijonus galų, baltų… užleido tarpusavio karus ir marus – senųjų europiečių liko absoliuti mažuma.

 2. Karolis:

  Kad ir kaip nenorisi sutikti, bet matyt toks Dievo planas. Tokia “civilizacija”, kokia dabar išsivystė Europoje ( ir JAV), nebegali toliau egzistuoti. Dėl visko kalta išliaupsintoji demokratija ir liberalizmas. O tiksliau kalti esame visi mes, kurie patikėjome tokia utopija, kad asmeninės piliečio teisės yra svarbiau už pareigas. Teisės tai ėmimo veiksmas, kai tuo tarpu pareigos – davimo. Mes visi žinom, kad visata sukonstruota šitų veiksmų pusiausvyroje, ir kai ėmimas ( vartotojiškumas ir hedonistinio gyvenimo būdo išaukštinimas) ima dominuoti, iškart civilizacijoje ( organizme) įsijungia susinaikinimo mechanizmas. Pirmoj eilėj, jis pasireiškia, kaip nenoras “daugintis”, nenoras dalintis su kitu…Taigi, šitaip žemė apsisaugo nuo parazituojančios rūšies plitimo. Dabartinis, “vakarietiškai” mąstantis žmogus yra ne kas kita, kaip žemės vėžinė ląstelė. Mūsų brangi žemelė dar ne tokių civilizacijų yra mačiusi…Be ja, nė viena ligšiolinė civilizacija nebuvo sunaikinta, jos visos susinaikino pačios. Susinaikinimas prasideda tada, kai visuomenė pradeda nepaisyti ilgalaikių savo tautos papročių ir ima tarnauti geismingajam protui, ištvirkavimui, plačiąja prasme. Taip žlugo Romos imperija ir visos kitos.
  Taip kad broliai ir sesės lietuviai, būkim lietuviais ir netikėkim tais paistalais, kad saulė skaičiau šviečia vakarų Europoj, ar Amerikoj ar dar kur kitur. Mūsų pasaulio centras yra ten, kur mes stovime. Taškas. Gyvenkim ir dauginkimės…

 3. Tvankstas:

  Prisiminkime Jasiro Arafato žodžius Palestinos arabėms : ‘Mūsų pergalė – jūsų įsčiose’.
  Tą posakį puikiai žino Europoje esantys musulmonai, paaiškindami, kad daugiausia naujagimių Mohamed vardu kasmet gimsta Briuselyje, Londone, Paryžiuje, Amsterdame, Berlyne, Stokholme ir sostinių skaičius šiame sąraše gali tik didėti.

 4. Žemyna:

  klysta ponai musulmonai – „visa tai” netaps jų vien dėl to, kad jie ateitų su savo gyvenimo sankloda, ir viskas kartotųsi, ką ir ten turėjo. Pasisavinti galėtų tik NT – žemę, pastatus. O tą dvasinį „visa tai” išeitų kartu su mumis…

 5. Skalvis:

  Na, manau, jog tikrai nėra dėl ko pergyventi, jeigu: išturėsime savo žemę ( jie jos tikrai nesuės ir nedirbs ), genus ( juk mūsų dukros su jais nesugulaus ) ir kalbėsime lietuviškai. Kiek Europoje bebūtų ne europiečių , jų daugiau nei kuisių nebus, o ar kuisiai valdo Europą ?

 6. tundra:

  nei jie kėsinasi į Europą, nei ką… čia visokių politologų, norinčių nustebinti, išradimai, kad atitrauktų dėmesį nuo Rusijos…

 7. Valdžia tyli:

  Minėtos valstybės, taip pat ir Lietuva, turėtų žmonių mažėjimą laikyti valstybės ir tautos nykimo problema. Politikai neturėtų peštis, ginčytis, o visi sutelktai priimti sprendimus, kurie leistų jaunoms šeimoms auginti vaikus Lietuvoje. Lenkija jau pradėjo mokėti dideles pašalpas už kiekvieną vaiką, gimstamumas pradėjo didėti. Nereikia žiūrėti kiek uždirba tėvai, nereikia rūšiuoti – visi vaikai turi gauti ženklią paramą, o ne 50 eurų. Kitus prioritetus galima atidėti ateičiai, o pirmiausia rūpintis didesniu gimstamumu. Jaunoms šeimoms, kurios neturi savo būsto, galima skirti beprocentinius, ar kitaip lengvatinius kreditus, dalį lėšų valstybė turėtų finansuoti šeimai auginančiai vaikus, padėti visokiais būdais. Antraip išnyksime.

  • Gustavas.:

   Įgyvendinus Tamstos mintį Lietuvoje padaugėtu vaikų iki pilnametystės o po jos padaugėtu emigrantų Europoje, Amerikoje ir gal net vienas kitas Rusijoje. Skandinavijos šalyse skiriamos didelės lėšos gimstamumui skatinti , bet jo nėra. Afganistane, Pakistane ir t.t. neskiriamos lėšos o vaikų apie molinę gryčią kokia 20. Šie jau ir eina į čią. Baltoji rasė su savo liberalistiniais pričiūdais susigalvojo išnykt, tą ir padarys.Kai bobos nebenori būti bobomis te iš kor gaut.

  • Tomas:

   Teisingai, ir dar antrą pilietybę reikia įteisinti.

 8. Getas:

  Taigi, Obama norėjo įvesti demokratiją ir liberalizmą musulmonų šalyse, kad galėtų jų gimstamumas mažėti, tačiau gavosi atvirkščiai: demokratijos ir liberalizmo ten neatsirado. Bet atsirado masiniai atbėgėliai į Europą ir terorizmas. Matyt bus prieita prie kitų būdų… daug vilčių teikia D. Trampas ir jo politika… regis aktyvūs veiksmai vyks Pietryčių Azijoje, kad apsispręstų galų gale Rusija: ar ji baltoji Europa, ar azijinė musulmonija su Čingis Chano prieskoniu. Ši kryptis regis jau prasidėjo… laukime. Sėkmės Aisčiai!

 9. Tomas:

  Eilinis gasdinantis straipsniukas norintis nacionalistus paversti aukomis. Nuorodos į straipsnius net neatitinka nuorodų apibudinimo, autorius tikisi, kad niekas šaltinių netikrins.
  Pvz.: prie nuorodos “Japonija draudžia musulmonų imigraciją į šalį” pateikiama nuoroda, kurioje net nėra minimi nei musulmonai nei islamo religija.

  • Pikc:

   Na, ir kiaurumas tų liberastų. O juk mosliai šituos mankurtinius peder-gender-homunistus pakenčia tik tol, kol jie naudingi, nes vykdo kolonizuojamų šalių destrukciją iš vidaus. O kai naudingi idiotai nebebus naudingi… 😉
   P.S. Ir taip – “refjudžyz” visiškai nieko bendro su mosliais neturi. Tikrai-tikrai. 🙂

  • Tvankstas:

   Tai gal gali Tomas parašyti, kuri iš straipsnio nuorodų yra neveikianti ?
   Man seniai žinomi daugelis faktų iš tų šalių žiniasklaidos tituline šalies kalba (išskyrus japoniškai).
   Dar daugiau dalykų yra išvis nepaminėta, nes tai yra tik glaustas straipsnis ir jo autorius taip pat neabejotinai žymiai daugiau žino.

   Tomai, tai kuri nuoroda neveikianti ?

 10. Tvankstas:

  Tiek Rytų Europoje, tiek Vakarų Europoje yra sukurta kreivų veidrodžių karalystė pajamų gavimui.
  Mokesčiais yra paimama tokia didelė dalis, kad darbuotojas yra tiesiog apiplėšiamas ir nurengiamas. Su kiekvienu vaiku šeima grimsta vis giliau į skurdą, todėl turėti 3 ar daugiau vaikų yra turtingųjų privilegija arba asocialių žmonių, kurie gyvena iš vaikų pinigų skurde, užsiėmimas – individuali veikla, kuri labai patinka emigrantams iš Afrikos ar Azijos – turi 5 ir daugiau vaikų, taip pakelia šalies gimstamumo rodiklius, kurie praktiškai tarp autochtonų (aborigenų) yra kone dukart mažesni už šalies vidurkį.
  Vienišos motinos turi pranašumus gaunant išmokas, socialinį būstą ir dar daugybę kitų privilegijų, lyginant su šeimomis.
  Žmonės nuskurdinami, demoralizuojami.
  Kur eina mokesčių mokėtojų pinigai ? Socialinių parazitų pašalpoms, kurie milijonais plūsta į Europą, fantasmagoriniams vėjo malūnų projektams ir ‘žaliajai energetikai’, vis labiau besiveisiančiai įstaigose valdininkijai išlaikyti.

  • Skalvis:

   Gal galėčiau papildyti: geriausiai mokesčių modelį ir tikslą pavaizduoja Ukrainoje vykdytas golodomoras – viskas atimama , paverčiama ubagais, o paskui, už tarnyste ir paklusnumą maitinama iš rankos. Panašus yra ir centralizuoto biudžeto tikslas: atimk, dalink ir valdyk.
   To mes nepakeisime. Todėl sakau: Eikime ne kiekybės, bet kokybės keliu. Genų, švietimo, maisto, aplinkos, kultūros, mokslo, meno ir t.t. prasme. Te Lietuva bus mažytė, bet Branduolinė. Gerąja prasme. Visų, ne, ne visų, daugumos jau nebe-apšviesi ir nereikia su jais švaistyti nei laiko , nei jėgų. Užteks tuzino Tikrų Grynuolių. Dabar mes turime tuziną niekšelių, kuriems priklauso viskas 🙂

   • Skalvis:

    Ir: kai skaičiuojama kiek dirbančiųjų bus vienam pensininkui, būtina klausti ir 1. Kiek tas dirbantysis uždirbs, kokį produktą sukurs ? Gal būt , kad ir vienas, bet valdys didžiulę, robotizuotą gamyklą, kuri neš milijonus. 2. Kodėl dirbantieji neatgauna savo uždirbtos pensijos , kodėl jiems turi dirbti kiti ?

    • Skalvis:

     O gal būt lietuviai bus kaip kokie babajai , kurių išlaikymas nuo gimimo iki numirimo , Norvegų pasiskaičiavimu, jiems kainuos 600 000 doleriais. Kas iš to, kad daug jaunimo, bet tas jaunimas visiškai niekam tikęs. Pri duonos kepalo numirtų , jei niekas neatriektų. Iš šaukšto maitinamas. Ar švietimo sistema orientuota į būsimą naudą Lietuvos visuomenei ? Ar tik pigios darbo jėgos tiekimą užsienio darbdaviams ?

   • Tvankstas:

    Holodomoras yra progresinių mokesčių tobulybė – Jūs visiškai teisus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: