Kauno meras žada išsaugoti sveikus medžius, advokatai prašo tirti pareigūnų veiksmus (video) (0)

Kaunas.lt nuotr.

Kaunas.lt nuotr.

Kilus pasipiktinimui dėl Kaune kertamų medžių, Kauno meras Visvaladas Matijošaitis tikina, kad sveiki medžiai Kaune bus išsaugoti, o sprendimai dėl jų būklės nebus priimami skubotai.

„Prieš kelias savaites su atsakingais specialistais apžiūrėjome rekonstrukcijai ruošiamą A. Smetonos gatvę. Sutarėme, kad turime daryti viską, kad išsaugotume visus ten augančius medžius ir pradėjome kaštonų genėjimą. Kas įvyko vėliau – žinome visi: atradus pažeistas šaknis ir kitus pažeidimus medžių būklė buvo pripažinta kritine ir reikėjo priimti skaudžius, bet neišvengiamus sprendimus.

Visiškai normalu, kad žmonės turi skirtingus požiūrius. Vieni nemato skirtumo tarp šaligatvio trinkelių, naujo asfalto, apšvietimo stulpo ir medžio. Tuo tarpu kitiems tas skirtumas yra akivaizdus. Nė vieno požiūrio negalima vadinti klaidingu ar blogu. Mano pozicija šiuo klausimu yra labai paprasta – medžius turime saugoti ir išsaugoti“, – rašome mero kreipimesi.

Savivaldybės duomenimis, Kaune per kelis mėnesius iškirsti 589 medžiai. Daugiausiai – 227 – jų iškirsta Vytauto prospekte, A.Smetonos alėjoje – 217. Dar keliasdešimt medžių iškirsta Zanavykų ir Miško gatvėse.

Kauno gyventojai kovoja dėl masiškai kertamų medžių. Praėjusią savaitę vyko protesto akcija prieš pastaraisiais mėnesiais suaktyvėjusį medžių kirtimą viešose erdvėse. Šią savaitę prieš medžių kirtimą protestavę kauniečiai buvo jėga patraukti policijos ir pristatyti į komisariatą:

Tuo metu Lietuvos advokatūra pranešė prašanti ištirti pareigūnų veiksmus Kaune prieš medžių kirtimą protestavusių žmonių atžvilgiu. Protestuotojams atsisakius pasitraukti nuo medžių, policijos pareigūnai panaudojo jėgą, sulaikė ir išvežė į Kauno Panemunės policijos komisariatą tris asmenis, tarp jų ir Lietuvos advokatūros narį advokatą Saulių Dambrauską.

Patikrinimo metu prašoma nustatyti, kokiu pagrindu ir tikslu policijos pareigūnai atvyko į įvykio vietą, kaip jie įsitikino medžių kirtimo teisėtumu ir įvertino teisėto bei gintino intereso buvimą, ar buvo užtikrintos įvykyje dalyvavusių piliečių, tarp jų ir advokato, teisės, ar pareigūnų veiksmai atitiko teisės aktuose nustatytus reikalavimus, pagrindus bei sąlygas. Ypač svarbu išsiaiškinti, ar pareigūnų veiksmai buvo būtini ir proporcingi – ypač dėl fizinės jėgos prieš minėtus asmenis panaudojimo bei jų laisvės suvaržymo. Advokatūra tikisi šiame įvykyje dalyvavusių pareigūnų veiksmų teisėtumo tyrimo ir įvertinimo.

***

Rugpjūčio 23 d. „Žinių radijo” laidoje „Dienos klausimas : Kodėl miestuose kertami medžiai?“ žurnalistas Aurimas Perednis kalbino archeologą prof. dr. Vykintą Vaitkevičių: 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: