Ar tiltas per Baltosios Ančios upę netaps pratybų „Zapad 2017“ dalimi? (5)

Baltoji Ancia_upe_wikipedija.org

Baltoji Ančia | wikipedija.org nuotr.

Seimo nariai Mantas Adomėnas ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl naujo tilto per Baltosios Ančios upę, susirūpinę, kad naujas tiltas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje gali tapti grėsme Lietuvos saugumui, ypač Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad 2017“ kontekste.

Prieš keletą savaičių Druskininkų savivaldybės administracijos užsakymu per Baltosios Ančios upę, Druskininkų savivaldybės teritorijoje, Sventijansko kaime, ties siena su Baltarusija, buvo pastatytas naujas tiltas.Lėšos tilto statybai – maždaug ketvirtis milijono eurų – skirtos iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos biudžeto vietinės reikšmės kelių programos. Tilto ilgis – 78 metrai, plotis – 3,5 metro, keliamoji galia – 40 tonų.

„Nenorime nuvertinti šio naujojo tilto reikšmės vietos gyventojams, tačiau pažymime, kad jo statyba baigta prieš prasidedant bendroms Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms „Zapad 2017“ (liet. – „Vakarai 2017“). Tai gali būti tiesiog sutapimas, tačiau dera atkreipti dėmesį į „Zapad 2017“ pratybų grėsmę Lietuvos ir viso regiono saugumui, ypač turint omenyje bendrą geopolitinę įtampą, – sako vienas iš kreipimosi autorių M. Adomėnas. – Pirmiausia, tai yra puolamojo pobūdžio prieš Vakarus nukreiptos didžiulio masto pratybos. Oficialiai skelbiama, kad pratybose dalyvaus apie 13 tūkst. karių, tačiau į Baltarusiją atvykstantys Rusijos kariai su sunkiąja karine technika rodo, kad jų skaičius gali būti gerokai didesnis – daugiau nei įprastai reikalingas treniravimosi tikslais (į tai, beje, dėmesį atkreipė ir Valstybės saugumo departamentas). Tai kelia klausimą, ar, pasibaigus pratyboms, visi Rusijos kariai iš ten išvyks“.

Pasak seimo narių, tai labiau panašu į siekį užtikrinti Rusijos strateginį karinį buvimą Baltarusijos teritorijoje. Tokiu atveju, nepaisant grėsmės, kuri kyla pačios Baltarusijos suverenitetui ir nepriklausomybei, ši šalis taptų Rusijos karinės konfrontacijos su Vakarais, ypač Baltijos valstybėmis, forpostu.

„Neabejotina, kad pratybų metu bus imituojamas karinis konfliktas su NATO, netrūks įvairių provokacijų. Be to, tokios pratybos suteikia ne tik priešo neutralizavimo patirties, bet ir žinių, kaip slapta infiltruoti savo karines pajėgas į kitų šalių teritorijas, ir su kokiomis problemomis jos gali susidurti. Pavyzdžiui, pratybų „Zapad 2013“ metu įgyta patirtis galėjo būti pritaikyta Krymo okupacijos metu, kada Rusijos specialios pajėgos infiltravosi į šį Ukrainos pusiasalį ir per trumpą laiką perėmė jo kontrolę. Tokia pat patirtis 2015 m. buvo panaudota ir karinei intervencijai Sirijoje. Kitas pavyzdys – 2008 m. vykusios Rusijos karinės pratybos „Kavkaz 2008“ netoli sienos su Gruzija nesibaigė karių grįžimu į savo bazes – jie patraukė toliau link Gruzijos ir nuo to prasidėjo Rusijos ir Gruzijos karas, vedęs prie Abchazijos bei Pietų Osetijos faktinės okupacijos“, – pažymėjo dr. L. Kasčiūnas.

Seimo narių teigimu, neįmanoma užtikrinti, kad pratybų „Zapad 2017“ metu nebus mėginama įgyvendinti vienokią ar kitokią hibridinę operaciją, siekiant provokuoti NATO pajėgas ar patikrinti jų budrumą. Ypač jautria vieta išlieka vadinamasis Suvalkų koridorius. Netoli jo ir minėtas naujasis tiltas per Baltosios Ančios upę, kurio parametrai leistų juo lengvai judėti, pavyzdžiui, kariniam šarvuočiui.

Ministro pirmininko parlamentarai klausia, kaip šio tilto atsiradimas vertintinas šalies karinio saugumo užtikrinimo požiūriu? Ar pratybų „Zapad 2017“ metu šiam tiltui bus skiriamas padidintas budrumas, siekiant užkirsti kelią galimoms provokacijoms?

Seimo nariams papildomų klausimų kyla dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšų panaudojimo tikslingumo, todėl prašoma įvertinti, ar šio projekto įgyvendinimas atitinka viešąjį interesą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Jurgis:

  o kaip gerbiamiems Seimo nariams atrodo bus vykdoma pavyzdinė hibridinė operacija?
  Leiskite pafantazuoti.
  Gal joje dalyvaus netgi kokie nors suklaidinti Seimo nariai, kurie skleis gandus ir paniką. Pavyzdžiui, jie užpuls patys ar jų sukurstyta minia užpuls ir sumuš kokį nors tikrą ar įsivaizduojamą Putino simpatiką? Nedamuštas Putino mylėtojas, ar toje vietoje netikėtai atsiradęs gelbėtojas ar užsienio žurnalistas iššauks brolišką pagalbą….ir t.t..
  Panikierius didžiausias priešas. Kiršintojas, provokatorius ir nepamatuotų kaltintinimų skleidėjas – dar blogiau.
  Tas kas visur įžiūri slaptus priešus ir išdavikus (tokia sprendžiant iš šios publikacijos įtariama esant visa Lietuvos automobilių kelių direkcija) geriausias hibridinės operacijos pagalbininkas.

 2. Skalvis:

  Žinoma, rusai puls: rusai juk trokšta į valdžią Lietuvoje senus komunistus ir komjaunuolius sukišti, ar ne ? Ir dar rusiškus serialus per teliką pumpuoti. O muzika ! Lietusi rusiška ir kavinėse ir Palangoje ir ir ir naša raša padarytų populiariausia rusifikacijos programa – kur auksinės šakutės ir samčiai??? – ginsimės iki paskutinio aukso šaukšto ! Jo jo ir dar baltarusių su ukrainiečiais privežtų teik, kad lietuviams algų visai nebeliktų. Normalūs lietuviai gautu sprukti, o pasilikę prasigertų ir surusėtų. Toks slaptas Kremliaus planas ir mes neleisime jų išvesti kariuomenę iš Baltarusijos per Ančios upę ! Ar neliko kaži dinamito nuo Bražuolės tilto ?

 3. Vincas:

  Tilto plotis 3 m, tanko vaziuokles plotis – 3,5 m. Niekaip nepravaziuos. Nereik varyt ant Lietuvos pasieneciu.Pigi savireklama seimūnų

 4. Tvankstas:

  Viską prisireikia sutikrinti, visas D.Grybauskaitės fantazijas ir seimūnų haliucinacijas.
  Tiltas per Ančios upę – atlaikomas svoris yra 40,0 tonų, plotis – 3,5 metro.
  Rusų tanko T-90 svoris yra 47,5 tonos, plotis – 3,78 metro.
  Ar dar reikia ką nors sakyti apie fantazijas ir haliucinacijas sveiko proto žmogui ?
  Nesu aš Rusijos draugas, bet tokius skiedalus skleisti ‘rusai puola’ gali tik išrinktieji aristokratai, kuriems negyvena Lietuvoje badaujantys žmonės prie prezidentūros.
  Veršis tik rusų pėstininkai per Ančios tiltą ? Tai ką veiks Lietuvos kariuomenė su NATO pajėgų daliniais ? Grilius kareivinėse keps, alų ir degtinę gers ?
  Galima Lietuvos vadovams ir pafantazuoti, bet saiką reikia jausti.

 5. Kemblys:

  Statybiniai daliniai akimirksniu nutiestų tiltus per bet kurią Europos upę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: