Seimo Pirmininkas pabrėžia Šiaurės ir Baltijos valstybių vienybės svarbą (4)

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Viktoras Pranckietis | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis rugpjūčio 2123 dienomis su darbo vizitu lankosi Norvegijoje, kur Lilehameryje dalyvauja Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikime.

 
Susitikimo metu parlamentų pirmininkai kalbėjosi apie kylančius iššūkius regionui  terorizmo keliamas grėsmes, kovą su propaganda, energetinį bei kibernetinį saugumą. Diskusijoje apie Rytų partnerystės šalis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė situaciją Ukrainoje.„Tai, kas vyksta Ukrainoje, nėra tik nuolatiniai susišaudymai, tai tūkstančiai žuvusiųjų, sužeistų, tai didelė humanitarinė katastrofa su milijonais pabėgėlių ir perkeltų asmenų iš konflikto zonos, tai masiniai žmogaus teisių pažeidimai ir mes negalime leisti Europos šalims susitaikyti su dabartine padėtimi ir laukti, kol ji taps dar vienu užšaldytu konfliktu“, pažymėjo parlamento vadovas.

 
Kalbėdamas apie energetinio saugumo stiprinimą, Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad Lietuvos investicijos į energetikos ir transporto infrastruktūrą turėjo teigiamą poveikį, stiprinant ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono energetinį saugumą, Baltijos šalių ekonominį atsparumą ir konkurencingumą.

 
NB8 yra aštuonios Šiaurės ir Baltijos valstybės Suomija, Švedija, Danija, Norvegija, Islandija, Lietuva, Latvija, Estija, kurios nuo 1992 metų reguliariai bendradarbiauja įvairiose srityse ir politiniuose lygmenyse. Parlamentų pirmininkų susitikimas kasmetinis renginys, vykstantis rugpjūčio mėnesį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

  1. Būtent vienybė su Šiaurės šalimis Lietuvai tinka, joms, kaip ir Baltijos šalimis, buvimas ES netrudo būti savimi. Prie šios grupės dar palaipsniui galėtų jungtis ir Baltarusija.

  2. Žemyna:

    Kodėl taip neramu ir nemalonu tapo matyti ir girdėti veidus, iš kurių tiek tikėjosi rinkėjai…

  3. Tvankstas:

    Nors NB8 nėra Lenkijos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: