Lietuvos paviljone – dzūkiškos dainos ir šokiai (0)

Lietuvos pavilijonas parodoje Kazachstane_am.lt

Dzūkiški šokiai Kazachstane | rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 16 d. tarptautinės parodos „EXPO 2017“, kuri antrą mėnesį vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, lankytojai Lietuvos paviljone kartu su liaudies dainų ir šokių ansamblio „Dainava“ šokėjais smagiai sukosi dzūkiškų šokių sūkuryje, ragavo šakočių, „skruzdėlynų“ ir kitų lietuviškų skanėstų.

Tris dienas vykę šio ansamblio koncertai, pasak Lietuvos ekspozicijos komisaro, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėjo Romo Jankausko, – tik vienas iš spalvingos mūsų šalies kultūrinės programos renginių. Jie vyksta nuo pirmųjų parodos dienų.

Šio mėnesio kultūrinė programa prasidėjo žinomo fotožurnalisto Andriaus Repšio parodos „Pajusk skrydžio jėgą“ atidarymu. Lankytojai buvo sužavėti skraidykle užfiksuotais Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio ir fotografijomis, sukurtomis lankantis Kazachstane.

Nemažo susidomėjimo sulaukė ir praėjusią savaitę paviljone pristatytas Kęstučio Pikūno leidinys „PASSPORT“, supažindinantis su iškilių lietuvių sėkmės istorijomis ir šiuolaikinės Lietuvos raida.

Tarptautinė paroda „EXPO 2017“ nuo birželio 10 d., rengėjų duomenimis, jau yra sulaukusi daugiau nei 1,7 mln. lankytojų. Ji veiks iki rugsėjo 10 d.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: