Daugiau kamerinės kultūros: Į Zaraso salą nugrims betoninis estrados kupolas (0)

zarasai.estrados projektas_S.Kiaunes pav

Zarasuose Didžiosios salos estrados projektas | Š. Kiaunes pav.

Architekto Šarūno Kiaunės kolektyvas prieš kelerius metus Zarasuose suprojektavo šiuolaikišką apžvalgos ratą, kuris papildė Aukštaitijos kraštą pristatančius leidinius ir net pateko į Europos viešųjų erdvių architektūrinio konkurso finalą. Praėjus 6 metams, tie patys Kauno architektai į šią kurortinę vietovę sugrįžta su į salos kraštovaizdį integruotos estrados projektu.

Architektūra priklausys nuo statybininkų ir gamtos

Zarasų miesto Didžiojoje saloje ką tik pradėti nusidėvėjusios senosios estrados ardymo darbai. Projekto metu bus rekonstruota mažoji estrada su persirengimo patalpomis ir mini amfiteatras. Taip pat – įsigyta būtiniausia apšvietimo ir įgarsinimo įranga, salės kėdės. Pagal Zarasų rajono savivaldybės ir Viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros pasirašytą sutartį iš ES lėšų tam skirta 420.000 Eur. Dar 169.200 Eur prie šio projekto įgyvendinimo pridės pati Zarasų rajono savivaldybė. Konkursą dėl rangos darbų atlikimo laimėjo rangos bendrovė ,,Vidista“ iš Utenos.

Kaip skelbia Zarasų rajono savivaldybė, pirmiausiai demontuojamas estrados su persirengimo patalpomis pastatas, esami mediniai susidėvėję suolai. Bus kertami medžiai, kurie trukdys naujojo požeminio pastato įrengimui. Rengiama požeminio pastato statybos aikštelė.

zarasai.estrados projektas_S.Kiaunes pav.1

Zarasuose Didžiosios salos estrados projektas | Š. Kiaunes pav.

Pagal Šarūno Kiaunės projektavimo studijos (kartu su A.Kiauniene) parengtą techninį projektą Zaraso saloje bus pastatytas kupolo formos į salos kraštovaizdį integruotas požeminis pastatas, 88 m² betoninė aikštelė, 70 suolų mini amfiteatras su 113 m² ploto scena. Rekonstrukcijos projektas pasižymi minimalistine stiklo ir betono estetika. Architektas Š.Kiaunė portalui Pilotas.lt sakė, kad statinio architektūra labiausiai priklausys nuo statybos kultūros, o galutinį pavidalą įgaus tik po kelerių metų, kai ant stogo susiformuos samanų paklotė.

Požeminiame estrados pastate numatyta universali renginių erdvė ir pagalbinės patalpos renginių dalyviams bei lankytojams. Vanduo į pastatą bus tiekiamas iš gręžinio, o nuotekos – valomos biologinio nuotekų valymo įrenginyje.

zarasai.estrados projektas_S.Kiaunes pav.2

Zarasuose Didžiosios salos estrados projektas | Š. Kiaunes pav.

Praplės renginių galimybes

Rekonstruotasis estrados pastatas bus skirtas Zarasų rajono savivaldybės Kultūros centro veiklai. Statybas planuojama užbaigti po 1,5 metų.
Manoma, kad modernizuota ši Zaraso ežero salos mažojo slėnio kultūrinė erdvė praplės vietos kamerinių renginių organizavimo galimybes tiek uždarose patalpose, tiek ir lauke. Planuojama, jog čia vyks folkloro koncertai, kūrybinės stovyklos, vasaros kinas, regioninių dainų švenčių koncertinės programos ir t.t. Kas žino, gal į Zaraso salą po pertraukos sugrįš ir vienas didžiausių neofolkloro festivalių Baltijos šalyse „Mėnuo Juodaragis“…

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: