Šį savaitgalį Visaginas gyvens kantri ritmu (0)

Visagino Country 2016 akimirkos | Rengėjų nuotr.

Visagino Country 2016 akimirkos | Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 18-20 dienomis, Visagine, vyks jau 24-tasis, tarptautinis muzikinis renginys – „Visagino country“. Į šį muzikinį renginį atvyksiantys JAV atlikėjai tikina, kad tarp kantri muzikantų, keliaujančių po Europą, šis renginys yra žinomas, kaip vienas iš tų, kuriame tiesiog privalai sudalyvauti. Žiūrovus stebins ir į renginio sceną sugrįšiantis ansamblis „Jonis“, o Virgis Stakėnas žiūrovus kvies dainuoti kartu.

Prancūzas Kevin Buckley sugrįžta ir atsiveža draugų iš JAV

Prieš metus „Visagino country“ svečius sužavėjęs atlikėjas Kevinas Baklis (Kevin Buckley) su grupe „The Yee – Haw band“ vėl sugrįžta. Tai itin retas atvejis, kai tas pats užsienio atlikėjas koncertuotų du metus iš eilės, bet kaip tikina rengėjai – kitaip būti ir negalėjo. Lietuvos ir vyksiančio muzikinio renginio žiūrovų sužavėtas prancūzas, pažadėjo sugrįžti su visai kita programa.

„Praėjusiais metais kartu su grupe pirmą kartą apsilankėme Lietuvoje. Ir tai buvo nuostabus atradimas. Malonūs žmonės, nuostabi gamta, puiki scenos įranga ir dar puikesni žiūrovai. Tai mus ir paragino vėl sugrįžti į Visaginą. Šį kartą atliksime ne mano kūrybą, o savo mėgstamiausių atlikėjų dainų versijas. Tikime, lietuviams jos patiks taip pat, kaip ir mums“, – pasakojo atlikėjas.

Kevin Buckley | Rengėjų nuotr.

Kevinas Baklis (Kevin Buckley) | Rengėjų nuotr.

Kevin Buckley padėjo įkalbėti į „Visagino country“ atvykti ir JAV atlikėjus Badis Dževelis (Buddy Jewwell) bei Eiprilė Mei (April May). Pasak muzikanto, tai padaryti nebuvo sudėtinga, nes abu kantri muzikantai žino, kad jei keliauji per Europą, „Visagino country“ yra tas renginys, kuriame privalai sudalyvauti.

Renginyje pirmą kartą koncertuos Gruzijos atlikėjai. Jiems atstovaus grupė „Windshield“, kurie į pagalbą pasitelks italą smuikininką Paolo Kalavaglio (Paolo Calavaglio). Pirmą kartą festivalio istorijoje, koncertuos tik merginų grupė „Country sisters“ iš Čekijos. Iš Lenkijos atvyks kantri Karaliene tituluojama Alicija Bonkol (Alicja Boncol) su grupe „Koalicja“. Iš Ukrainos atvyks „Dos Paises“, o iš Latvijos kantri dvasią atveš Linita Medina (Linita Medina).

Ansamblis „Jonis“ atvyksta ne tik koncertuoti

Į „Visagino country“ renginį ansamblis „Jonis“ sugrįžta po 3 metų pertraukos. Ir šį kartą savo linksmą ir energingą, neretai „greitakoju“ vadinamą muziką, papildys grupės „Crazy crow“ gitaristo Evaldo Daujoto bei Algirdo Klovos smuiko garsai.

„Mums „Visagino country“ yra tarsi kantri atlaidai. Per tuos metus, renginys išlaikė savo dvasią, aukštą techninę pusę. Tiek pasirūpinant scena, tiek garsu. Tikimės, kad su mumis koncertuojantys kantri meistrai įneš kiek kitų atspalvių į mūsų muziką ir savo kūrinių visumą papildysime kantri roko kūriniais“, – pasakojo ansamblio „Jonis“ narys Pranciškus Trijonis.

Visagino Country 2016 akimirkos | Rengėjų nuotr.

Visagino Country 2016 akimirkos | Rengėjų nuotr.

Muzikantas atskleidė, kad šį kartą su grupe renginyje ne tik gros patys, bet ir atvažiuos diena ankščiau, kad pasiklausytų kitų atvykusių grupių, pasimėgautų renginio nuotaika.

„Rengėjai vis nustebina ir mus pačius, kadangi vis atranda negirdėtų kantri muzikos grupių iš viso pasaulio ir jas sukviečią į šį renginį. Šiemet, matome ne vieną kantri atlikėją iš už Atlanto. Tad nusprendėme, kad šį savaitgalį skiriame tik „Visagino country“. Visa grupė su šeimomis atvyksime ir patys įsikursime palapinių miestelyje bei mėgausimės šia švente. Užteks verstis per galvą ir savaitgalį koncertuoti keliose vietose. Laikas pasimėgauti muzikiniu renginiu ir patiems“, – šypsodamasis pasakojo atlikėjas.

Virgis Stakėnas kvies dainuoti kartu

Puikiai žinomas dainas renginio metu atliks 23 kartą iš 24 galimų ant scenos lipsiantis Virgis Stakėnas. Šį kartą dainuoti jis ketina ne vienas, o su kantri klubų nariais bei visais susirinkusiais.

„Mano dainos tapo puikiai žinomos ne tik kantri muzikos gerbėjams. Daug metų jas dainuojant atėjo mintis, į pagalbą pasitelkti chorą. Bet ne paprastą, o visą renginio žiūrovų minią. Man ant scenos pagelbės kantri klubų rinktinė, o pritars, visa gerbėjų minia. Tikiu, kad visi trauksim iš dūšios“, – pasakojo renginio tėvu vadinamas atlikėjas.

Visagino Country 2016 akimirkos | Rengėjų nuotr.

Visagino Country 2016 akimirkos | Rengėjų nuotr.

Kad žiūrovams būtų lengviau, visų dainų žodžiai bus rodomi dideliame ekrane ant scenos.

Iš Lietuviškų grupių kantri gerbėjai taip pat išgirs „Country Live Project“ dainas. Savo pasirodymą paruošė ir šiame renginyje užaugę muzikantai – Alvita bei Sepa su grupe „Asorti“ iš Visagino. Kantri šokius šoks Visagino šokių kolektyvo „Rūta“ ir Šilutės grupės „Dakota“ narės.

Netrūks ir kitų linksmybių

Penktadienį festivalį tradiciškai pradės motorizuotas paradas. Organizatoriai jame dalyvauti kviečia visus norinčius. Savo transporto priemones padabinusius kantri atributika į festivalį įleis nemokamai.

Tradiciškai renginio metu vyks jaunimo muzikos projektas „Kantri viltys“, kuriame bus galima išvysti augančią kantri atlikėjų kartą.

Festivalio dalyvių abi dienas laukia tikros kaubojiškos linksmybės. Festivalio teritorijoje bus įrengti atrakcionai, tarp jų ir amerikietiško buliaus sutramdymas. Žiūrovai, atvykę su kemperiais ar nakvosiantys palapinėse galės įsikurti praplėstoje poilsio zonoje. Netoli scenos vyks ir kaip niekad gausi tautodailės mugė bei kitos atrakcijos. Dalyviai galės pasimėgauti net ir tailandietišku masažu, išbandyti įvairias pramogas ir paragauti įvairiausių pasaulio virtuvių maisto. Ką jau kalbėti apie mokymąsi linijinių šokių.

Šeštadienį visiems susidomėjusiems dainininkė Eiprilė Mei (April May)  pristatys amerikietiško kantri istoriją.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: