Ž. Pavilionis: Viliuosi, kad bus atsisakyta Aušros vartus vaizduoti Lenkijos pasuose (4)

Žygimantas Pavilionis (pirmas iš kairės) Lenkijoje, Pščelnike (buv. Soldine) 2008 m. liepos 13 d. per Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus viešnagę Lenkijoje, paminint 75-ąsias Dariaus ir Girėno tragiško skrydžio per Atlantą metines. Garbės svečių knygoje pasirašo Valdas Adamkus ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Lechas Kačinskis | J. Vercinkevičiaus nuotr.

Lenkijoje surengtas plataus masto viešųjų ryšių renginys, kurį galima pavadinti teritoriniu priekaištu Lietuvai dėl Aušros vartų atvaizdo įrašymo į Lenkijos naujojo pavyzdžio piliečių pasus. Apie šį akibrokštą Lietuvai „Trakų žemė“ pakalbino  Seimo narį Žygimantą Pavilionį.

Lenkija, siekdama paminėti valstybės atkūrimo šimtmetį, išleidžia naujo tipo pasus ir leidžia žmonėms balsuoti dėl to, kokie vaizdai ar kokios su valstybingumo šimtmečiu susijusios vietos turi atsirasti tuose pasuose. Tarp 14 galimų, atsidūrė ir Aušros vartų atvaizdas. Suprantu lenkų jausmus Aušros vartams, tačiau nemanau, kad kitos valstybės atvaizdai turėtų atsirasti lenkiškuose pasuose. Ypač dėl to, kad mūsų istorija XX a. pradžioje buvo gana permaininga. Viliuosi, kad sumanymo, į lenkiškus pasus patalpinti Vilniaus ar Ukrainos atvaizdus, bus atsisakyta.

Dvišaliuose santykiuose su artimiausiais kaimynais, visada iškyla ir iškils prieštaringų klausimų ar nesutarimų. Tačiau, kokie nors smulkūs nesutarimai, neturi užgožti mūsų bendros vadovavimo darbotvarkės ir pirmavimo regione. Po JAV prezidento D. Trumpo viešnagės Varšuvoje, matau daugiau galimybių bendradarbiauti, o ne pyktis“, – sakė Ž. Pavilionis.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: